آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62362
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران خبر داد

  خسارت ۱۷۰ میلیارد تومانی طوفان در مازندران/ ۶۱۰۰ واحد مسکونی آسیب دید

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه 6 هزار و 100 واحد مسکونی در استان بر اثر طوفان دچار خسارت شد، گفت: خسارت طوفان 170 میلیارد تومان برآورد شده است.

  آوای شمال/ ربیع فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه بر اثر طوفان ۱۳۰ میلیارد تومان به حوزه کشاورزی، ۱۳ میلیارد تومان به حوزه مسکن، تجاری و معیشت و ۲۷ میلیارد تومان به تاسیسات زیربنایی استان خسارت وارد شده است، گفت: شدت طوفان به حدی بود که قریب ۵۰۰ تیر برق شکسته شد.

  وی با اشاره به اینکه ۲۵ ترانس و ۵۰ تابلوی برق خسارت دید و بیش از هزار مورد پارگی سیم‌های برق در شهرهای آمل، بابل، قائم‌شهر و ساری اتفاق افتاد، افزود: برق و آب همه شهرها وصل شده است و فقط تعدادی از روستاهای بابل و قائم‌شهر به دلیل آسیب دیدن سقف خانه و کابل‌کشی ساختمان هنوز مشکل برق دارند.

  استاندار مازندران خاطرنشان کرد: بر اثر طوفان بامداد جمعه ۱۲ شهریورماه بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان به حوزه‌های مختلف خسارت وارد شده است.

  خسارت به ۶۱۰۰ واحد مسکونی در طوفان 

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه بر اثر طوفان شدید روز جمعه دوازدهم شهریور به ۶ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی استان خسارت وارد شده است، گفت: بر اثر این طوفان که در بعضی مناطق با سرعت ۱۳۰ کیلومتر هم گزارش شده است، ۳ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی روستایی و ۲ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی شهری حتی تا ۱۰۰ درصد خسارت دید.

  وی تصریح کرد: بر اساس گزارش اداره کل مدیریت بحران استان کل خسارات واحدهای مسکونی شهری و روستایی بیش از ۱۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

  استاندار مازندران افزود: بیش از ۱۰ میلیارد تومان نیز به وسایل منزل و معیشتی مردم خسارت وارد شده است که ۴ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان آن مربوط به منازل شهری و ۵ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان آن مربوط به منازل روستایی است.

  وی با بیان اینکه در این طوفان با شکسته شدن قریب ۵۰۰ تیر برق بیش از هزار مورد پارگی سیم‌های برق در شهرهای آمل، بابل، قائم‌شهر و ساری اتفاق افتاد، گفت: ۶۲۲ اکیپ عملیات برق از صبح جمعه فعالیت خود را آغاز کردند که از این تعداد ۷۰ اکیپ با ۱۷۰ نفر از استان‌های همجوار بوده‌اند.

  فلاح با بیان اینکه مدیران مرتبط با بحران از صبح جمعه در کنار مردم و با مردم مسائل و مشکلات را دنبال می‌کردند، خاطرنشان کرد: همانطور که دستیار ویژه رئیس جمهور پس از بازدید از مناطق آسیب دیده اعلام کردند مدیریت بحران یک مدیریت جهادی و شبانه‌روزی بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات