آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 25 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62335
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یاداشت سردبیر
 •   

  یادداشت؛

  نمره مردودی مدیریت بحران در محمودآباد/ قطعی آب از بامداد امروز مردم را دچار مشکل کرده است

  طوفان بامداد امروز در محمودآباد خسارت‌های زیادی را به بار آورده است که در پی آن، آب آشامیدنی شهرستان از صبح امروز تاکنون قطع شده و مردم را دچار مشکلات فراوان کرده است.

  آوای شمال/ طوفان و رعد و برق شب بامداد جمعه که تمامی شهرهای مازندران را در بر گرفته بود، علاوه بر آب‌گرفتگی و جاری شدن سیل در برخی از شهرها و روستاها، خساراتی را نیز به منازل، باغات و تیرهای برق وارد کرد.

  وقوع حادثه‌ای که از پیش توسط هواشناسی به مردم و مسئولان هشدار داده شده بود اما با نگاهی به قطعی برق و آب بسیاری از شهرها به خوبی در می‌یابیم که مدیریت بحران در مازندران هیچ‌گاه نتوانست در شرایط بحرانی نمره قبولی دریافت کند.

  شهرستان محمودآباد نیز از این دستپاچگی بی‌نصیب نبود و در زمانی که این یادداشت به رشته تحریر درمی‌آید، همچنان بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی شهرستان و یا حتی تمام شهرستان قطع است و مردم در شرایط بدی بسر می‌برند.

  با نگاهی به گروه‌های مختلف شبکه‌های مجازی، گله‌مندی مردم به خوبی قابل لمس است به طوری که بسیاری از شهروندان محمودآبادی از عدم اطلاع رسانی مناسب اداره آبفای شهری و روستای در قطع بودن چندین ساعته آب شرب گله‌مند هستند.

  این درحالی است که با توجه به هشدارهای هواشناسی در چند روز گذشته، با مدیریت مناسب ستاد بحران شهرستان، به راحتی از وقوع این بحران جلوگیری می‌شد و یا لااقل مردم فکری برای این موضوع می‌کردند.

  نکته قابل تأمل اینکه خبرنگار آوای شمال برای پاسخگویی به مردم در خصوص زمان پایان یافتن قطعی آب با رئیس اداره آب و فاضلاب شهری تماس تلفنی برقرار کرد اما متأسفانه آن سوی تلفن کسی پاسخگو نبود.

  حال بسیاری از مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی آوای شمال در تماس با دفتر این رسانه ضمن گله‌مندی از اتفاق رخ داده، یکی از دلایل عدم پاسخگویی را مدیریت غیربومی در اداره مذکور عنوان کرده‌اند که جای بسی تأمل دارد.

  مسئله دیگری که به بحران جدی در شهرستان تبدیل شده است، کمبود نان و عدم پخت نانوایی‌های شهرستان به دلیل قطعی آب است که از صبح امروز تقریبا مردم را دچار دردسر کرده است و تقریبا نان در سوپرمارکت‌ها نیز به سختی پیدا می‌شود.

  به نظر می‌رسد مسئولان ارشد مازندران با توجه به تجربیات چندباره بروز بحران‌های طبیعی که از پیش هشدارهای لازم نیز داده شده بود، باید فکری اساسی برای تشکیل ستاد مدیریت بحران به شکلی مطلوب و اثربخش در استان و سایر شهرستان‌ها داشته باشند تا همچون معضل برف چندسال گذشته در غرب مازندران دچار سردرگمی و نمره مردودی از سوی مردم نشوند.

  اما علیرغم مشکلات به وجود آمده در موضوع بحران طوفان و رعد و برق بامداد امروز در شهرستان محمودآباد، نباید از حضور به‌موقع و اثربخش و امیدوار‌کننده پرسنل پرتلاش آتش‌نشانی، اورژانس ۱۱۵، اداره راه و شهرسازی و امور توزیع برق شهرستان در کاهش مشکلات و تلفات حرفی نزد چرا که در بسیاری از این بحران‌ها برخی از دستگاه‌های یاد‌شده به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

  امیدواریم برخی از مدیران غیر بومی دستگاه‌های اجرایی شهرستان نگاهی دلسوزانه‌تر به مردم صبور و فرهیخته محمودآباد داشته باشند چرا که به اذعان بسیاری، این‌گونه اتفاقات در شهرهای دیگر با عکس‌العمل متفاوت‌تری از سوی مردم روبرو‌ می‌شود.

  نکته پایانی اینکه در خصوص اجرای پروژه فاضلاب شهری در یکی از کوچه‌های محمودآباد که از زمان انعقاد قرارداد تاکنون ۲۱ ماه گذشته است،اما هنوز به سرانجام نرسیده و هربار مدیر دستگاه مربوطه بهانه‌هایی را برای فرار از پاسخگویی به رسانه‌ها بر زبان می‌آورد، در روزهای آینده گزارش تفصیلی و تصویری منتشر می‌کنیم.

  یادداشت: علی یوسفی

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. سلام
   آقا، بسیار عالی
   همین طور، قوی و شجاع به کارتون ادامه بدین
   به امید توفیقات روزافزون برای شهرستان عزیز محمودآباد


  نظرات