آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ , Tuesday 23 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  نماینده مردم قم در مجلس:

  مردم منتظر برخورد مسئولان با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی هستند/فریاد مبارزه با فساد رهبری را دریابیم

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در برخورد قاطعانه با فساد و تبیعض در کشور گفت: مردم منتظر برخورد قاطع مسئولان با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی هستند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری پنج‌شنبه‌شب در یادواره شهدای روستای آزادمون و گرامی‌داشت یاد و خاطره علامه محمد دشتی مفسر بزرگ نهج‌البلاغه گفت: قرآن کریم برای فهم ما موضوع معنوی و غیرمحسوس شهادت را از باب تشبیه معنوی و محسوس به یک معامله تشبیه می‎کند و همه افراد جامعه با آن سروکار دارند.

  وی افزود: خداوند شهادت را به یک معامله تشبیه می‎کند و همه این شرایط را در آیه ۱۱۱ سوره توبه بیان داشت که خداوند نخستین مدال افتخار را بر سینه شهید نصب می‎کند.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خداوند وقتی به شهید مدال ایمان می‎دهد از پیدا و پنهان شما آگاه است و بخاطر مؤمن بودن این مدال را می‎دهد ولی شهید در معامله با خدا هرچه دارد را می‎دهد و کالای مورد معامله تمام هستی اوست و قیمت آن کالا بهشت است.

  این مسئول درباره جایگاه شهید از نگاه حضرت علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) افزود: حضرت علی(ع) فرمودند برای رضای خدا بجنگید و عظمت و سربلندی را برای وارثان خود به ارث بگذارید تا آنها بگویند که ما فرزند شهید و رزمنده هستیم و رسول اکرم(ص) تا جایی از مقام شهید فرمودند که هر شهید ۷۰ نفر را شفاعت می‎کند.

  ذوالنور با اشاره به اینکه اگر شهدا نبودند امروز ما چیزی نداشتیم، تصریح کرد: در روایات ما جامعه را مدیون دو جایگاه می‎دانند یکی علما و دیگری شهدا هستند که علما پای اصول و ارزش‎های می‎ایستد و با قلم زدن و بیان مسائل مردم را از سرچشمه زلال اهل بیت(ع) سیراب می‎کنند و دیگری شهدا هستند که در راه خدا مجاهدت می‎کنند و هرچه داریم از برکت آنهاست که همه چیز را پای دین در طبق اخلاص گذاشتند.

  وی درباره چگونگی پیدایش جنگ از سوی صدام و هدف جبهه استکبار، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی است و اگر بعثی‌ها و اکنون داعشی‌ها بر کشور مسلط می‎شدند وضعیت برای‌مان بدتر از عراق می‎شد و دشمن با دو هدف سقوط نظام اسلامی و تجزیه کشور دست به حمله و تجاوز به ایران زد.

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: دنیای استکبار و نظام سلطه بارها اعلام کردند که بعد از برجام مسئله حقوق بشر و مسئله موشکی ایران در دستور کار است و امروزه بعضی‎ها می‎آیند و گورهای منافقان را باز می‎کنند و اشک تمساح برای آنها می‎ریزند تا چهره آنها را مظلوم نشان دهند که خوراک حقوق بشری برای صدور قطعنامه بر علیه ایران شود.

  این مسؤول ادامه داد: ایران ۱۶ هزار و ۸۰۰ شهید ترور تقدیم اسلام و انقلاب کرد و ما کم هزینه ندادیم و دشمنان در کنار گروهک‌های مزدور ما را تحریم اقتصادی و بایکوت سیاسی کردند و جنگ ناخواسته را بر ما تحمیل کردند و در اصل ما با دنیا جنگیدیم.

  ذوالنور درباره ولایت‌پذیری مردم و اوضاع کشور در شرایط کنونی، گفت: امروز هر جریانی که ولایت را تضعیف کند در صدر برنامه‎های دشمن قرار دارد چون می‎دانند که اگر وجود ولایت نبود تا به امروز هزار بار از راه تهدید و تطمیع می‎توانستند مسؤولان کشور را به جای دیگری ببرند و انقلاب را از مسیر خودش خارج کنند.

  وی خاطرنشان کرد: در تحقق اصول اقتصاد مقاومتی که تنها راه درمان معضلات کشور است رهبری فریاد مقابله با فقر و فساد و تبعیض را می‎دهند و امروز مردم توقع و انتظار دارند که ببینند آنهایی که چوب حراج به بیت‌المال مردم زدند و حقوق‌های نجومی را دریافت کردند چه شدند؟

  نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مردم منتظر هستند تا گزارش برخورد را ببینند، گفت: اینکه چرا فساد و تبعیض وجود دارد دل مردم را شکسته و دردمند می‎کند و باید در تحقق عوامل رهبری یک عزم جزمی داشته باشیم و مسؤولان نظام نسبت به اطاعت از اوامر رهبری و دغدغه‌های ایشان در حل مشکلات مردم تلاش کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات