آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 21 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62294
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران تشریح کرد

  خلاءهای موجود در حوزه مبارزه با مواد مخدر/ تشکیل هیئتی در دادستانی کل برای اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر

  حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: قانون مبارزه با مواد مخدر مشکلاتی دارد و از طرفی قانون آیین دادرسی کیفری مشکلاتی را در عمل و اجرا برای مبارزه با مواد مخدر به وجود آورده است و در دادستانی کل بررسی این مسئله را در دستور کار قرار داده‌ایم.

  آوای شمال/ حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در جلسه امروز مجموعه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط از مسئولان اجرایی از جمله دادستان‌ها، ناجا، سپاه و بسیج حضور داشتند و مشکلاتی که در راه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد به صورت شفاف و صریح مطرح شد و امیدواریم با همکاری و هماهنگی بتوانیم به صورت جدی‌تر با این آسیب اجتماعی برخورد کنیم.
  وی با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها ضروری است، گفت: امیدواریم خروجی این جلسه رفع برخی مشکلات و مرتفع کردن برخی ضعف‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر باشد.
  دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه چه خلاءهایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، گفت: خلاءها در جهات مختلف وجود دارد از طرفی مشکلات قانونی و اعتبار و بودجه و امکانات و دستگاه‌هایی که بتواند وسایل نقلیه و خودروها را کنترل کنند از موادی است که باید به آن توجه شود.همچنین در جهت تقویت نیروهای مرزبانی و گمرکات باید تدابیری اندیشیده شود، متاسفانه در گمرکات دستگاه‌هایی که به صورت الکترونیک بتوانند کالاها را کنترل کنند یا کم است یا وجود ندارد.
  حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: قانون مبارزه با مواد مخدر مشکلاتی دارد و از طرفی قانون آیین دادرسی کیفری مشکلاتی را در عمل و اجرا برای مبارزه با مواد مخدر به وجود آورده است و در دادستانی کل بررسی این مسئله را در دستور کار قرار داده‌ایم، به نظر ما قانون مبارزه با مواد مخدر و قانون آیین دادرسی کیفری در آن قسمت که مربوط به مبارزه با مواد مخدر است متناسبا باید اصلاح شوند.
  وی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برای اصلاح این قانون اقدامی انجام داده‌اید یا خیر گفت: در دادستانی کل کشور هیئتی را تشکیل داده‌ و از دستگاه‌های ذیربط دعوت کرده‌ایم، در این زمینه مشغول کار هستیم و امیدواریم نتیجه آن را از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات