آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 24 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62231
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فضای مجازی
 •   

  وزیر ارتباطات در اراک؛

  فاز نخست شبکه ملی اطلاعات آماده بهره برداری

  وزیر ارتباطات گفت: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات کشور در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

  آوای شمال/ وزیر ارتباطات که در اراک به سر می برد با اشاره به اینکه زیرساخت‌های ارتباطات کشور طی ۳ سال اخیر ۲٫۸ برابر رشد داشته است گفت: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات کشور راه اندازی خواهد شد و بسترهای لازم برای صدور پروانه مجوز برای متقاضیان اپراتور مجازی و Fpt  فراهم شده است.
   محمود واعظی افزود: شبکه ملی نیز در حال کامل شدن است و فاز نخست آن همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود.

  وی با اشاره به طراحی شبکه فیبر نوری در روستاها و شهرها خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تمام شهرها و روستاها نسل سوم و چهارم تلفن به بهره‌برداری رسیده است.

  **
  بازدید وزیر ارتباطات از مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) اراک


  وزیر ارتباطات که دقایقی پیش وارد اراک شده بود با حضور در مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) اراک از این مجتمع بازدید کرد.

  فاز نخست شبکه ملی اطلاعات آماده بهره برداری

  محمود واعظی که دقایقی پیش برای سفر یک روزه به استان مرکزی وارد اراک شده بود در جریان روند ساخت و تکمیل  مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) قرار گرفت.

  عملیات ساخت این مجتمع حوزوی در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار از سال ۱۳۹۱ آغاز شده است که فاز نخست این مجتمع در فضایی به مساحت ۲۴ هزار متر مربع زیربنا و همچنین ۴۸ واحد مسکونی برای اساتید این مجتمع حوزوی با حضور آیت‌الله نوری همدانی به بهره‌برداری رسید.
  ساخت و توسعه این حوزه در راستای احیای حوزه علمیه اراک بوده و این مهم در ۲ فاز و در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار طراحی شده که فاز نخست شامل حوزه علمیه برادران در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع با زیربنای ۲۴ هزار متر مربع و فاز دوم آن منازل اساتید بوده که در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع و در ۴۸ واحد تهیه شده است.
  گفتنی است وزیر ارتباطات در این سفر یک روزه از واگن پارس و بیمارستان ولی‌عصر(عج)  اراک نیز بازدید کرده و در جلسه شورای اداری استان و پس از آن شورای اداری شهرستان ساوه حضور می‌یابد.

  برچسب ها :

  نظرات