آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ , Tuesday 22 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62186
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ورزشی
 •   

  دل‌نوشته یک فرزند شهید برای بهداد سلیمی:

  داستان شما بی‌شباهت به داستان ۳۰ سال پیش من و پدرم نبود/ از نظر همه مردم ایران شما یک قهرمان هستید

  دختر شهید مهدی احسانیان اهل شهر کوهی‌خیل جویبار برای بهداد سلیمی وزنه‌بردار المپیکی کشور که به دلیل ناداوری از کسب مدال بازماند نامه‌ای نوشت.

  آوای شمال/ دختر شهید مهدی احسانیان اهل شهر کوهی‌خیل جویبار برای بهداد سلیمی وزنه‌بردار المپیکی کشور که به دلیل ناداوری از کسب مدال بازماند، نامه‌ای نوشت که در ادامه می‌خوانید.

  به بهانه مصاحبه روز گذشته ورزشکار عزیز آقای بهداد سلیمی، دیشب مصاحبه قهرمان کشورمان آقای بهداد سلیمی را دیدم. علی‌رغم مصدومیت و تمرین زیاد مردانگی به خرج دادند و خودشان را به مسابقات المپیک رساندند ولی متأسفانه با کینه‌توزی از گرفتن مدال محروم شدند.

  وقتی از تلویزیون دیدم یک مرد قوی‌هیکل دارِد با بغض گریه می‌کند خیلی متأثر شدم. ایشان با چشم پر از اشک و بغض در گلو گفتند من شرمنده مردم و دختر ۶ ماهه‌ام هستم که هنوز حس پدری و آغوش پدر رو خوب حس نکرده، اینجا بود که بند دلم پاره شد.

  این داستان بی‌شباهت به داستان ۳۰ سال پیش من و پدرم نبود؛ بابای منم عاشق من بود (و هست) و همیشه همین نگرانی را برای هم‌سلولی خودش در زندان عراق بیان می‌کرد، همش می‌گفت اگر برگردی حواست به دختر یا پسر من باشد.

  راستی، پدرم نمی‌دانست من دخترم یا پسر، وقتی جنین دوماهه بودم از من خداحافظی کرد و برای هدف بزرگ‌تری رهسپار شد.

  بابا جون منم خیلی مردانگی به خرج داد و استقامت کرد. وقتی اسیر می‌شد کل بدنش پر از زخم و ترکش بود. الهی بمیرم براش، تو زندان تکریت هم آن قدر درد زخم‌ها و ترکش‌هاش را تحمل کرد و آن‌قدر زیر آفتاب سوزان تابستان ماند تا جای عفونت‌های شدیدش روی زخم‌ها خوب شد، همش به امید این‌که یک روزی بتواند من را بغل کند و از پیروزی‌اش تو دفاع از اسلام و میهن برام تعریف کند ولی او هیچ‌وقت به این آرزویش نرسید و با کینه رژیم ملعون بعث عراق به شهادت رسید. (این مدت هم دقیقاً ۶ ماه بود)

  خیلی جالبِ که این یادآوری با سالروز آزادسازی اسرا هم تداخل پیدا کرد و این روزها هم … بماند …

  آقای سلیمی قهرمان ملی و جوانمرد میهن؛ این حسن اراده و تلاشتان را برای سرافراز کردن ایران اسلامی و افتخارآفرینی میهن بهتان تبریک می گویم.

  از نظر همه مردم ایران شما یک قهرمان هستید، انشاءالله که سایه‌تان همیشه و همیشه روی سر دختر کوچکتان باقی بماند و با طول عمر باعزت برایش پدری کنید.

  امروز هرچند درد دیدار پدر در دلم سنگینِ اما از صمیم قلبم افتخار می‌کنم که پدرم به آرزوی قلبی‌اش که آرامش و امنیت برای هم‌وطنانم بود، رسید.

  دشمنانمان بدانند قهرمانان در این کشور تمام‌شدنی نیستند.

  برچسب ها :

  نظرات