آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 24 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62183
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرعامل شرکت گاز مازندران مطرح کرد

  وجود مشترک گاز در مازندران با بدهی ۳۰ تا ۴۰ دوره/ بدهی ۱۳ میلیارد تومانی ۲ کارخانه بزرگ به شرکت گاز/ ۱۸۰ میلیارد تومان طلب داریم

  مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه افرادی بالای 30 یا 40 دوره به شرکت گاز بدهکارند، گفت: دو کارخانه بزرگ مازندران نیز 13 میلیارد تومان به این شرکت بدهکار است.

  آوای شمال/ محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پول گاز حق‌الناس و برای دولت است و از مشترکان می‌خواهیم برای پرداخت یارانه و پیشرفت پروژه‌ها، بدهکاری خود به شرکت را پرداخت کنند، اظهار کرد: بدهکاری شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به این شرکت ۷ میلیارد تومان و کارخانه سیمان ۶ میلیارد تومان است.

  وی مهم‌ترین مشکل این شرکت را وصول مطالبات عنوان کرد و افزود: ۱۸۰ میلیارد تومان از صنایع بزرگ و کوچک و مردم طلبکار هستیم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه ۸۰ درصد مشترکان مردم قبض خود را پرداخت می‌کنند اما ۲۰ درصد از آنان به شرکت بدهکار هستند، تصریح کرد: ۹۹ درصد شهرهای استان گازدار هستند که بعضی مناطق مانند کیاسر، فریم و رینه به دلیل صعب‌العبور و رانشی بودن و مشکلات مالی دولت، زیرساخت‌های این امر مهیا نشده است.

  ابراهیم‌زاده با بیان اینکه در سال ۹۴ شرکت گاز مازندران توانست ۸۳ هزار مشترک را گازدار کند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۷ روستاهای بالای ۲۰ خانوار ۱۰۰ درصد گازدار می‌شوند.

  وی پیمانکاران شرکت گاز را ۱۸۶ نفر اعلام کرد و یادآور شد: از ۱۴ فروردین‌ماه تاکنون ۴۰۰ کیلومتر کار انجام شده است که ۲۲ هزار اشتراک‌پذیری را داشته‌ایم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران هزینه خط گازرسانی دامغان ـ کیاسر را دست‌کم هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: ۱۷۰ کیلومتر طول این خط و قطر لوله ۴۲ اینچ است که پیمانکاران به جد در حال انجام کار هستند.

  وی مشکل نقدینگی را از مسائل بر سر راه این طرح عنوان کرد و  افزود: تعهدات پیمانکار این خط تا تاریخ هفتم مهرماه سال ۹۶ است و استاندار مازندران هم از این مسیر بازدید داشته و نامه‌ای وزیر نفت ارسال کرده است.

  مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه خط گازرسانی دامغان ـ کیاسر خوراک اصلی پتروشیمی گاز است، تاکید کرد: امید است این پروژه سنگین با حجم بالای کاری که می‌تواند در اشتغال منطقه نقش داشته باشد، با تلاش مسئولان استان به بهره‌برداری برسد.

  وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه شرکت گاز مازندران است، تصریح کرد: مازندران در جذب اعتبار و از لحاظ درجه‌بندی رتبه یک را دارد.

  ابراهیم زاده در پایان با بیان اینکه سال گذشته ۶ میلیارد تومان گاز خریده‌ایم، گفت: افرادی بالای ۳۰ یا ۴۰ دوره بدهکارند، خانه‌ای در سرخرود ۱۱ میلیون تومان به شرکت بدهکار است.

  برچسب ها :

  نظرات