آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 21 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62133
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران:

  اراضی بدون کشت زمینه تغییر‌ کاربری را فراهم می‌کند

  مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: اراضی بلاکشت زمینه تغییر‌ کاربری را فراهم می‌کند.

  آوای شمال/ رضا دوستی‌ایرانی صبح امروز در جلسه شورای کشاورزی که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد با بیان اینکه شهرستان‌ها روستاهای دارای تداخل با موضوع طرح رفع تداخلات را تا پایان امسال شناسایی کنند، اظهار کرد: اجرای احکام قلع و قمع بنای ماده ۳ و تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری به‌طور جدی پیگیری شود.

  وی درباره سند‌دار کردن اراضی کشاورزی گفت: طرح کاداستر در ۱۳ هزار هکتار از اراضی شهرستان بهشهر و ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی گلوگاه اجرا شد و اجرای این طرح نیازمند همکاری مردم با امور اراضی است چراکه کشاورزان شناخت کافی نسبت به طرح کاداستر ندارند و ترویج این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.

  مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خواستار شناسایی و احیای اراضی بلاکشت شد و افزود: توسعه باغ در اراضی شیب‌دار سبب کمک به اقتصاد جامعه می‌شود و در این راستا منابع طبیعی باید در شناسایی اراضی شیب‌دار اقدام جدی‌تری داشته باشد.

  دوستی بیان کرد: به‌طور حتم زمینه تغییر‌ کاربری در اراضی بلا‌کشت راحت‌تر انجام می‌شود و زمین‌هایی که بلا‌کشت رها می‌شوند زمینه تغییر‌کاربری را فراهم می‌کند.

  وی تصریح کرد: در راستای حفاظت از کاربری اراضی زراعی و باغی به‌ویژه اراضی شالیزاری و باغ مرکبات ترویج ضوابط حفظ کاربری و ضرورت‌های حفظ کاربری باید در دستور‌کار قرار گیرد.

  مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: اراضی ملی زیادی داریم که افراد مشغول کشت و کار هستند و یا اراضی کشاورزی و غیر‌کشاورزی است که احیا نشده است که عوامل نظارتی در شهرستان‌ها باید اقدام به این امر کنند و به کمیسیون نظارت ارسال کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات