آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ , Tuesday 11 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 62070
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ورزشی
 •   

  مازندران در راه المپیک - 23

  زور بهداد به داور نرسید!/ تصاویری از منزل بهداد سلیمی در زمان مسابقه

  بهداد سلیمی قهرمان وزنه‌برداری جهان بامداد چهارشنبه در المپیک 2016 ریو بر روی تخته رفت و با مصدومیتی که داشت توانست وزنه‌ی 216 کیلوگرم در یک ضرب و 245 کیلوگرم در دوضرب را مهار کند اما با ناداوری در حرکت دوضرب او را حذف کردند.

  آوای شمال/ بهداد سلیمی قهرمان وزنه‌برداری جهان بامداد چهارشنبه در المپیک ۲۰۱۶ ریو، بر روی تخته رفت و با مصدومیتی که داشت توانست وزنه‌ی ۲۱۶ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۴۵ کیلوگرم در دوضرب را مهار کند اما با ناداوری در حرکت دوضرب او را حذف کردند.

  سلیمی در حرکت یک ضرب توانست در بین ۱۱ شرکت‌کننده در وزن ۱۰۵+ کیلوگرم، مقام اول را کسب کند و رکورد المپیک و جهان را با بالا بردن وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی به نام خود و ایران ثبت کند.

  پس از کسب مقام نخست در حرکت یک ضرب، مردم قائم‌شهر و خانواده این پهلوان که در منزل پدری بهداد سلیمی تجمع کرده بودند، با شعار «بهداد با غیرت، بهداد دوست داریم و . . .» به شادی پرداختند.

  بهداد سلیمی در این رقابت سنگین که برای کسب عنوان قوی‎ترین فرد المپیک تلاش می‌کرد توانست علی‎رغم مصدومیتی که داشت در حرکات یک ضرب و دو ضرب وزنه‌های انتخابی خود را بالای سر ببرد اما نتوانست جلوی ناداوری در المپیک را بگیرد.

  بهداد در حرکت دوضرب وزنه ۲۴۵ کیلوگرم را برای خود انتخاب کرد و در دو مرحله این وزنه را بالای سر برد که متاسفانه داوران حق او را خوردند و تلاش این پهلوان را نادیده گرفتند و او را از دور مسابقات اوت کردند.

  پس از پایان این رقابت و حذف بهداد سلیمی، لاشا تالاخادزه وزنه‌بردار گرجستانی توانست به‌عنوان قهرمانی این مسابقه دست پیدا کند و عنوان قوی‌ترین فرد المپیک را نیز به نام خود ثبت کند.

  بعد از حذف بهداد سلیمی حال و هوای قائم‎شهر دگرگون شد، درحالی‌که مردم این شهر و حتی استان مازندران منتظر مدال طلای بهداد بودند، داوران با ناداوری واضح خود آب سردی را به پیکر داغ مردم قائم‌شهر و ملت ایران ریختند.

  اما مردم قائم‌شهر که این مسابقه را در مقابل منزل پدری بهداد سلیمی تماشا می‌کردند با شعارهای مختلف بهداد سلیمی را فردی با غیرت و پهلوان فریاد می‌زدند و او را از دید خود قهرمان می‌دانستند.

  برچسب ها :

  نظرات