آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 21 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 61978
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  جلوی واردات برنج در زمان برداشت گرفته می‌شود

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: جلوی واردت برنج در زمان برداشت این محصول به کشور گرفته می شود.

  آوای شمال/ محمد دامادی در مراسم تجلیل از خبرنگاران مرکز استان مازندران در ساری با تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: در حال حاضر نداشتن چتر بیمه مهم‌ترین دغدغه فعالان رسانه‌ای استان مازندران است.

  وی با بیان اینکه دولت باید برای برخوداری از پوشش بیمه‌ای این قشر اقدام اساسی انجام دهد، تصریح کرد: تاکنون این طرح توسط دولت مسکوت ماند که نیاز به پیگیری جدی از سوی فعالان رسانه‌ای و نمایندگان مجلس و نیز اجرا توسط دولت است.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بسیار مناسب مازندران در حوزه‌های مختلف اقتصادی، خاطرنشان کرد: باوحدتی که بین نمایندگان استان وجود دارد باید از این وحدت به نفع توسعه استان استفاده کرد.

  وی در ادامه با اشاره به مطرح شدن طرح منطقه آزاد تجاری در استان مازندران و اینکه سه نقطه از استان قابلیت اجرای این طرح را دارد، گفت: معرفی ایجاد منطقه جدید توسط دولت مسکوت ماند، امیداوریم دولت در معرفی منطقه آزاد تجاری اصلاحیه را اعلام کند.

  دامادی در ادامه با اعلام اینکه در حال حاضر نگران کشاورزان استان هستیم، گفت: دولت باید در حمایت از برنج‌کاران اقدام جدی انجام دهد، نمایندگان هم باید در این ارتباط به صورت قانونی پیگیر دغدغه‌های کشاورزان باشند.

  وی با اعلام اینکه احتمال مطرح کردن واردات برنج وجود دارد، تاکید کرد: با قدرت جلوی واردات برنج در فصل برداشت این محصول باید گرفته شود و اجازه واردات برنج به کشور حداقل در این فصل داده نمی‌شود.

  نماینده مردم ساری و  میاندورود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت مناسب گردشگری استان مازندران گفت: پتانسیل مناسب در بخش گردشگری غرب استان وجود دارد که باید از این پتانسیل برای بهره برداری مناسب از ظرفیت گردشگران استفاده شود.

  وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه گردشگری در نزدیکی‌های چشمه آب معدنی سورت، بیان کرد: چشمه سورت پتانسیل مناسبی برای توسعه گردشگری در این منطقه دارد، با پیگیری استاندار، فرماندار و دیگر مسئولان جلسه‌ای گذاشته شد و قرار است که جذب سرمایه‌گذار مناسب برای بهره‌برداری از ظرفیت این چشمه در دستور کار قرار گیرد.

  وی در پایان با اشاره به مطرح شدن اجرای طرح گردشگری از دریا تا سد شهید رجایی، گفت: با اجرای این طرح، شهرستان ساری به قطب گردشگری کشور تبدیل می‎شود که باید نسبت به اجرای مناسب این طرح اقدام شود.

  برچسب ها :

  نظرات