آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 21 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 61975
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > سیاسی
 •   

  برخورد دوگانه دولت با نجومی‌بگیران و دلخوری مردم

  در حالی که مردم خواستار برخورد مناسب قانونی دولتی‌ها با نجومی‌بگیران هستند، برخی از اظهارات دولتمردان با افراد داری نفوذ دلخوری مردمی را به همراه دارد.

  آوای شمال/ برخورد با دریافتکنندگان حقوق‌های میلیونی یکی از خواسته‌ها به حق مردم است، این موضوع در محافل مختلف مطرح می‌شود و مردم به صورت مستقیم و غیرمستقیم از افراد دست اندرکار خواستار برخورد و استرداد اموال غصب شده از مردم در غالب دریافت فیش‌های حقوقی هستند.

  جدای از مطالبات مردمی بسیار از افراد اثرگذار نیز در این ارتباط مردم معتقد هستند که دولت باید با افرادی که حقوق‌های نجومی و نامتعارف دریافت می‎کنند باید برخورد شود.

  سیدعلی ادیانی راد نماینده مردم قائمشهر، سواکوه، جویبار و سیمرغ درباره دریافت حقوق‌های نجومی معتقد است، اقدام دریافت حقوق چند ۱۰۰ میلیون با مبانی انقلاب، عدالت اسلامی، انصاف و شرافت انسانی سازگاری ندارد، در مملکتی که بازنشسته آن با چند سرعائله ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‎کند، این ظلم مضاعف به مردم است، از طرفی این موضوع به سخره گرفتن مسائل انقلاب اسلامی ایران است و همه دلسوزان انقلاب بدون اینکه از چه سبقه و جریانی هستند با این پدیده مردم ستیز باید مقابله کنند.

  این اظهارات سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائمشهر و سواکوه با نوع برخوردی که دولت با گیرندگان حقوق نجومی داشت و حتی سخنگویی دولت در زمان تودیع صفدر حسینی یکی از افرادی که اقدام به دریافت حقوق نجومی‌بگیر داشت تاحدودی متناقض است.

  وقتی افراد در کشور حقوق‌های نجومی دریافت کردند و از طرفی به اذعان نماینده مردم مجلس قائمشهر، سواکوه، جویبار و سیمرغ اقدامی انجام دادند خلاف عدالت اسلامی، خلاف انصاف و شرافت انسانی، پس از مسیر اصلی انقلاب نه تنها منحرف نشدند بلکه به آرمان‌های انسانی و عدالت اسلامی دهن کجی کردند.

  انتظار برخورد از دولت و مسئولان باید بسیار جدی‌تر از این موضوع باشد، دولتی که در ابتدا اعلام می‎کرد، دولت راستگویان است، آیا با این نحوه برخورد با افرادی که در این دوره حقوق میلیونی دریافت می‎کردند برخورد مناسب داشت؟

  شنیدن صحبت‌های مردمی در ارتباط با دریافت حقوق‌های میلیونی و نحوه برخورد نامناسب دولت با این افراد نیز خالی از لطف نیست.

  حمید رضایی کارمند، درباره فیش حقوقی و برخورد نامناسب دولت با آن گفت: به نظر می‎رسد که رهبر انقلاب با صحبت‌های خویش به مسئولان دولتی اعلام کرد که از همه ظرفیت قانونی خویش برای برخورد با نجومی‌بگیران باید استفاده کنند.

  وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس هم اگر نقضی در قانون با اینگونه افراد وجود دارد باید برخورد مناسب داشته باشند.

  رضایی یادآور شد: بهتر است مسئولان به جای فرافکنی به فکر اصلاح امور باشند، در حال حاضر مردم با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند، قول‌های دولت در ارتباط با رفع مشکلات اقتصادی عملیاتی نشد، حداقل انتظار مردم برخورد مناسب با نجومی‌بگیران است.

  امید معصومی کارگر با اشاره به اوضاع نامناسب اقتصادی دولت گفت: دولت حداقل در برخورد با نجومی بگیران اقدام مناسبی انجام دهد، وعده‌های دولت در حوزه‌های مختلف عملیاتی نشد، انتظار هست در این بخش که مسئولان دیگر قوا اعلام آمادگی کردند دولت به وظیفه خویش به خوبی عمل کند.

  وی با اعلام اینکه در حال حاضر اوضاع کارگران چندان مناسب نیست، اظهار کرد: اجرای طرح اقتصاد مقاومتی توسط دولت جدی گرفته نمی‎شود، با وجود مطرح شدن وضعیت مناسب این طرح در کشور دولت چندان تمایلی به اجرای این طرح به صورت عملیاتی ندارد.

  این کارگر خاطرنشان کرد: وقتی فیش‌های حقوقی کلان مسئولان منتشر می‎شد، شاهد دل نگرانی بسیاری از همکاران خودم بودم، انتظار هست مسئولان با برخورد مناسب حقوق پایمال شده ما کارگران در کشور ضایع نشود.

  رحیمی خانم خانه دار، در ارتباط با فیش حقوقی معتقد است وقتی فردی متخلف است و قانون آن شخص را کنار زد، انتظار بود که مسئولان دولتی با افرادی که قانون آنها را متخلف شناخت برخورد مناسب داشته باشند.

  وی اضافه کرد: قانون نسبت به ادامه فعالیت برخی از مسئولان بانکی در کشور انتقاد داشت ولی مسئولان دولتی در اظهاراتی متناقض با قانون اعلام کردند که اینها ذخیره نظام هستند، این تناقض گویی به نوعی مردم را دچار سردرگمی می‎کند.

  این خانم خانه دار اضافه کرد: مسئولان دولتی باید پایند قانون بوده و نسبت به اجرای قانون دقت نظر بیشتری داشته باشند.

  وی یادآور شد: با روندی که دولت در نوع برخورد با نجومی‌بگیران در پیش گرفت به نظر می‎رسد که قانون بانکی تنها برای افراد ضعیف و کم برخودار جامعه اختصاص دارد، افراد داری نفوذ می‎توانند با رانت و نفوذ هر مقداری که دلشان بخواهد از جیب مردم بگیرند و ظاهرا قانون هم قرار نیست با این افراد برخورد مناسب داشته باشد.

  برچسب ها :

  نظرات