آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ , Thursday 24 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 61697
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  نمایندگان ملت تصویب کردند

  آموزش و پرورش مجوز اخذ ۴ درصد از شهریه دریافتی مراکز غیردولتی و اختصاص به مناطق محروم را دریافت کرد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت آموزش و پرورش اجازه دادند سالانه معادل 4 درصد از شهریه دریافتی از مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را دریافت و به امور آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کم‌برخوردار اختصاص دهد.

  اوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اعاده‌شده از شورای نگهبان را مورد بررسی قرار دادند.

  وکلای ملت پس از بحث و تبادل نظر ماده ۲۰ این لایحه را به شرح زیر تصویب و تبصره سه آن حذف کردند:

  «ماده ۲۰ به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شود سالانه معادل ۴ درصد از شهریه دریافتی توسط مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را دریافت و به حساب درآمدهای اختصاصی ملی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید. معادل وجوه واریزی از این محل در اختیار سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی قرار می‌گیرد تا برای نظارت در مراکز یاد شده و کیفیت‌بخشی به امور آموزشی و پرورشی غیردولتی مناطق محروم و کم‌برخوردار هزینه شود. مبلغ دریافتی به عنوان علی‌الحساب مالیاتی مراکز مذکور در آنها منظور می‌شود.»

  به گزارش فارس، نمایندگان مجلس در ادامه نشست امروز تبصره یک ماده ۲۱ را نیز برای تامین نظر شورای نگهبان به شرح زیر اصلاح کردند: «تبصره یک مدیران مدارس مختص اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باید ضمن اعتقاد به مبانی دینی خود متجاهر به نقض احکام اسلامی در انزار عمومی نباشند و توسط مراجع رسمی خود که تابع و مقیم ایران هستند یا نمایندگان مورد تایید ایشان به وزارت آموزش و پرورش معرفی شوند.»

   

  برچسب ها :

  نظرات