آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6123
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اسرائیل با وساطت روسیه و چین برای ایران پیام فرستاد

  آوای شمال/ رسانه‌های صهیونیستی نوشته اند که رژیم اشغالگر اسرائیل از طریق روسیه به ایران پیام داده‌است که در فکر انتقام‌گیری بخاطر کشته شدن یک فرمانده سپاه پاسداران و فعالان ارشد حزب‌الله نباشد و ایران را در این خصوص به آرامش دعوت کرده‌است. بنا بر این گزارش‌ها که در روزنامه “تایمز آو ایزرائیل” هم بازتاب […]

  آوای شمال/ رسانه‌های صهیونیستی نوشته اند که رژیم اشغالگر اسرائیل از طریق روسیه به ایران پیام داده‌است که در فکر انتقام‌گیری بخاطر کشته شدن یک فرمانده سپاه پاسداران و فعالان ارشد حزب‌الله نباشد و ایران را در این خصوص به آرامش دعوت کرده‌است.

  بنا بر این گزارش‌ها که در روزنامه “تایمز آو ایزرائیل” هم بازتاب یافته، این پیام از سوی آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه اسرائیل، در دیدارهای او در مسکو با مقامات بلندپایه روسیه اعلام شده‌است.

  به نوشته سایت رادیو فردا، رسانه‌های اسرائیل می‌گویند که لیبرمن از رهبران روسیه خواسته‌است، از ایران بخواهند آرام باشد.

  شبکه ده تلویزیون اسرائیل یکشنبه پنجم بهمن گفت که آن ها با این پیام خواسته‌اند به ایران و حزب الله «اطمینان دوباره بدهد که تمایلی به بحرانی کردن اوضاع ندارد.»

  براساس گزارش رسانه‌های اسرائیل، آویگدور لیبرمن در ادامه سفر، از روسیه به چین نیز خواهد رفت و پیام مشابه برای ایران را از طریق دولتمردان پکن برای تهران نیز ارسال خواهد کرد.

  به نوشته رسانه آمریکایی رادیو فردا، در پی حمله یکشنبه گذشته در بلندی‌های سوری جولان که محمد علی الله‌دادی، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، جهاد مغنیه، فرزند عماد مغنیه، فرمانده نظامی حزب‌الله و شمار دیگری کشته شدند، سپاه پاسداران ایران اسرائیل را به “انتقام‌گیری خاص” تهدید کرده‌است.

  اما به گزارش شبکه ده تلویزیون اسرائیل، لیبرمن به مقامات روسیه گفته‌است، حمله هفته گذشته در بلندی‌های سوری جولان، “یک اقدام تدافعی” از سوی اسرائیل بوده‌است. [!]

  در همین حال، اسرائیل به طور رسمی مسئولیت حمله اخیر در سوریه را نپذیرفته‌است. شبکه ده تلویزیون اسرائیل می‌گوید که پیام اسرائیل پیشاپیش برای تهران و بیروت ارسال شد.

  اسرائیل از فوریه ۲۰۰۸ که عماد مغنیه، فرمانده ارشد حزب الله در سوریه کشته شد، از انتقام‌گیری حزب الله نگران بود.

  اما به گزارش «تایمز آو ایزرائیل»، در روزهای گذشته کشته شدن جهاد مغنیه در کنار یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، این نگرانی را تشدید کرده‌است.

  رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که آویگدور لیبرمن در دیدار با بلندپایگان روسیه و چین، مواضع اسرائیل را در باره برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات ۱+۵ با ایران نیز مورد تاکید قرار می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات