آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6089
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مرز درگیری ما با دشمنان به شاخ آفریقا رسیده است/ داعش پس از بغداد به فکر تسخیر تهران بود

  آوای شمال/ سردار “حسین همدانی” در همایش نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کانون بازنشستگان سپاه استان تهران با اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای طی چند سال اخیر، این تحولات را ناشی از گسترش انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: روزگاری صدام از طرف دشمنان با ما درگیر شد و امروز هم امثال ابوبکر بغدادی؛ […]

  آوای شمال/ سردار “حسین همدانی” در همایش نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کانون بازنشستگان سپاه استان تهران با اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای طی چند سال اخیر، این تحولات را ناشی از گسترش انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: روزگاری صدام از طرف دشمنان با ما درگیر شد و امروز هم امثال ابوبکر بغدادی؛ اما ما نباید از دشمن اصلی که استکبار و رژیم صهیونیستی است، غافل شویم.

  وی با اشاره به اینکه جبهه درگیری انقلاب اسلامی با دشمنان تا ساحل مدیترانه گسترش پیدا کرده است، افزود: شهادت “شهید تقوی” در سامرای عراق و شهادت “شهید الله‌دادی” در جولان سوریه به ما نشان می‌دهد امروز هم هنوز باب شهادت باز است، اما عرضش کم شده، ولی مرز درگیری ما تا شاخ آفریقا رسیده است.

  این یادگار دفاع مقدس به عملیات الی‌بیت‌المقدس در سال ۱۳۶۱ اشاره کرد و افزود: رژیم اشغالگر قدس همان موقع با توجه به حساسیت ما به جنوب لبنان، به این منطقه حمله کرد و همان موقع فرزندی از انقلاب اسلامی به نام حزب‌الله لبنان در آنجا متولد شد.

  وی در تحلیل وقایع منطقه به جریانات طراحی شده از سوی دشمن در سوریه اشاره کرد و توضیح داد: حدود سال ۸۹ آنها سعی کردند که دست ایران را در سوریه که رابط با حزب‌الله بود قطع کنند و قصد داشتند که سه‌‌ماهه کار را تمام کنند، ابتدا ترکیه با دلارهای عربی، بعد قطر و سپس خود عربستان وارد شد، اما هنوز کاری از پیش نبرده‌اند.

  * تلاش عربستان برای ورود ۲۵ هزار نیروی خارجی به سوریه

  سردار همدانی از تلاش عربستان برای ورود ۲۵ هزار نیروی خارجی به سوریه سخن گفت و افزود: بیش از ۱۷۰۰ نفر از اینها اروپایی بودند و همگی از نیروهای آموزش‌دیده و زبده در جنگ‌های افغانستان و چچن، بعد از توقف در سوریه فکر حمله به عراق و اشغال بغداد را داشتند که در موصل با خیانت فرماندهان و مسئولان آنجا بدون درگیری مسلط شدند و هدف اصلی، بغداد بود که امدادهای غیبی موجب شد نتوانند به بغداد برسند و این مانند فتح خرمشهر که امام فرمودند خدا آنجا را آزاد کرد، کار خدا بود.

  وی اشغال بغداد به دست داعش را باعث انقطاع بین جبهه مقاومت دانست و تصریح کرد: مطمئن بودیم که اگر داعش امروز بغداد را تصرف کند، فردای همان روز در فکر حمله به ایران و تسخیر تهران خواهد افتاد، اما به حول و قوه الهی آنها در عراق متوقف شدند و امروز در حال عقب‌نشینی هستند.

  فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) به تشکیل بسیج مردمی در سوریه و عراق اشاره کرد و افزود: امروز با اشتباه دشمنان در سوریه، یک حزب‌الله دیگر تشکیل شده و حتی در عراق که تشکلی مثل سپاه بدر به‌‌ خاطر وزیر و وکیل شدن فرماندهان و مسئولانش تضعیف شده بود، دوباره جان گرفت.

  * هراس تروریست‌ها از تک‌تیراندازی که فرمانده تیپ شد

  وی صدور فرهنگ دفاع مقدس به جوانان سوریه را از دستاوردهای کمک‌های مستشاری ایران به این کشور دانست و گفت: در سوریه فرمانده تیپی از نیروهای بسیجی آنجا وجود دارد که دو سال پیش یک تک‌تیرانداز بود که به‌واسطه هوش و استعدادش توانست پس از دو سال فرمانده تیپی باشد که داعشی‌ها و النصره از شنیدن نام تیپ او هراس دارند و پیروزمندانه‌ترین عملیات‌ها را انجام می‌دهد.

  * ۹۵ درصد نیروهای دفاع وطنی سوریه سنی هستند

  سردار همدانی با اشاره به اینکه در نیروهای مردمی سوریه تنها یک درصد شیعه حضور دارند، گفت: ۹۵ درصد از نیروهای دفاع وطنی سوریه یا همان بسیج آنجا سنی هستند و به‌راحتی در کنار شیعیان در حال مبارزه با تروریست‌ها هستند.

  * تشکیل ۱۴ کانون فرهنگی بسیج سوریه در ۱۴ استان سوریه/ در سوریه دیگر ارتشی که در آن قرآن و نماز خواندن ممنوع باشد وجود ندارد

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل ۱۴ کانون فرهنگی بسیج در ۱۴ استان سوریه اشاره کرد و افزود: این کانون‌ها حتی در استان‌های تحت اشغال النصره هم فعالیت دارند و حضور فرهنگ بسیجی در کنار نیروهای ارتش سوریه باعث تحولات زیادی در این نیروها شده، به‌طوری که ارتشی که در آن نماز و قرآن خواندن ممنوع بود، دیگر در سوریه وجود ندارد.

  جانشین قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) در انتهای سخنان خود با اشاره به وضعیت داخلی کشور خاطر نشان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در آن سوی مرزهای کشور در حال محصول دادن است، اما هنوز نتوانسته‌ایم الگوی مناسبی را برای مسائل اقتصادی و فرهنگی در کشور اجرا کنیم تا کشورهایی که تشنه این الگوها هستند، بتوانند بهره‌برداری کنند. ما در بحث فرهنگی در داخل مشکل جدی داریم و نخبگان فرهنگی به‌ویژه یادگاران دفاع مقدس وظیفه خطیری در این الگوسازی دارند.

  برچسب ها :

  نظرات