آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ , Monday 18 June 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60880
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :یاداشت سردبیر
 •   

  یادداشت/ علی یوسفی

  بصیرت آیت‌الله معلمی الگویی برای برخی چهره‌های فریب‌خورده انقلاب/ تخریب رسانه‌های مخالف، محبوبیت آیت‌الله را بیشتر می‌کند”

  صحبت‌های تاریخی آیت‌الله معلمی خطاب به بیت امام با بازخورد نامناسب برخی رسانه‌های معلوم‌الحال روبرو شد که این نشان از بصیرت بالای این مجاهد بابصیرت دارد.

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، مراسم سالگرد آیت‌الله صالحی مازندران در حالی در قائم‌شهر با سخنرانی حجت‌الاسلام سید علی خمینی نوه امام راحل برگزار شد که قبل از شروع سخنرانی، آیت الله علی معلمی نماینده مردم ولایت‌مدار مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم‌شهر به سخنانی تاریخی پرداخت.

  این عالم بابصیرت و ولایی در صحبت‌های خود به امانت بزرگی که نزد خانواده بنیانگذار انقلاب اسلامی امام‌خمینی(رضوان‌الله) به‌ویژه نزد حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت مرقد مطهر آن امام همام است، اشاره کرد و بر ضرورت پایبندی به رهنمودها و وصیت معمار کبیر انقلاب تأکید کرد.

  صحبت‌هایی از سر دلسوزی و البته هشدار به شخصیتی که یادگار بیت معظم امام راحل است تا زمان از دست نرفته، پای آرمان‌های انقلاب همچون پدر مبارز و بابصیرتش یعنی مرحوم حجت‌الاسلام سید احمد خمینی ثابت‌قدم‌تر باشد.

  آیت‌الله معلمی در صحبت‌های امروز خود به فرصت ایجاد شده برای بیان بسیاری از واقعیت‌های دردآور پیرامون بیت امام امت اشاره داشت و از سید حسن خمینی خواست تا قبل از اینکه دیر شود از مصاحبت با برخی چهره‌های بریده از انقلاب و همصدا با جریان فتنه در سال ۸۸ برائت جوید و این زمان شناسی آیت‌الله معلمی را بار دیگر برهمگان ثابت کرد.

  این مجاهد وارسته و ابوالشهیدین مازندران که سابقه‌ای درخشان در حفاظت از ارزش‌های انقلاب و پیروی از رهبری دارد، در مراسم امروز حرف‌هایی زد که تا پیش از این شاید بسیاری از چهره‌های شاخص انقلاب بر اساس برخی ملاحظات حرفی بر زبان نیاوردند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری همچنین به گسترش مرقد مطهر امام راحل اشاره کرد و چه زیبا به دغدغه آن پیر فرزانه مبنی بر پیروی از میراث بزرگ امام یعنی ولایت فقیه اشاره کرد و حفظ و پیروی از این جایگاه را بس ارزشمندتر از ساخت ضریح مطهر امام(ره) دانست.

  آیت‌الله معلمی در فراز دیگری از صحبت‌های خود چه زیبا خود را شاگرد کوچک امام و یک سیاهی لشکر از اردوگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی نامید و خطاب به سید حسن خمینی گفت که چه جوابی برای امام راحل در عدم حمایت از آیت‌الله سیفی مازندرانی مجاهد نستوه در انتخابات خبرگان مازندران دارد و به جای حمایت از این شخصیت به لیستی که از بیرون ارائه شده بود، تمایل نشان داد.

  پس از صحبت‌های تأمل برانگیز و تاریخی آیت‌الله معلمی که همه نشان از دلسوزی و احساس خطر برای جایگاه بیت امام در جامعه داشت، سید علی خمینی به ایراد سخن پرداخت و پرده از موضوعی برداشت که این احساس دغدغه آیت‌الله معلمی بیشتر به چشم می‌آمد.

  نوه امام راحل در صحبت‌های خود با اعتراف به اینکه بیت امام نتوانست حق امام، رهبری و شهدا را به خوبی در کشور ادا کند، از برنامه‌ریزی افرادی از بیرون کشور با همصدایی یک‌سری افراد دنباله رو داخلی با اغراض سیاسی در جهت جدایی سید حسن خمینی از رهبری خبر داد.

  البته یادگار امام امت خود و بیت امام را مرید رهبری عنوان کرد و بر محبت رهبری نسبت به خانواده امام راحل تأکید کرد.

  پس از پایان این مراسم معنوی که با حضور شخصیت‌های برجسته مازندران همچون آیت‌الله نظری خادم‌الشریعه و برخی از ائمه جمعه و نمایندگان مجلس در مازندران همراه بود، برخی رسانه‌های معلوم‌الحال تعابیر غیرمنصفانه‌ای از سخنان آیت‌الله معلمی و البته تحریف صحبت‌های نوه امام راحل داشتند که جای بسی تأسف دارد.

  آیت‌الله معلمی در دوران مبارزات انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و پس از آن در تقدیم دو فرزند شهید خود برای حفظ انقلاب و کشور، خود نیز در سنگرهای مختلف انقلاب و نظام، همواره خار چشم دشمنان بود و در پیروی از جایگاه رهبری و ولایت فقیه و اصول برخواسته از اندیشه‌های والای بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و گره‌گشایی از مشکلات جامعه و مردم ابایی از تخریب، تهمت و بداخلاقی نداشت و امروز نیز جنجال رسانه‌ای برخی از رسانه‌های همسو با جریان قدرت و ثروت در کشور که هر روز پرونده‌ای جدید از دست‌اندازی آن‌ها به بیت‌المال به مردم شناسانده می‌شود، هیچ گاه خللی در روشنگری آن عالم فرزانه و مجاهد خستگی‌ناپذیر ایجاد نمی‌کند.

  اما سوأل اینجا است که آیت‌الله معلمی فقط از سر دلسوزی و احساس تکلیف به نوادگان و بیت معظم امام راحل به‌دور از هرگونه سمت و سوی سیاسی نصحیتی پدرانه کرد، حال چرا برخی از رسانه‌های مخالف این شخصیت انقلابی صحبت‌های ایشان را به خود گرفته و به اصطلاح “از آب گل‌آلود ماهی گرفتند”.

  این اتفاقات نشان داد که روشنگری نماینده مردم انقلابی و همیشه درصحنه مازندران بسیار درست و به‌جا عنوان شد و این اقدامات پوچ و نخ‌نما برخی رسانه‌های گرفتار در جریانات سیاسی باقی‌مانده از فتنه‌های انقلاب، نه‌تنها به شخصیت و جایگاه مردمی این روحانی بابصیرت مازندران خدشه‌ای وارد نمی‌کند بلکه همگان به زمان سنجی و ولایتمداری آیت‌الله معلمی بیش از پیش پی‌ می‌برند.

   

  علی یوسفی


  نظرات