آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6074
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تشریح جزئیات مصوبه جریمه و فروش خدمت سربازی در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴

  آوای شمال/ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴  به جزئیات بررسی فروش خدمت سربازی در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: بین فروش خدمت مقدس سربازی و تعیین جریمه برای سربازان غایب تفاوت وجود دارد. وی ادامه داد: این که فردی به علت تمکن مالی بخواهد از رفتن به خدمت […]

  آوای شمال/ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴  به جزئیات بررسی فروش خدمت سربازی در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: بین فروش خدمت مقدس سربازی و تعیین جریمه برای سربازان غایب تفاوت وجود دارد.

  وی ادامه داد: این که فردی به علت تمکن مالی بخواهد از رفتن به خدمت سربازی امتناع ورزد و به راحتی‌ آن را خریداری کند، نوعی تبعیض به شمار می‌رود لذا بحث فروش خدمت سربازی در کمیسیون تصویب نشده است.

  نماینده مردم رشت تصریح کرد: در این کمیسیون بنا بر این شد کسانی که به سن قانونی برای خدمت سربازی رسیدند اما به هر دلیلی طی ۸ سال بعد از سن قانونی غیبت کرده‌اند، جریمه‌ای در نظر گرفته شود تا به عنوان سرباز فراری شناخته نشوند و زندگی زیرزمینی برای خود نسازند و بتوانند با داشتن کارت معافیت مثل بقیه افراد زندگی کنند.

  جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: جریمه ثابتی که برای سربازان مشمول غایب از غیبت درنظر گرفته شده، ۳۰ میلیون و به ازای هر سال غیبت ۱ میلیون اضافه خواهد شد.

  وی تصریح کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۵۰ درصد تخفیف، افراد متاهل از دو ۲ سال بخشش برخوردار خواهند شد و به ازای هر فرزند نیز ۶ ماه کم خواهد شد.

  عضو کمیسیون تلفیق تأکید کرد: به افرادی که جریمه خود را طبق مصوبه پرداخت کنند کارت معافیت قرمز رنگی تعلق خواهد گرفت و از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد اما این افراد از برخی مزایای شهروندی محروم می‌شوند.

  نماینده مردم رشت در پایان خاطرنشان کرد: در این مصوبه در مورد افرادی که به علت تحصیل از رفتن به خدمت خودداری کرده‌اند، حرفی به میان نیامده است. اینکه آیا این افراد که به دلیل موجه تحصیلی به خدمت نرفته‌اند نیز می‌توانند جریمه پرداخت کرده و کارت معافیت بگیرند که بنده این مسئله را در جلسات بعدی مطرح خواهم کرد.

  برچسب ها :

  نظرات