آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6065
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  واکنش دادستان کل به برخی تناقض های حکم رحیمی؛ التماس دعا

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده‌های اقتصادی گفت: در قانون پیش‌بینی شده که پرونده‌های فساد اقتصادی پس از حکم قطعی در مرحله تجدید نظر یا دیوان‌عالی کشور باید به اطلاع عموم مردم برسد. وی افزود: در این راستا سایتی وجود دارد که احکامی که قطعی می‌شود توسط […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده‌های اقتصادی گفت: در قانون پیش‌بینی شده که پرونده‌های فساد اقتصادی پس از حکم قطعی در مرحله تجدید نظر یا دیوان‌عالی کشور باید به اطلاع عموم مردم برسد.

  وی افزود: در این راستا سایتی وجود دارد که احکامی که قطعی می‌شود توسط آن سایت و یا از طریق سخنگوی قوه قضاییه به اطلاع عموم می‌رسد بنابراین باید اجازه داد مراحل دادرسی یا تحقیق انجام و بعد اعلام شود.

  دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر فعال اقتصادی یا افرادی در مجموعه آن مرتکب تخلف شوند حتماً رسیدگی صورت می‌گیرد اما باید ساز و کاری از ناحیه دولت فراهم شود که بستر روابط ناسالم اقتصادی از بین برود.

  رئیسی تصریح کرد: اگر زمینه فساد وجود داشته باشد افراد سودجو ورود می‌کنند و رونقی برای فساد نخواهند گذاشت به همین جهت پیش از هرکس خود آن دستگاه و یا در بخش‌های دولتی خودشان باید نظارت داشته باشند.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه وظیفه دستگاه قضایی برخورد جدی با مفسدان است، گفت: ما در این زمینه به هیچ وجه برای فرد یا افرادی حاشیه امن نمی‌شناسیم، همه افراد باید نسبت به اجرای قانون مقید باشند، تخلف از قانون از سوی همه ناپسند است اما از سوی کسی که دست‌اندرکار است ناپسندتر است.

  دادستان کل کشور در خصوص آخرین جزئیات پرونده پدیده شاندیز گفت: قرار شده اطلاع رسانی بعدی از طریق سخنگوی قوه قضاییه انجام شود.

  وی همچنین در خصوص قانون ورشکستگی گفت: این قانون جدید نبوده اما آقایان اشکالاتی را مطرح کردند که ما گفتیم باید به معاونت حقوقی قوه قضاییه ارجاع دهند و اگر قرار است اصلاحی صورت گیرد با نگاه همه بخش‌ها باشد.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تناقض اخبار منتشر شده درباره حکم محکومیت معاون اول رئیس جمهور سابق تنها به گفتن التماس دعا بسنده کرد.

  برچسب ها :

  نظرات