آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6052
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۹
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  عروس در تیم ملی

  آوای شمال/ جلسه کمیته انضباطی AFC که به درخواست مسئولان فدراسیون فوتبال ایران و در موضوع پرونده دوپینگی بودن «علا عبدالزهرا» قرار بود صبح روز یک‌شنبه به وقت استرالیا آغاز شود با تأخیر چند ساعته آغاز شد. البته این بار این تأخیر به خاطر درخواست نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در این جلسه بوده […]

  آوای شمال/ جلسه کمیته انضباطی AFC که به درخواست مسئولان فدراسیون فوتبال ایران و در موضوع پرونده دوپینگی بودن «علا عبدالزهرا» قرار بود صبح روز یک‌شنبه به وقت استرالیا آغاز شود با تأخیر چند ساعته آغاز شد. البته این بار این تأخیر به خاطر درخواست نمایندگان فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در این جلسه بوده است که بر این اساس با موافقت AFC این جلسه با تأخیر چند ساعته و از ساعت ۱۴ به وقت استرالیا (۷ صبح به وقت ایران) برگزار شد. اگر نمایندگان ایران نمی‌خواستند در این جلسه شرکت کنند، جلسه ساعت ۴، ۵ بامداد به وقت تهران آغاز می‌شد.

  ۷:۰۰‌: نبی و مقدس رسیدند
  هوشنگ مقدس و مهدی محمدنبی که درخواست حضور در جلسه را داده بودند به هتل فورسیزن شهر سیدنی که محل برگزاری جلسه بود، رسیدند. آنها با چهره‌ای خندان و خوشحال وارد هتل شدند و با توجه به مدارکی که در اختیار داشتند بسیار امیدوار بودند رأی به سود ایران شود.

  ۷:۲۰: تیم‌ملی در کمپ اولیه
  تیم‌ملی وارد سیدنی شد. تیم‌های حاضر در مسابقات در هتل‌های رسمی بازی‌ها اقامت می‌کنند. کمااینکه عراق و کره در هتل شانگری‌لا اقامت دارند اما بازیکنان تیم‌ملی به کمپ میرامار گاردن رفتند که قبل از شروع جام ملت‌ها هم در آن اقامت داشتند.

  ۸:۰۰ :حضور خبرنگاران
  مقابل هتل محل برگزاری جلسه اکثر خبرنگارانی که برای پوشش این رویدادها به استرالیا رفته بودند را می‌شد دید. از خبرنگاران استرالیایی گرفته تا خبرنگاران و عکاسان کره‌ای، ژاپنی، عراقی و البته ایرانی مقابل هتل بودند تا اخبار این جلسه را به کشورهایشان مخابره کنند.

  ۸:۱۵: تکلیف اعلام رأی به جلسه دوم کشیده شد
  پس از برگزاری جلسه اول، سرنوشت شکایت فدراسیون فوتبال ایران از عراق به جلسه دوم کشیده شد. پس از گذشت یک ساعت از آغاز جلسه، به خبرنگاران اعلام شد که برای بررسی‌های بیشتر جلسه دیگری باید برگزار شود که این جلسه هم آغاز شد و مهدی محمدنبی سرپرست تیم‌ملی و هوشنگ مقدس از اعضای کاروان ایران در این جلسه حضور یافتند.

  ۸:۴۰: بازیکنان نای خوردن غذا هم ندارند
  درزمانی که جلسه در حال برگزاری است ارتباطی برقرار کردیم با هتل محل اقامت ملی‌پوشان. باتوجه به گرمای شدید هوا که ۳۹ درجه بالای صفر است، بازیکنان هم که منتظر رسیدن خبر خوش از داخل جلسه هستند، نای خوردن غذا ندارند و با اینکه ساعت به وقت سیدنی ۱۶ است بازیکنان هنوز ناهار هم نخورده‌اند.

  ۹:۱۰: پای فیفا هم به پرونده باز شد
  با درخواست نمایندگان ایران برای حضور مقامات انضباطی فیفا در این جلسه، مقامات انضباطی فیفا از طریق ویدئوکنفرانس در این جلسه شرکت کردند تا ریز جزئیات جلسه را ببینند و آنها هم در اعلام رأی نهایی نظر بدهند.

  ۹:۳۵‌: جلسه به دور سوم کشیده شد
  در حالی که به نظر می‌رسید بعد از ورود فیفا به این پرونده، رأی کمیته انضباطی AFC در مورد شکایت ایران از عراق بابت استفاده از بازیکن دوپینگی اعلام شود جلسه به دور سوم کشیده شد. با توجه به مستندات جدید تصمیم‌گیری برای مسئولان آسیا سخت شد و این پرونده با گره روبه‌رو شد. AFC به دلیل پیچیدگی این پرونده جلسه را به دور سوم کشاند.

  ۱۰:۰۰: اعتراض سرمربی کره
  سرمربی کره‌جنوبی که در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی شرکت کرده بود با انتقاد از شرایط به وجود آمده تأکید کرد با اینکه بازی ایران و عراق را آنالیز کرده ولی هنوز نمی‌داند حریف تیمش در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌ها کدام تیم است و شدیداً به این موضوع معترض بود.

  ۱۰:۱۸: شکایت ایران پذیرفته نشد!
  در حالی که تیم‌ملی کشورمان هنوز استرالیا را به مقصد ایران ترک نکرده و منتظر حکم نهایی اعتراض خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درخصوص حضور غیرقانونی علا عبدالزهرا، هافبک ۲۷ ساله عراق است، اسکات مک‌اینتایر خبرنگار شبکه «SBS» استرالیا گزارش داد: هنوز هیچ خبر رسمی از سوی AFC منتشر نشده ولی شنیده‌‎ام که شکایت ایران علیه عبدالزهرا پذیرفته نشده و به این ترتیب عراق در مرحله نیمه‌نهایی حضور پیدا خواهد کرد!

  ۱۰:۲۵: مصاحبه کروش با BBC
  کارلوس کروش، سرمربی پرتغالی تیم‌ملی فوتبال کشورمان لحظاتی پیش از اعلام حکم نهایی در هتل محل اقامت تیم ایران در سیدنی به مانی جزمی، خبرنگار روشندل شبکه تلویزیونی «BBC» گفت: «بابت مسئله دوپینگ عصبانی و ناراحت هستم. احتمال اینکه نتیجه بازی ایران و عراق تغییر کند یک به هزار است. ضمن اینکه هنوز از داوری ویلیامز عصبی هستم و او را عامل اصلی حذف ایران می‌دانم.»

  ۱۰:۴۰: خبر بد از استرالیا
  فدراسیون فوتبال ایران در ماجرای دوپینگ بازیکن تیم‌ملی عراق، فدراسیون فوتبال این کشور را مطلع نکرده است و به همین دلیل طرف عراقی مقصر شناخته نشد! در بیرون هتل تیم‌ملی این خبر دهان به دهان بین خبرنگاران پخش شد که نادو و وادا ماجرای دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن تیم‌ملی عراق را پیگیری نکرده‌اند و فیفا و‌ AFC به فدراسیون فوتبال عراق نامه نداده‌اند! فدراسیون فوتبال ایران هم به فدراسیون فوتبال عراق ایمیل محرومیت این بازیکن را CC (رونوشت) نکرده است. اگر این کار انجام می‌شد شاید الان مشکل حل شده بود. همه چیز دست به‌دست هم داده تا بازی ۳ – صفر نشود.

  ۱۰:۴۴: برای بازی عراق و کره بلیت بخرید!
  در حالی که هنوز نتیجه شکایت ایران از بازیکن دوپینگی عراق اعلام نشده بود، خبرنگاران عراقی شروع کردند به خوشحالی کردن بیرون هتل. وقتی موضوع را پرسیدیم گفتند توییتر رسمی‌ AFC در خبری اعلام کرده که تماشاگران می‌توانند برای خرید بلیت دیدار عراق و کره‌جنوبی در نیمه‌نهایی اقدام کنند!

  ۱۱:۱۱: AFC درخواست ایران را نپذیرفت
  کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست ایران برای بازگشت به جام ملت‌های آسیا را نپذیرفت. بالاخره رأی نهایی صادر شد و امیدهای تیم‌ملی که برای ادامه حضور در جام ملت‌های آسیا با تأیید دوپینگ عبدالزهرا از سوی فیفا زنده شده بود، رنگ باخت و در نهایت AFC درخواست ایران را نپذیرفت.

  ۱۱:۲۲‌: نه عراق مجازات شد، نه بازیکن عراقی
  مهدی محمد‌نبی و هوشنگ مقدس با چهره‌ای درهم و ناراحت از هتل محل برگزاری جلسه بیرون آمدند و به خبرورزشی گفتند: «ما هر‌چه گفتیم آنها گوش نکردند و انگار برای خودمان و هوا داشتیم حرف می‌زدیم و با اینکه مدارکمان مستند بود اما گوش شنوایی در کار نبود. ما تمام تلاشمان را کردیم ولی نشد. حتی به نظر می‌رسد مجازاتی برای تیم عراق و بازیکن این تیم هم در نظر نگرفتند.»

  ۱۱:۲۵: رد شکایت ۵۰۰ دلاری
  کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به شکایت ایران و لایحه ۴۰ صفحه‌ای فدراسیون فوتبال کشورمان رأیی سه خطی صادر کرد و این شکایت را رد کرد. شکایتی که ۵۰۰ دلار هزینه انجام آن شده بود.

  ۱۱:۳۷: نامه رسمی AFC
  بالاخره خبر رسمی اعلام شد و مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کردند که با درخواست آنها مخالفت شده است. البته در این نامه هیچ جزئیاتی عنوان نشده است.

  ۱۱:۴۰: شادی عراقی‌ها
  بلافاصله پس از اعلام رسمی رأی، عراقی‌های حاضر در سیدنی به جشن و پایکوبی پرداختند و فضای شهر از حالت عادی و ساکت به فضای خوشحالی عراقی‌ها تبدیل شد.

  ۱۱:۴۱: عراق تمرین کرد
  با توجه به اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، کاروان عراق برای انجام آخرین تمرین قبل از رویارویی با کره‌جنوبی راهی محل تمرین شد.

  ۱۱:۴۵: بازگشت نبی و مقدس
  هوشنگ مقدس و مهدی محمدنبی بعد از ساعت‌ها حضور در جلسه به اردوی تیم‌ملی برگشتند و برای استراحت راهی اتاق‌هایشان شدند.

  ۱۲:۰۰: عروسی در اردوی تیم‌ملی
  با اینکه بازیکنان همه ناراحت بودند و به خوبی می‌شد این موضوع را در چهره آنها دید، ولی در همان محلی که تیم‌ملی اردو داشت یک عروسی مفصل استرالیایی در حال برگزاری بود و صدای خنده و شادی و موزیک تمام فضای کمپ میرامار گاردن را گرفته بود.

  ۱۲:۱۲: هواداران آمدند
  با اینکه رأی به ضرر ایران صادر شده بود، ولی نزدیک به ۲۰۰ ایرانی راهی کمپ محل اقامت تیم‌ملی شدند و با سر دادن شعار «بچه‌ها متشکریم» از زحمات ملی‌پوشان تشکر کردند.

  ۱۲:۱۵: عکس سلفی کروش
  کروش که ظاهراً از قبل هم می‌دانست رأی به سود ایران نمی‌شود، خودش را برای شنیدن این رأی اعلام کرده بود و زیاد از اعلام رأی به سود عراق شوکه نشد. او به درخواست هواداران ایران برای گرفتن عکس‌های سلفی و دسته‌جمعی جواب مثبت داد و باعث شادی هواداران شد. البته هواداران در این بین از او خواهش می‌کردند در تیم‌ملی بماند که کروش فقط لبخند می‌زد و پیراهن تیم‌ملی را برای هواداران امضا می‌کرد.

  ۱۲:۱۷: چمدان‌ها جمع شد
  با توجه به مشخص شدن این موضوع که تیم‌ملی دیگر نمی‌تواند در مسابقات بماند، ملی‌پوشان که لباس‌های شخصی خود را پوشیده بودند همراه با چمدان‌هایشان وارد لابی شدند و پس از مدت کوتاهی چمدان‌ها به فرودگاه ارسال شد.

  ۱۲:۲۰: سلفی ملی‌پوشان
  اندک هواداران حاضر در کمپ تیم‌ملی وقتی دیدند بازیکنان در حال سوار شدن اتوبوس هستند از آنها درخواست گرفتن عکس دسته‌جمعی کردند که تنها علیرضا حقیقی، گوچی، دژاگه و آندو به این درخواست جواب مثبت دادند و باعث خوشحالی شدید این هواداران شدند.

  ۱۲:۲۵: گشت و ‌گذار در سیدنی
  اتوبوس تیم‌ملی حرکت کرد تا بازیکنان را به داخل شهر سیدنی ببرد و آنها در آخرین روز حضورشان در این شهر به گشت و‌گذار بپردازند و البته اقدام به خرید سوغاتی کنند!

  برچسب ها :

  نظرات