آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6021
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  نامه رهبر انقلاب شروعی برای رساندن پیام تمدن اسلامی به غرب است

  آوای شمال/ سعید جلیلی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از سند نقض حقوق بشر در انگلیس که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران  درباره هدف رهبر انقلاب از نامه نگاری اخیر با جوانان اروپا و آمریکا گفت: برداشت من از نامه ایشان این است که این نامه در واقع یک حرکت […]

  آوای شمال/ سعید جلیلی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از سند نقض حقوق بشر در انگلیس که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران  درباره هدف رهبر انقلاب از نامه نگاری اخیر با جوانان اروپا و آمریکا گفت: برداشت من از نامه ایشان این است که این نامه در واقع یک حرکت تمدنی بود تا آنها را متوجه کند که امروز تمدنی در جهان شکل گرفته است که مخاطب آن فطرت و حقیقت است.

  وی افزود: این تمدن که مفاهیم خود را بر مبنای حق و حقیقت شکل داده  و تعالی می دهد، از سوی کسانی که فکر می کنند فاقد قدرت هستند، به شدت مورد حمله و هجمه است.

  جلیلی در پاسخ به این پرسش که نخستین تاثیر این نامه در جهان غرب چه خواهد بود تصریح کرد: این یک شروع ارزشمند است برای اینکه صدای تمدن اسلامی به گوش آنها [جوانان اروپا و آمریکا] برسد و بتوانند با این حرکت، برای فراتر از آنچه تمدن غرب نشان می دهد با اسلام آشنا شوند؛ آنچه در آنجا شکل می گیرد اگر در جهت مبارزه با تروریسم باشد قطعا ارزشمند است.

  پشتیبانی صریح قدرت های بزرگ از تروریست های منطقه ای

  نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در ادامه با ارزیابی نوع حرکت قدرت های استعماری در جهان و مواجهه آنها با حقوق ملت ها گفت: دانشمندان هسته ای ما از یک سو از طرف قدرتی به عنوان شورای امنیت تحت فشار هستند و در لیست سیاه آنها قرار می گیرند و از سوی دیگر توسط تروریست ها مورد حمله قرار می گیرند؛ نمونه دیگر این مصداق را در سطح منطقه شاهدیم که حزب الله لبنان هم هدف حمله صهیونیست ها قرار می گیرد هم هدف تروریست ها.

  جلیلی تصریح کرد: تروریست ها در حالی که علیه منافع ملت ها اقدام می کنند، این حرکت آنها از سوی قدرت های استعماری به صراحت پشتیبانی می شوند.

  تکذیب ادعای صادق خرازی

  جلیلی در پاسخ به سوالی درباره صحت و سقم ادعای صادق خرازی در مناظره اخیر تلویزیون با موضوع پرونده هسته ای که مدعی شده بود سعید جلیلی به خاطر شکل پیگیری پرونده هسته ای از سوی رهبر انقلاب تذکر جدی گرفته است، تاکیدکرد: این کذب محض است و به دلیل اینکه مبنا و اساس ندارد، یک نوع دروغ سازی است.

  برچسب ها :

  نظرات