آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ , Sunday 19 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60130
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  نماز جایگاه بلند و رفیعی در کشور ما دارد/ عملی کردن کارها اقدام عملی میخواهد

  امام جمعه سرخ‌رود علت‌های ناکامی ورود دشمنان به کشور را اعتقادات و باورها، وحدت و رهبری دانست.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام موسوی آملی علت‌هایی برای ناکامی ورود دشمنان به کشور که بابت آن ۲۱۹هزار شهید تقدیم نظام شد برشمرد و گفت: ۳علت اصلی اعتقادات و باورها، وحدت و رهبری است. اعتقادات پایه‌ی اصلی آن می‌باشد. اگر باورها و اعتقادات سرجای خود نباشد جایگاه وحدت مشخص نیست.

  وی ادامه داد: پایه‌ی اعتقادات به نماز و جایگاه نماز بر می‌گردد. ما در عالم حیات زندگی می‌کنیم و اگر به مقدسات توجه نکنیم، به چند نوع آفات مبتلا می‌شویم. در دنیایی هستیم که فضای مجازی مهم تلقی می‌شود، میتواینم از جایگاه آن به خوبی برای حفظ و انتشار دین و تقویت اعتقادات دینی استفاده کنیم.

  امام جمعه سرخ‌رود با بیان اینکه وظیفه ما دفاع از ولایت است و دفاع از ولایت فقط حرف زدن نیست، اظهار داشت: عملی کردن کارها اقدام عملی میخواهد. همه‌ی ما ولایی و مملکت مطلق برای خداوند است.

  موسوی افزود: رسالت ما رسالت سنگینی است، اگر آسیب‌ها را نشناسیم دچار بحران می‌شویم، اگر به بحران توجه نکنیم دچار فراموشی می‌شویم، مگر می‌شود که مدیری در سازمان خود نماز را در اول وقت بجا نیاورد و سر سفره رنگین شهدا بنشیند، حرف صحبت ما با اینهاست.

  امام جمعه سرخ‌رود خاطر نشان کرد: دفاع از ولایت فقط این نیست که بگوییم امام خامنه‌ای و صرف حرف بزیم. شغل مسئولین خدمت است، خدمت صادقانه به مردم. جامعه ما متاسفانه به سبکی پیش میرود که فقط حرف میزنیم.

  موسوی آملی گفت: سبک زندگی دینی سبکی است که در آن عزت مبارزه با ظلم و ستمگری باشد اگر غیر این باشد زندگی، زندگی مردگی است. ما میخواهیم صدور انتقلاب را در دنیا داشته باشیم که این موضوع به اعتقادات برمی‌گردد و اعتقادات به نماز است.

  این مسؤول در پایان گفت: اگر نظام جمهوری اسلامی که مدعی شیعه است و صدور انفلاب در جهانی است و توانسته در ۳۸سال آن را با صلابت حفظ کند بخاطر این مساله است که جایگاه نماز جایگاه بلند و رفیعی در کشور ما دارد.

  برچسب ها :

  نظرات