آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هیچ حاشیه امنی برای مفسدان اقتصادی وجود ندارد

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» در حاشیه صبحانه کاری در اتاق بازرگانی ایران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده‌های اقتصادی گفت: در قانون پیش‌بینی شده که پرونده‌های فساد اقتصادی پس از حکم قطعی در مرحله تجدید نظر یا دیوان‌عالی کشور باید به اطلاع عموم مردم برسد. وی افزود: در این راستا سایتی […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» در حاشیه صبحانه کاری در اتاق بازرگانی ایران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پرونده‌های اقتصادی گفت: در قانون پیش‌بینی شده که پرونده‌های فساد اقتصادی پس از حکم قطعی در مرحله تجدید نظر یا دیوان‌عالی کشور باید به اطلاع عموم مردم برسد.

  وی افزود: در این راستا سایتی وجود دارد که احکامی که قطعی می‌شود توسط آن سایت و یا از طریق سخنگوی قوه قضاییه به اطلاع عموم می‌رسد بنابراین باید اجازه داد مراحل دادرسی یا تحقیق انجام و بعد اعلام شود.

  دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر فعال اقتصادی یا افرادی در مجموعه آن مرتکب تخلف شوند حتماً رسیدگی صورت می‌گیرد اما باید ساز و کاری از ناحیه دولت فراهم شود که بستر روابط ناسالم اقتصادی از بین برود.

  حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: اگر زمینه فساد وجود داشته باشد افراد سودجو ورود می‌کنند و رونقی برای فساد نخواهند گذاشت به همین جهت پیش از هرکس خود آن دستگاه و یا در بخش‌های دولتی خودشان باید نظارت داشته باشند.

  دادستان کل کشور در ادامه با تاکید بر اینکه وظیفه دستگاه قضایی برخورد جدی با مفسدان است، گفت: ما در این زمینه به هیچ وجه برای فرد یا افرادی حاشیه امن نمی‌شناسیم، همه افراد باید نسبت به اجرای قانون مقید باشند، تخلف از قانون از سوی همه ناپسند است اما از سوی کسی که دست‌اندرکار است ناپسندتر است.

  وی کل کشور در ادامه با اشاره به بحث قاچاق کالا گفت: امروزه قاچاق کالا اشتغال و تولید را در کشور هدف قرار داده و اگر حرفی از تولید ملی می‌زنیم به هیچ عنوان با این میزان قاچاق کالا سازگاری ندارد به همین جهت ما باید همه توانایی خود را در بحث حمایت از تولید ملی به کار بگیریم.

  دادستان کل کشور در خصوص آخرین جزئیات پرونده پدیده شاندیز گفت: قرار شده اطلاع رسانی بعدی از طریق سخنگوی قوه قضاییه انجام شود.

  وی همچنین در خصوص قانون ورشکستگی خاطرنشان کرد: این قانون جدید نبوده اما آقایان اشکالاتی را مطرح کردند که ما گفتیم باید به معاونت حقوقی قوه قضاییه ارجاع دهند و اگر قرار است اصلاحی صورت گیرد با نگاه همه بخش‌ها باشد.

  برچسب ها :

  نظرات