آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 12 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 6006
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  چرا غربی‌ها همیشه از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنند؟/”تکذیب”، تکذیب شد، توضیح دهید

  آوای شمال/ حمایت عناصر غربی و ضدانقلاب از اصلاح‌طلبان برای اولین بار نیست که از سوی یک مقام غربی مطرح می‌شود. زمانی جرج‌بوش رئیس‌جمهور وقت آمریکا علناً حمایت از اصلاح‌طلبان را راهبرد دولت خود دانسته بود و اوباما نیز به همان سیاق بوش به کار خود ادامه می‌دهد. حتی نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس […]

  آوای شمال/ حمایت عناصر غربی و ضدانقلاب از اصلاح‌طلبان برای اولین بار نیست که از سوی یک مقام غربی مطرح می‌شود. زمانی جرج‌بوش رئیس‌جمهور وقت آمریکا علناً حمایت از اصلاح‌طلبان را راهبرد دولت خود دانسته بود و اوباما نیز به همان سیاق بوش به کار خود ادامه می‌دهد. حتی نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس نیز گفته بود که “اصلاح‌طلبان بزرگ‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند!”؛ به همه اینها اضافه کنید سخن پرز رئیس‌ رژیم صهیونیستی را که به صراحت گفته بود” اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می‌جنگند!” 

  همین شب گذشته نیز کلودیا روت نایب‌رئیس مجلس قانون‌گذاری آلمان که به تهران سفر کرده در دیداری که با محمدرضا عارف داشت، طی اظهارات مداخله‌جویانه و با ورود به مسائل سیاسی و جناحی ایران بار دیگر بر حمایت غرب از اصلاح‌طلبان صحه گذاشته و می‌گوید:”میخواهم بدانم شورای نگهبان در این انتخابات چه تاثیری دارد و آیا این آزادی وجود دارد که همه کاندیدا شوند چراکه من شنیده ام که اصلاح طلبان نتوانستند در انتخابات کاندیدا شوند؛ من امیدوارم در ۱۷ مارس سال آینده بتوانم اصلاح طلبان را در مجلس ایران ببینم”.

  کلودیا روت پا را از این نیز فراتر گذاشته و در اظهارنظری تحقیرآمیز و از موضع‌بالا خطاب به محمدرضا عارف از او پرسیده است که می‌خواهم بدانم شما که الان مقابل من نشسته‌اید در مجلس آینده چه سمتی دارید!

  تجربه‌ نشان داده هر زمان به انتخابات نزدیک‌تر شده‌ایم حمایت غربی‌ها از اصلاح‌طلبان شدت گرفته است و از همین روست که نایب رئیس مجلس آلمان با اعلام روز دقیق انتخابات در ایران برای پیروزی اصلاح‌طلبان ابراز امیدواری می‌کند؟

  اما مهمترین سؤال این است که فلسفه حمایت غربی‌ها از اصلاح‌طلبان چیست و آنها چرا حمایت از اصلاح‌طلبان را به عنوان یک استراتژی سیاست‌ خارجی خود تعیین کرده‌اند؛ این اصلاح‌طلبان هستند که به حمایت غرب نیازمند هستند یا این غرب است که برای پیاده کرده سیاست‌های خود نیازمند حمایت راهبردی اصلاح‌طلبان است  و یا هردو؟

  محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره چرایی حمایت غرب از اصلاح‌طلبان به تسنیم می‌گوید: پاسخ روشن است، چون برخی از اصلاح‌طلبان حرف‌ غربِی‌ها را تکرار و برنامه‌های آنها دنبال می‌کنند و غربی‌ها هم بر همین اساس از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنند و متاسفانه می‌بینیم که حتی برخی اصلاح‌طلبان به حمایت‌های دشمن از آنها پاسخ منفی نمی‌دهند که این خودش معنا دار است.

  یکی دیگر از نشانه‌های حمایت غربی‌ها از اصلاح‌طلبان، حمایت رسانه‌ای است بارها به محض برخورد با رسانه‌های متخلف اصلاح‌‌طلبان، بانگ حمایت از آن رسانه‌ در بیرون از کشور شنیده شده است؛ اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی حزب‌ مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه حمایت غرب از اصلاح‌طلبان به دلیل نزدیکی فکری به آنهاست، به حمایت رسانه‌های اصلاح‌طلبان و غرب از یکدیگر اشاره و می‌گوید: “مروز هم اگر به نشریات این جریان نگاه کنیم کاملا می بینیم که با چارچوبی که رادیو بی بی سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه های از این دست فعالیت می کنند، منتشر می شوند؛ این جریان همچنین التزام به اصل ولایت فقیه را تنها یک مسئله اجتماعی می دانند و نه یک مسئله فقاهتی و انقلابی”

  و اما، تکذیب دیگر موضوعیت ندارد که برخی اصلاح‌طلبان برای انحراف اذهان بگویند که حمایت غربی‌ها اصلاح‌طلبان صحت ندارند بلکه اکنون به گفته کارشناسان انتظار افکار عمومی از اصلاح‌طلبان توضیح است نه تکذیب؛ توضیح درباره اینکه چه وجه اشتراک نگراشی، بینشی و روشی بین دشمنان ملت ایران با آنها وجود دارد؟

  برچسب ها :