آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Sunday 20 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 60042
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فضای مجازی
 •   

  معاون سازمان تنظیم مقررات خبر داد:

  مدل فروش اینترنت ثابت بر پایه سرعت/ جداسازی میزان مصرف ترافیک داخلی از خارجی

  معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: ارائه اینترنت ثابت در کشور با ملاک سرعت محاسبه خواهد شد.

  آوای شمال/ صادق عباسی شاهکوه امروز در همایش CDN و PEERING اعلام کرد: ارائه اینترنت ثابت در جهان به صورت حجمی امری مرسوم نبوده و از این پس در کشور مبنای محاسبه اینترنت ثابت، سرعت خواهد بود و اینترنت موبایل نیز همانند گذشته به صورت حجمی ارائه و محاسبه می شود.

  وی ادامه داد: مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و با تعرفه گذاری جدید برای محاسبه اینترنت روشی غیر حجمی به منظور ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب در نظر گرفته شده است که این روش گامی به سوی تغییر مدل ارائه اینترنت از مدل حجمی به مدل سرعتی خواهد بود.

  عباسی شاهکوه اظهار داشت: تغییر مدل ارائه اینترنت که در بستر مرکز تبادل داده ها صورت گرفته است از ابتدای مرداد با ۲۰ درصد کاهش قیمت اجرایی خواهد شد.

  معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با توجه به رواج سرویس های ویدئویی و حجم بالای دانلودها توسط کاربران از این سرویس ها، در اجرای نحوه جدید در تعرفه گذاری اینترنت محتوای بیشتری بدون محدودیت در استفاده از حجم دانلود به کاربران اینترنت داده خواهد شد، البته برای استفاده از حجم اینترنت حداکثرهایی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

  عباسی شاهکوه تاکید کرد: شرکت های ارائه دهنده اینترنت موظف هستند طی شش ماه آینده محاسبه ترافیک داخلی و خارجی اینترنت را برای کابران خود نهایی کرده تا معین شود میزان استفاده کاربران از سایت های داخلی و خارجی هر کدام به چه میزان بوده است.

  وی در پایان اعلام کرد: تغییر تعرفه ها با هدف کاهش نرخ برای کاربران در استفاده از اینترنت، تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات، افزایش کیفیت، استفاده از اینترنت بر اساس میزان مصرف و … دنبال می شود.

  برچسب ها :

  نظرات