آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5994
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دخالت و اعمال فشار آمریکا بر کشورها محکوم است

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز دوشنبه در هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره‌شمالی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه کره‌شمالی تنها موجب صدمه دیدن مردم این کشور شده است، اظهار داشت: ما تحریم و فشارهای غیرقانونی را همواره محکوم می‌کنیم و باید با همکاری علیه قدرت‌طلبی‌های نابجا ایستادگی کنیم. وی با اعلام حمایت […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز دوشنبه در هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره‌شمالی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه کره‌شمالی تنها موجب صدمه دیدن مردم این کشور شده است، اظهار داشت: ما تحریم و فشارهای غیرقانونی را همواره محکوم می‌کنیم و باید با همکاری علیه قدرت‌طلبی‌های نابجا ایستادگی کنیم.

  وی با اعلام حمایت ایران از سیاست صلح و امنیت در شبه جزیره کره، گفت: اراده دو کره باید در مسیری باشد که به وحدت منجر شود. زیرا با جنگ، تشدید اختلافات و تنش مشکلات کشورها حل نمی‌شود بلکه باید از طریق گفت‌وگو و مفاهمه به نتیجه رسید.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران و کره شمالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی روابط خوبی داشته‌اند، گفت: دولت و ملت ایران هیچ‌گاه همکاری‌های فی‌مابین در زمان جنگ تحمیلی را فراموش نخواهند کرد.

  روحانی گفت: اراده تهران ادامه و گسترش روابط خوب فی‌مابین در زمینه‌های سیاسی و بین‌المللی، اقتصادی و فناوری است و حضور سفیر جدید می‌تواند موجب تسریع در همکاری‌ها شود.

  وی اظهار داشت: ایران دخالت‌های آمریکا در منطقه و اعمال فشار به کشورهای مختلف را محکوم می‌کند.

  سفیر جدید کره‌شمالی با ابلاغ سلام رهبر کره شمالی به رئیس‌جمهور کشورمان، گفت: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در خنثی‌سازی توطئه‌های آمریکا و دفاع از حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای موفقیت‌های بسیاری به دست آورده‌اندکه مورد تجلیل دولت و ملت کره شمالی است.

  «کانگ سام هیون» با بیان دیدگاه‌های «پیونگ یانگ» برای استقرار صلح در شبه جزیره کره، نکاتی را درباره تحریم‌های اعمال شده توسط قدرت‌های غربی علیه کشورش عنوان کرد.

  سفیر جدید کره‌شمالی با اشاره به دعوت رهبر کشورش از رییس جمهوری ایران برای سفر به پیونگ یانگ، گفت: تهران و پیونگ یانگ از روابط خوبی برخوردار بوده‌اند و به عنوان سفیر جدید تلاش خواهم کرد تا همکاری‌ فی‌مابین بیش از پیش گسترش پیدا کند.

  برچسب ها :

  نظرات