آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5946
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اهداف آغاز جنگ نفتی علیه ایران/ تحریم نقض حقوق بشر است

  آوای شمال/ پروفسور «ستی روهینی دزوهیاتین» کمیسر مستقل حقوق بشر از اندونزی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در این باره که «آیا تحریم ها نمونه ای از نقض حقوق بشر است؟»گفت: بله همینطور است، تحریم ها نمونه بارز نقض حقوق بشر است. وی در پاسخ به این پرسش که «چرا غرب به ویژه آمریکا […]

  آوای شمال/ پروفسور «ستی روهینی دزوهیاتین» کمیسر مستقل حقوق بشر از اندونزی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در این باره که «آیا تحریم ها نمونه ای از نقض حقوق بشر است؟»گفت: بله همینطور است، تحریم ها نمونه بارز نقض حقوق بشر است.

  وی در پاسخ به این پرسش که «چرا غرب به ویژه آمریکا بر اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران اصرار می ورزد؟» گفت: این موضوع به دلیل منافع سیاسی است. غربیها به بهانه امنیت خود در پی مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند.

  پروفسور ستی روهینی دزوهیاتین در پاسخ به این پرسش که «چرا برخی از کشورهای منطقه در قبال جنگ نفتی علیه ایران سکوت اختیار کرده اند و اقدامی را در این زمینه انجام نمی دهند؟»گفت: این سوال بسیار پیچیده ای است اما واقعیت امر این است که این کشورها اهداف متفاوت و دیدگاه های مختلفی را دنبال می کنند.

  باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز اذعان کرده است که کاهش قیمت نفت تا حدود زیادی یک تصمیم سیاسی است که با هدف وارد کردن فشار به اقتصاد روسیه و تضعیف آن می باشد. جان مک کین سناتور جمهوری خواه نیز به صراحت گفته که باید از عربستان به خاطر تلاش برای کاهش قیمت نفت قدردانی کرد زیرا منجر به وارد شدن زیان به اقتصادهای روسیه و ایران می شود.

  پروفسور ستی روهینی دزوهیاتین کمیسر مستقل حقوق بشر از اندونزی

  اقتصاد روسیه از بحران حادی به سبب پایین آمدن قیمت نفت رنج می برد زیرا این کاهش قیمت به زیان حدود صد میلیارد دلاری سالانه منجر می شود و اگر کاهش قیمت نفت ادامه پیدا کند قابل افزایش نیز هست. اقتصاد روسیه تا حدود ۵۰ درصد بر درآمدهای نفتی استوار است و این کاهش  ارزش روبل را روشن می کند.

  کمیسر مستقل حقوق بشر از اندونزی در پاسخ به این پرسش که «چرا سازمانهای حقوق بشر خواستار رعایت حقوق بشر از سوی آمریکا نیستند؟»گفت: سازمانهای بین المللی حقوق بشری همواره کشورها را تشویق به رعایت حقوق بشر کرده اند و آنچه در این برهه زمانی مهم است، رسیدن تمام کشورها به درک مشترک از حقوق بشر می باشد.

  پروفسور ستی روهینی دزوهیاتین در رابطه با دلیل دوگانگی رفتار غرب در بحث حقوق بشر گفت حقوق بشر در این راستا تنها نیست اما رسیدن به فهم مشترک در زمینه حقوق بشر ساده نیست و باید مذاکرات فشرده ای در این زمینه انجام شود.

  پروفسور ستی روهینی دزوهیاتین متولد کشور اندونزی و متخصص علوم اجتماعی است و در دانشگاه اسلامی «یوگی کارتای» اندونزی فعالیت می کند و ریاست مرکز حقوق زنان اندونزی را نیز عهده دار است.

  برچسب ها :

  نظرات