آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5943
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نتانیاهو: به هر کجا دعوت شوم، می‌روم/توافق هسته‌ای تهدیدی برای بقای اسرائیل است

  آوای شمال/ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه در واکنش به انتقادهای مطرح شده در مورد دعوت «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از وی برای سخنرانی در نشست کنگره، گفت به هر کجا دعوت شود، می‌رود. نخست‌وزیر اسرائیل که در ابتدای نشست کابینه این رژیم صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت: «من به هر […]

  آوای شمال/ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه در واکنش به انتقادهای مطرح شده در مورد دعوت «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از وی برای سخنرانی در نشست کنگره، گفت به هر کجا دعوت شود، می‌رود.

  نخست‌وزیر اسرائیل که در ابتدای نشست کابینه این رژیم صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت: «من به هر کجا که دعوت شوم، می‌روم تا موضع اسرائیل را تبیین کنم و از آینده و بقای اسرائیل دفاع کنم.»

  بینر روز چهارشنبه (۱۱/۱) تنها یک روز پس از آنکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در نطق سالانه خود از کنگره خواست تلاش برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را متوقف کند، از نتانیاهو دعوت کرد برای سخنرانی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان، به واشنگتن سفر کند.

  مقامات دولتی آمریکا با بیان اینکه دعوت از نتانیاهو بدون هماهنگی کاخ سفید صورت گرفته و اقدامی خارج از پروتکل‌های دیپلماتیک است، اعلام کرده‌اند در صورتی که نتانیاهو به آمریکا سفر کند، نه اوباما و نه هیچ‌یک از مقامات ارشد دولت با وی دیدار نمی‌کنند.

  همچنین بسیاری از کارشناسان، رسانه‌ها و حتی برخی از نمایندگان کنگره به انتقاد از این سفر پرداخته و تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره را دخالت در امور داخلی آمریکا خوانده‌اند. نتانیاهو در داخل فلسطین اشغالی به استفاده تبلیغاتی از سفر به آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم‌صهیونیستی، متهم شده است. با این وجود نتانیاهو اعلام کرده در نشستی که روز ۱۲ اسفند (۳ مارس) برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

  نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز در بخش دیگری از اظهاراتش در مورد مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵، گفت: «در هفته‌های پیش رو، قدرت‌های بزرگ در معرض رسیدن به چارچوب توافق با ایران قرار دارند. این توافق ایران را در آستانه هسته‌ای شدن قرار می‌دهد.»

  وی افزود: «این توافق، در وهله اول و بیش از هر چیز، بقای اسرائیل را در معرض خطر قرار می‌دهد. این همان ایرانی است که بر لبنان و سوریه حاکم شده و حالا دارد یمن و عراق را نیز تحت کنترل می‌گیرد. نباید اجازه داد چنین ایرانی به سمت سلاح هسته‌ای حرکت کند.»

  برچسب ها :

  نظرات