فعالیت دوباره احمدی‌نژاد برای اهداف تندورها سودمند است

چاپ

آوای شمال/ محمد صادق جوادی‌حصار درباره شروع فعالیت‌های رسانه‌ای احمدی‌نژاد و در پاسخ به این سوال که به آیا وی می‌تواند در جبهه اصولگرایی جایگاه پیشین خود را داشته باشد٬ گفت: این موضوع که کسی می‌تواند به صحنه سیاست برگردد یا نه٬ با اقبال و رای مردم بر می‌گردد؛ اگر مردم خاطره خوشی از دوران هشت ساله احمدی‌نژاد داشته باشند که ندارند، دوباره به شعارهای او توجه می‌کنند.

وی ادامه داد: اینکه کسی بخواهد با روش درست و دموکراتیک فعالیت سیاسی داشته باشد هیچ‌کس نمی‌تواند منانع کار او شود، اما این کسی بخواهد با فشار و تحت تاثیر قرار دادن نهادهای سیاسی و گرو‌ها٬ به هدف خود برسد٬ نه شایسته و نه مردم این موضوع را می‌پسند.

جوای‌حصار درباره جایگاه احمدی‌نژاد و رویگردانی دوباره جبهه اصولگرایی به وی٬ گفت: بعید نیست اصولگرایان دوباره جایگاه و بهایی برای ورود به صحنه احمدی‌نژاد قائل شوند چون هنوز بسیاری از اصولگرایان و به ویژه جبهه پایداری‌ و عده‌ای از افراطیون٬ حضور شخصی مانند احمدی‌نژاد را برای رسیدن به اهداف خودشان سودمند می‌دانند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: بروز و ظهور اقلیتی در کشور٬ همراه با افراط و درگیری است بنابراین به دنبال افرادی مانند احمدی‌نژاد هستند تا با تحمیل خواست‌هایشان به جریان‌های سیاسی٬ به اهداف‌شان دست یابند.

وی اضافه کرد: شاید امروز مدافعان اصلی دیروز احمدی‌نژاد از او انتقاد می‌کنند، اما می‌داند روش و متدی که برای اداره کشور در نظر دارند٬ تنها با حضور شخصی مانند احمدی‌نژاد می‌تواند امکان‌پذیر است.

جوادی‌حصار گفت: در این مسیر است که فردی مانند احمدی‌نژاد به سادگی می‌تواند خود را به جریان اصولگرایی به واسطه گروه‌های تندور و اهداف و روش‌های آنها تحمیل کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر جریان اصول گرایی از احمدی‌نژاد اعلام برائت و شخصی مانند آیت‌الله علم‌الهدی که تمام قد از احمدی‌نژاد دفاع می‌کرد و امروز از تمام شدن آن حرف می‌زند؛ باید بداند تنها راه فاصله گرفتن از افرادی مانند احمدی‌نژاد٬ دوری از افراط، جریان‌ها و روش‌های افراطی است، زیرا یک فرد مد نظر نیست بلکه گفتمانی افراطی مد نظراست.

جوادی‌حصار یاد‌آورشد: امروز این گروه‌ها مسیری را دنبال می‌کنند که شاید عاقبت آن به شخص احمدی‌نژاد نرسد ولی نتیجه آن٬ بسط گفتمانی است که به‌‌ افراط و تسلط احمدی‌نژاد‌ها ختم می‌شود.