آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , Monday 21 May 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59171
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  گام به گام تا کنکور 95؛

  خودشناسی، مهمترین فاکتور موفقیت در کنکور سراسری

  یک مشاور تحصیلی گفت: با شناخت کافی از توانمندی‌های خود، در جلسه کنکور با آرامش حاضر شوید.

  آوای شمال/ محمدرضا پوردستمالچی مشاور تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان توصیه هایی برای آرامش کنکوری ها در جلسه کنکور ارائه داد و گفت: عامل بسیاری از ترس‌ها، انتظار و توقع غیرمعقول و غیرمنطقی دیگران و خود ما از توان‌مندی‌های واقعی ماست. به یاد داشته باشیم توان‌مندی‌های انسان‌ها متفاوت است و هر کس خودبه‌خود می‌داند که انتظار معقول از خودش تا چه حدی است.
  وی ادامه داد: زمانی که دیگران بیش از توانایی‌ فرد از وی انتظار داشته باشند، همواره در ترس به سر می‌بریم، که نکند انتظارات دیگران(وحتی خودمان) برآورده نشود لذا برای رفع این شرایط ابتدا با نگاهی واقعی، توانمندی‌های خود را در هر زمینه‌ای که لازم است (مثلاً در امتحانات کسب نمره، در آزمون سراسری کسب رتبه، در شغل کسب جایگاه و …) معین کنیم، سپس آن را با اطرافیان نزدیک خود در میان بگذاریم و آن‌گاه با آرامش و اطمینان کامل برای رسیدن به آن تلاش کنیم.
  این مشاور تحصیلی با اشاره به اینکه توانمندی‌های انسان‌ها نامحدود است، گفت:  مراحل رشد و ترقی را باید مرحله به مرحله طی کنیم، آسانسور موفقیت وجود ندارد در نتیجه تنها باید از پلکان موفقیت بالا برویم.
  پوردستمالچی بیان کرد: توانمندی‌های خود را بروز داده و آن‌ها را محدود نکنید اما در هر مرحله با تعیین انتظار از خود، اضطراب را کاهش داده و در مرحله‌ی بعد (پس از رسیدن به پله‌‌ی دوم) مجدداً انتظارات را معین و شفاف کنید.
  پوردستمالچی با بیان اینکه مؤثرترین راه دست‌یابی به آرامش یاد خداست، اظهار کرد: خدا در تمامی لحظات پشتیبان و نگه‌دار ماست؛ بی شک لحظات بسیاری را به یاد می‌آوریم که در اوج ناامیدی، نیرویی ما را حمایت کرده است پس چرا باید بترسیم وقتی عظیم‌ترین نیرو، ما را حمایت می‌کند لحظه‌ای به درون خود توجه کرده و وجود این حامی و مراقب را احساس کنیم، آرامش باور نکردنی را می یابیم.
  وی با بیان اینکه رسیدن به آرامش را دوست داشته باشید و برای آن وقت بگذارید، عنوان کرد: فشارهای رقابتی در این دنیا تمام‌نشدنی است. این را هرگز فراموش نکنید که داشتن آرامش درونی بزرگ‌ترین خوشبختی است. آن را با چه چیزی عوض می‌کنید؟

  برچسب ها :

  نظرات