آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5905
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  ۳ پیشنهاد ویژه یارانه‌ای به تلفیق/ یارانه نقدی متغیر می‌شود

  آوای شمال/ ایرج ندیمی در خصوص جزئیات نشست ویژه امروز کارگروه هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: این جلسه که با حضور مسئولان دولتی، نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس و همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق برگزار شده بود به بررسی پیشنهادات یارانه‌ای مجلس و دولت پرداخت. وی با بیان اینکه ۳ پیشنهاد در جلسه امروز نهایی شده […]

  آوای شمال/ ایرج ندیمی در خصوص جزئیات نشست ویژه امروز کارگروه هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: این جلسه که با حضور مسئولان دولتی، نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس و همچنین تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق برگزار شده بود به بررسی پیشنهادات یارانه‌ای مجلس و دولت پرداخت.

  وی با بیان اینکه ۳ پیشنهاد در جلسه امروز نهایی شده و به کمیسیون تلفیق برای رأی‌گیری ارائه می‌شود، گفت: در هر حال نباید پرداختی‌ها در یارانه نقدی با افزایش قیمت همراه باشد و پیشنهاد شد که دولت به نیازمندان و دهکهای پایین درآمدی با روشهای غیرنقدی کمک کند.

  این عضو کمیسیون تلفیق همچنین در خصوص پیشنهاد دوم افزود: کارگروه هدفمندی یارانه‌ها همچنین پیشنهاد کرد که با هماهنگی دولت بخشی از دهک‌ها از نظر درصد پرداخت مدیریت شوند، بنابراین دولت می‌تواند یارانه دهکهای بالای درآمدی را حذف نکند ولی میزان یارانه پرداختی به آنها را براساس اطلاعات دریافتی راستی آزمایی شده تغییر دهد.

  ندیمی ادامه داد: پیشنهاد سوم هم این بود که از روش رفتار عکس در ادامه پرداخت‌های نقدی استفاده شود به این گونه که دولت به‌جای حذف گروه‌های پرداختی، نیازمندان را شناسایی کند و به گروه‌های کم‌درآمد توجه ویژه داشته باشد.

  وی با بیان اینکه پیشنهادات مذکور در کمیسیون تلفیق مطرح خواهد شد، تأکید کرد: تا زمانی که تلفیق به این پیشنهادها رأی ندهد نمی‌توان گفت پیشنهاد یا طرحی به تصویب مجلس رسیده است.

  این عضو کمیسیون تلفیق همچنین این را هم گفت که پیشنهادات زیادی برای ادامه هدفمندی یارانه‌ها در کارگروه مذکور مطرح شده است که یکی از آنها در حوزه مصرف انرژی می‌باشد.

  وی ادامه داد: طبق این پیشنهاد کسانی از حامل‌های انرژی کمترین و بیشترین استفاده را دارند، شناسایی می‌شوند و به گروه‌های کم‌مصرف امتیازهای ویژه‌ای ارائه می‌شود.

  ندیمی در خصوص نظر نمایندگان دولت درباره پیشنهادات یارانه‌ای مذکور، گفت: نمایندگان دولت که معاونان سازمان مدیریت وبرنامه ریزی بودند، با حذف نکردن یارانه نقدی و جهت‌دهی به حمایت‌های غیرنقدی موافق بودند.

  این عضو کمیسیون تلفیق در ارتباط با زمان بررسی این پیشنهادها در این کمیسیون تصریح کرد: کمیسیون تلفیق طی امروز و فردا بررسی تبصره‌های درآمدی بودجه را به اتمام می‌رساند و تا پایان هفته احتمالاً نوبت به پیشنهادهای هزینه‌ای می‌رسد.

  برچسب ها :

  نظرات