آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5902
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خطای دیپلماتیک «ظریف» را به مجلس کشاند

  آوای شمال/ ۲۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سؤال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره علت ۲ خطای دیپلماتیک اخیر وزیر خارجه در حاشیه مذاکرات هسته‌ای را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند. در خلاصه این سؤال آمده است: علت ۲ خطای دیپلماتیک شما در حاشیه مذاکرات اخیر چیست؟ چرا به نشانه اعتراض […]

  آوای شمال/ ۲۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سؤال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره علت ۲ خطای دیپلماتیک اخیر وزیر خارجه در حاشیه مذاکرات هسته‌ای را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

  در خلاصه این سؤال آمده است: علت ۲ خطای دیپلماتیک شما در حاشیه مذاکرات اخیر چیست؟ چرا به نشانه اعتراض به توهین نشریه فرانسوی، سفر خود را به فرانسه لغو نکردید؟

  در مشروح این سؤال تصریح شده است: جناب آقای وزیر خارجه! متأسفانه حواشی مذاکرات هسته‌ای ایران و اعضای ۱+۵ مجدد در ژنو تکرار شده و این یعنی خطای دیپلماتیک از سوی نماینده ارشد جمهوری اسلامی ایران. پیاده‌روی نمادین شما با وزیر امور خارجه آمریکا و سفر به کشور فرانسه آن هم در زمان هتاکی چندباره نشریه شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان هیچ یک شایسته شأن وزیر خارجه ایران نبود.

  آقای وزیر؛ شما بیش از همه از کارشکنی کشور استکباری آمریکا در روند مذاکرات هسته‌ای با خبر هستید و حتماً خاطرات زیاده‌خواهی‌های شیطان بزرگ را در طول مذاکرات به خصوص مذاکرات مسقط فراموش نکردید، پس نمی‌توان صمیمیتی میان وزرای خارجه، ایران و آمریکا متصور بود تا منتهی به پیاده‌روی در خیابان‌های ژنو شود؛ چرا به این رفتارهای خارج از عرف سفیر جمهوری اسلامی پایان نمی‌دهید و بدون حاشیه به پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی در انجام مذاکره نمی‌پردازید؟ چرا حضور وزیر خارجه ایران در فرانسه و دیدار با وزیر خارجه این کشور زمانی صورت می‌گیرد که توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر اعظم (ص) احساسات صدها میلیون مسلمان را جریحه‌دار کرده است؟ لغو سفر وزیر خارجه ایران به کشوری که با سیاست‌های خود زمینه را جهت توهین به ادیان آسمانی و مخصوصاً دین مبین اسلام را فراهم ساخته بود و احضار سفیر فرانسه به وزارت خارجه حداقل انتظار ملت ایران و مسلمانان دنیا از شما بود. آیا در افکار بین‌المللی حضور وزیر خارجه ایران در فرانسه صرفاً‌ معطوف به مذاکرات هسته‌ای می‌شود؟‌

  آقای ظریف! شما پیش از آنکه نماینده ایران در مذاکرات هسته‌ای باشید، وزیر امور خارجه کشور مسلمان و انقلابی جمهوری اسلامی ایران هستید و قطعاً‌ به خوبی می‌دانید اعتراض عملی به هتاکی نشریه شارلی ابدو در مقابل مذاکرات هسته‌ای اهمیت والایی دارد. آقای وزیر! این یعنی ایستادگی با عزت بر اعتقادات اسلامی و هیچگاه معنای غرب با چند کشور هتاک را نمی‌دهد.

  اسامی امضاءکنندگان این نامه به شرح ذیل است:

  ۱-جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد

  ۲-سیدمحمود نبویان نماینده تهران

  ۳-حمید آقاجری نماینده بندر ماهشهر

  ۴-حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر

  ۵-نصرالله پژمان‌فر نماینده مشهد

  ۶-محمدرضا آشتیانی نماینده قم

  ۷-روح‌الله عباس‌پور نماینده بوئین‌زهرا

  ۸-مفید کیایی‌نژاد نماینده ساوجبلاغ

  ۹- رجب رحمانی نماینده تاکستان

  ۱۰-سیدمرتضی حسینی نماینده قزوین

  ۱۱-فاطمه آلیا نماینده تهران

  ۱۲-زهره طبیب‌زاده نماینده تهران

  ۱۳- حلیمه عالی نماینده زابل

  ۱۴-روح‌الله حسینیان نماینده تهران

  ۱۵-سیدعلی طاهری نماینده گرگان

  ۱۶-موسی غضنفرآبادی نماینده بم

  ۱۷-سیدمحمدعلی موسوی نماینده خدابنده

  ۱۸-مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران

  ۱۹علی‌اصغر زارعی نماینده تهران

  ۲۰-محمد سلیمانی نماینده تهران

  ۲۱- یک امضاء ناخوانا

  برچسب ها :

  نظرات