آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5852
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  دمای هوای گلستان کاهش یافت/ احتمال کولاک شبانه در گردنه خوش ییلاق

  آوای شمال/ روز جمعه به دلیل بارش شدید برف و لغزنده شدن جاده ها در برخی محورهای استان خودروها متوقف شده و بعضی مسیرهای صعب العبور استان مانند توسکستان مسدود شد. یک کارشناس هواشناسی استان  از بارش پراکنده باران بر اساس الگوهای پیش یابی خبر داد و گفت: برای گردنه خوش ییلاق علاوه بر بارش […]

  آوای شمال/ روز جمعه به دلیل بارش شدید برف و لغزنده شدن جاده ها در برخی محورهای استان خودروها متوقف شده و بعضی مسیرهای صعب العبور استان مانند توسکستان مسدود شد.

  یک کارشناس هواشناسی استان  از بارش پراکنده باران بر اساس الگوهای پیش یابی خبر داد و گفت: برای گردنه خوش ییلاق علاوه بر بارش های پراکنده برف طی ساعات شب احتمال کولاک برف به سبب وزش باد دور از انتظار نیست.

  مریم نیکزاد فر با بیان این نکته که تا اواخر روز شنبه بارش های پراکنده باران در ارتفاعات بارش های خفیف و پراکنده برف رخ می دهد، افزود: انتظار می رود تا صبح یکشنبه از مقدار ناپایداری و ابر کاسته شود و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هم جو نسبتا آرامی در سطح استان حکمفرما شود.

  محور توسکستان شب گذشته دلیل بارش برف و باران مسدود شد

  رئیس پلیس راه استان گلستان هم از انسداد محور توسکستان در شب شنبه و دلیل بارش برف و باران خبر داد و گفت: ۴۰ دستگاه خودرو به علت عدم مهارت در بستن زنجیر چرخ روز گذشته در راه مانده بودند.

  سرهنگ علیرضا قدمی با بیان اینکه کاهش دما در استان ادامه خواهد داشت، افزود: شب شنبه به دلیل شدت ریزش برف و پیشگیری از حوادث احتمالی تردد خودرو در محور توسکستان تا صبح روز شنبه  ممنوع بود.

  این مسئول انتظامی گلستان با اشاره به اینکه خوشبختانه حادثه یا تصادف خاصی به دلیل برف و باران دراین محور رخ نداده، اذعان کرد: خودروهایی که به دلیل عدم مهارت در بستن زنجیر چرخ در محور خوش ییلاق مانده بودند، توسط نیروهای پلیس راه، هلال احمر و راهداری استان امدادرسانی شدند.

  وی به همراه داشتن زنجیر چرخ را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: در واقع دو مشکل رانندگان با زنجیر چرح دارند اول اینکه اغلب یا زنجیر چرخ ندارند ویا نحوه استفاده از آن را بلد نیستند؛ نیاز است حتما رانندگان تمرین داشته باشند تا در شرایط لازم به راحتی زنجیر چرخ را نصب کنند.

  رئیس پلیس راه استان گلستان بحث تامین سوخت را یکی دیگر از موارد حائز اهمیت سفر در زمستان دانست و افزود: سالم بودن چراغ ها، سیستم روشنایی خودرو، برف پاک کن و حتی شیشه شور بسیار مهم است که باید مورد توجه شهروندان در این ایام باشد.

  وی داشتن ترمز سالم، بخاری، پوشاک گرم و همراه داشتن غذای پرکالری و کم حجم را ضروری اعلام کرد و گفت: نداشتن هر یک از امکانات در شرایط برف و باران به عنوان نقص فنی به شمار می رود از این رو و پلیس وظیفه دارد راننده را جریمه کرده و از ادامه مسیر بازدارد؛ این اقدامات تنها به جهت حفظ ایمنی صورت می گیرد.

  ۵۰ نیروی عملیاتی هلال احمر در محور توسکستان خدمات رسانی می کردند

  در ادامه مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از فعالیت ۵۰ نیروی عملیاتی این دستگاه در محور توسکستان برای خدمت رسانی به خودروهای در راه مانده خبر داد و گفت: با توجه به اعلام شرایط جوی از سوی اداره هواشناسی استان نیروهای این دستگاه از صبح روز جمعه در محور توسکستان و دهنه محمد آباد استقرار یافتند.

  مجتبی اکبری با بیان این نکته که رها سازی و بستن چرخ خودروهای در راه مانده از جمله اقدامات نیروهای هلال احمر گلستان بود، افزود: یک تیم در روستای چهار باغ به همراه تجهیزات و امکانات لازم برای افرادی که گرفتار برف و کولاک شده بودند، پیش بینی شد.

  وی با اعلام این مطلب که تیم آفرود گرگان در برف و کولاک به جمعیت هلال احمر برای نجات دادن مردم کمک رسانی داشته، افزود: این تیم مهارت در رانندگی خارج از جاده و شرایط سخت را دارد تاجایی که در برف، باتلاق، کویر و کوهستان این رانندگان با تجربه با اصول حرفه ای که آموخته اند قابلیت به دسترسی مسیرهای صعب العبور را دارند.

  در محورهای کوهستانی بین ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر بارش برف گزارش شده است

  مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی گلستان در این رابطه گفت: در روزهای گذشته در محورهای کوهستانی درازنو، چهارباغ، اولنگ، افراتخته، دهنه محمد آباد، خوش ییلاق، قلعه قافه، دوزین و گلیداغ بارش برف بین ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر گزارش شده است.

  عادل مصدقی تصریح کرد: در این مدت راهداران و گشت های راهداری به طور مستمر به انجام عملیات برفروبی و نمک پاشی برای تامین تردد ایمن در سطح جاده ها مشغول بودند.

  وی با بیان اینکه هم اکنون تمام راه های استان باز است و مشکلی در عبور و مرور آنها وجود ندارد، افزود: براساس پیش بینی های هواشناسی، تا شش روز آینده شاهد ریزش برف در ارتفاعات و باران در سطح استان خواهیم بود.

  برچسب ها :

  نظرات