آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5813
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  کار عجیب دو مرد جوان برای جذب مشتری

  آوای شمال/ آنها با برخی دارندگان خودرو تماس گرفته و از کیف کمک‌های‌اولیه‌ای سخن به میان می‌آوردند. کیف‌هایی که از این پس اگر در خودروتان نباشد، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه ۱۰۰ هزار تومانی خواهید شد. همین تهدید کافی بود تا رانندگان به خرید کیف‌ها اقدام کنند، در حالی که جریمه ۱۰۰ هزار تومانی […]

  آوای شمال/ آنها با برخی دارندگان خودرو تماس گرفته و از کیف کمک‌های‌اولیه‌ای سخن به میان می‌آوردند. کیف‌هایی که از این پس اگر در خودروتان نباشد، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه ۱۰۰ هزار تومانی خواهید شد. همین تهدید کافی بود تا رانندگان به خرید کیف‌ها اقدام کنند، در حالی که جریمه ۱۰۰ هزار تومانی فقط شگردی برای فروش این کیف‌ها بود. متهمان این پرونده کیف‌ها را به مبلغ ۸۹ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

  مدتی قبل مرد جوانی به پلیس آگاهی گلستان رفت و از کلاهبرداری عجیبی خبر داد.او به افسر پلیس گفت: چند روز پیش مردی با من تماس گرفت و گفت نمایندگی امدادخودرو است و در رابطه با کیف کمک های اولیه صحبت کرد. مرد ناشناس که به نظرم مدیر فروش بود، مبلغ کیف را ۸۹ هزار تومان عنوان کرد. آن طور که مرد جوان ادعا می کرد داخل کیف باید کارت اشتراک، دفترچه راهنما، بلیط نیم بهای سینما، وسایل کمک های اولیه و… قرار می داشت.

  با استفاده از کارت اشتراک درصورت بروز حادثه یا خرابی خودرو، پنج نوع خدمات رایگان از طریق شرکت انجام می شد. تسهیلاتی که در نظر گرفته شده بود خوب بود، اما من علاقه ای به خرید نداشتم به همین دلیل گفتم به کیف نیاز ندارم، اما او تهدید کرد که اگر کیف را خریداری نکنم، از طرف راهنمایی و رانندگی خلافی ۱۰۰ هزار تومانی برایم صادر می شود و از این به بعد باید چنین کیفی داخل هر خودرویی باشد. من که دیدم خرید کیف ارزان تر از خلافی خودرو درمی آید، کیف را تهیه کردم. اما چند روز بعد خودروی من دچار خرابی شد و با امدادخودرو تماس گرفتم، آنها گفتند کارت برای شرکت است اما شماره اشتراک صحیح نیست. تازه آن موقع بود که متوجه شدم، در دام کلاهبرداران قرار گرفته ام.

  با شکایت مرد جوان پلیس مبارزه با جرائم کلاهبرداری استان گلستان وارد عمل شده و تحقیقات در این خصوص آغاز شد. کارآگاهان در نقش خریدار کیف های کمک های اولیه با شرکت تماس گرفته و درنهایت موفق شدند دو عضو باند را دستگیر کنند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۱۸ بسته کارت اشتراک شرکت امداد خودرو و چند بسته کیف کمک های اولیه کشف شد. متهمان که خود را در دام پلیس می دیدند و چاره ای جز اعتراف نداشتند به کلاهبرداری هایشان به این شیوه اعتراف کردند.

  رئیس پلیس آگاهی استان گلستان درباره این خبر می گوید:« در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد دو پسر جوان که اهل استان گلستان نیستند، دو ماه قبل به شهرستان گرگان آمده و نقشه کلاهبرداری خود را اجرا کرده اند. آنها در تماس با شرکت های بیمه مشخصات صاحبان خودرو را گرفته و بعد از آن در تماس با مالکان خودرو به فروش کیف های کمک های اولیه اقدام می کردند. در صورتی که صاحبان خودرو از خرید ممانعت می کردند، متهمان مدعی می شدند که اگر این کیف ها داخل خودرویتان نباشد از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه ۱۰۰ هزار تومانی می شوید.»

  سرهنگ اکبری ادامه می دهد: «در بررسی ها مشخص شد آنها نماینده رسمی امداد خودرو نبوده و کارت های اشتراک را به صورت غیرمجاز تهیه کرده اند. از آنجا که افراد این باند به اجبار و با تهدید به فروش کیف ها اقدام می کردند از نظر قانونی مجرم محسوب شده و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

  برچسب ها :

  نظرات