آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5787
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  شما نظر دهید/ کی‌روش بماند یا برود؟

  آوای شمال/ پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱، فدراسیون فوتبال ایران با کی‌روش برای سرمربیگری تیم ایران مذاکره کرد. کی‌روش به تهران آمد تا از نزدیک شرایط را بررسی کند، مدتی بعد، ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ مربیگری تیم ملی فوتبال ایرن را پذیرفت، اما همان شب با ارسال ایمیلی به فدراسیون فوتبال انصراف داد. مدتی گذشت، […]

  آوای شمال/ پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱، فدراسیون فوتبال ایران با کی‌روش برای سرمربیگری تیم ایران مذاکره کرد. کی‌روش به تهران آمد تا از نزدیک شرایط را بررسی کند، مدتی بعد، ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ مربیگری تیم ملی فوتبال ایرن را پذیرفت، اما همان شب با ارسال ایمیلی به فدراسیون فوتبال انصراف داد. مدتی گذشت، تا اینکه در ۱۵ فروردین ۱۳۹۰ سرانجام کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد.

  او پس از پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ کارش را با تیم فوتبال ایران آغاز کرد و اکنون با پایان کار تیم ایران در همین جام (۲۰۱۵) زمزمه خداحافظی‌اش به گوش می‌رسد.

  مربی چشم‌آبی ایران پس از جام جهانی ۲۰۱۵ برزیل که با بازی خوب بازیکنانش در مقابل آرژانتین توجه همگان را به تیم ملی ایران جلب کرده بود، با تساوی مقابل نیجریه، باخت‌های یک – صفر مقابل آرژانتین و سه – یک مقابل بوسنی از این مسابقات بیرون آمد.

  پس از پایان بازی‌های جام جهانی و بازگشت تیم ملی به ایران، ماندن یا رفتن کی‌روش برای فوتبالی‌ها سوال شد. سرانجام با طرح موافقت‌ها و مخالفت‌ها، وزنه به سمت موافقان ماندن کی‌روش سنگینی کرد. کی‌روش ماند تا هدایت تیم ملی ایران را در بازی‌های جام‌ ملت‌های آسیا ۲۰۱۴ نیز عهده‌دار باشد تا مگر بتواند رویای به خواب رفته قهرمانی آسیا از ۱۹۷۶ به این سو را پس از ۳۸ سال بیدار کند.

  ایران در دور اول این بازی‌ها، با برد از سه تیم عربی بحرین، قطر و امارات به دور بعد رفت، اما در بازی‌ دور بعد پس از ۱۰ نفره شدن در نیمه اول و تلاشی سخت برای بقا که با زدن گل سوم در آخرین ثانیه‌های بازی به اوج رسید، در نهایت در ضربات پنالتی، بازی را به عراق باخت تا آه از دل ایرانی‌ها برآید و تیم راهی فرودگاه برای بازگشت به تهران شود.

  حالا دوباره این پرسش تکراری باید جواب داده شود که کی‌روش ماندنی است یا رفتنی؟

  سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یک روز پس از بازی آخرش در جمع خبرنگاران «هرآنچه را می‌خواست قبل از آغاز جام ملت‌ها بگوید، اما نگفته بود»، گفت: «سه عامل دلگرم‌کننده یعنی دعوت فدراسیون، رضایت هواداران و تمایل اکثر بازیکنان عاملی شد که در تیم ملی بمانم و مسأله دیگر هم این بود که احساس کردم بعد از جام جهانی حمایت‌های بیشتری را دریافت می‌کنیم و شرایط بهتری را در تیم ملی خواهیم داشت اما متأسفانه داستان این‌گونه نبود و سناریو برای ما بدتر شد».

  گفته‌های این مربی پرتغالی شاید چندان نشانی از «ماندن» ندارد، اما فارغ از اینکه تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال ایران چه خواهد بود، به نظر می‌رسد افکار عمومی یعنی همان رضایت هواداران برای او مهم است پس شما مخاطبان نظرتان را اعلام کنید: «کی‌روش بماند یا برود؟»

  برچسب ها :

  نظرات