آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57851
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  در نشست بررسی عملکرد اقتصادی دولتی یازدهم مطرح شد:

  سلیمی: مسئولان درک صحیحی از اقتصاد مقاومتی ندارند/زینلیان:دولت از ماجرای پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران اطلاع داشت/فاطمی ابهری: انتظار اجرای اقتصاد مقاومتی از سوی دولت یازدهم همچون انتظار شیر دادن گاو نر است!

  صبح امروز نشست بررسی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم «از اقتصاد مقاومتی تا حقوق های نجومی» با حضور محمد سلیمی؛ سید مهدی فاطمی ابهری ؛ حسین زینلیان و مصطفی میرآخوری؛ در پاتوق رسانه های انقلاب اسلامی برگزار شد.

  آوای شمال/  صبح امروز نشستی با موضوع بررسی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم «از اقتصاد مقاومتی تا حقوق های نجومی» با حضور محمد سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور؛ سید مهدی فاطمی ابهری، نماینده دفتر تحکیم وحدت؛ حسین زینلیان، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان و مصطفی میرآخوری، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در پاتوق رسانه های انقلاب اسلامی ببرگزار شد.

   

  طی این نشست محمدامین سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران را از سایر کشور های اسلامی متمایز ساخته است، نوع رفتار و عملکرد دولت در بخش های متختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی است.

  وی ادامه داد: نگاه ویژه بنیان گذار انقلاب به نحوه و سبک زندگی مردم، رفاه و آسایش مردم، مردم سالاری دینی و سایر موضوعات دیگر که ایشان برای رفاه حال مردم جامعه در سیاست های خود نگاشته و مد نظر گرفته بودند؛ که این امر از شاخصه های مهم جمهوری اسلامی به شمار می رود.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در ادامه با بیان اینکه دشمن بعد از جنگ هشت ساله با ایران به این نکته دست یافت که دیگر نمی توان با اعمال طور و قدرت نظامی بر مردم ایران مسلط شد،گفت: بنابراین برای تسلط و دستیابی به کشور راه و روش های گوناگونی را برگزیدند، که مهم ترین آنها تغییر رفتار نظام بود.

  سلیمی با بیان اینکه دشمنان در صدد این هستند تا با تغییر در رفتار اسلامی چهره نظام را به نحوه دیگری نمایش دهند گفت: دشمنان در صدد هستند تا رفتار های عملی اسلامی را از مردم کشور گرفته و تنها تظاهر به اسلام کنند، آن وقت است که فقط نام اسلام را در کنار خود داریم ولی از اخلاق عملی اسلام خبری نیست. اینگونه تغییر در رفتار در بخش های دیگری بروز و ظهور پیدا میکند که یکی از این بخش ها در حوزه اقتصادی و سبک زندگی است.

  وی افزود: این تغییر از زمان دوره سازندگی در کشور شروع شد، که در این دوره بخش اقتصادی کشور را در اختیار تکنوکرات ها(فن سالاران) دادیم و بخش فنی کشور را حذف کردیم.از زمانی که این نوع نگاه در کشور گسترش یافت، بنا شد که مستضعفین را در زیر چرخه توسعه کشور تحت فشار قرار داده تا زیر بار این فشار از بین بروند. یا باور های دیگری از قبیل اینکه اگر ما سدی را در کشور ساختیم، در کنار آن ۵۰۰ میلیون اختلاس هم کردیم اشکالی ندارد، نگه های این شکل سرمایه دارانه به صنعت کشور.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه کشور اسلامی بودن به این نیست که تنها اسم اسلام را یدک بکشند، اظهار داشت: حوزه اقتصاد وسبک زندگی دو مقوله مورد تغییر در برنامه دشمنان انقلاب است؛ از لحظه ای که این نگاه که باید مستضعفین زیر چرخ های اقتصادی له شوند و یا سرمایه داران باید در بالایی ترین نقطه شهر زندگی کنند، شروع شد، تغییر رفتار با مردم کلید خورد و احساس می کنیم که دولت یازدهم به دنبال تشکیل طبقه جدید سرمایه دارانی که دارای نفوذ اقتصادی هستند، است.

  سلیمی ادامه داد: دولت می خواهد طبقه ای از سرمایه داران را به وجود بیاورد که هم دارای قدرت و هم ثروت باشند؛ کسانی که با این دید بر سر کار بیایند، قطعا نمی توانند کشور را به سمت پیشرفت سوق دهند. کشور ایران در خلیج فارس منطقه و حوزه های بین الملل اهرم هایی دارد که به واسطه آن امروز می تواند شعار انقلاب اسلامی را سر بدهد؛ حال اگر افرادی بخواهند این اهرم های نظام را کم رنگ کنند، از آن چه چیزی باقی خواهد ماند؟

  وی قراردادهای IPC و محرمانه را از جمله مواردی دانست که می تواند اهرم های جمهوری اسلامی را کم رنگ کند، ادامه داد: برخی می خواهند در فرهنگ جمهوری اسلامی جا بیندازند که مدیران باید بالای شهر نشسته و یا اینکه حقشان است که پول های نجومی دریافت کنند.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور افزود: به تشکل های دانشجویی می گویند زمانی که شما نقد می کنید مردم را از انقلاب دلسرد خواهید کرد؛ در سال ۷۰ مدیرانی بر سر کار بودند که وقتی رهبر معظم انقلاب از آنها خواست حقوق های اندکی را برای گذراندن زندگی خودشان از بیت المال دریافت کنند، این افراد حاضر نبودند که حقوقی را بگیرند؛ انقلاب اسلامی ما چنین فرهنگی جهادی داشت.

  سلیمی با بیان اینکه مردم از انقلاب اسلامی دل زده بشوند بهتر از فریب دادنشان است، گفت: برخی می گویند انتقادات شما مردم را دلزده می کند، ولی باید بگوییم دلزدگی آنها بهتر از فریب دادنشان است. بحث دوم این است که چرا اشتباهات خود را به گردن نظام و رهبری می اندازید؛ شما هستید که برای خود کیسه دوخته اید. اگر تشکل های انقلابی نقد می کنند به دلیل این است که انقلابیون پای اشتباهات آقا زاده ها هزینه نخواهند کرد.

  وی با اشاره به اظهارات روز گذشته سراج مبنی بر اینکه با فشار حسین فریدون مدیر بانک رفاه با وجود داشتن تخلفاتی، به این سمت منصوب شده، گفت: زمانی که مردم این اخبار را می شنوند، ناراحت می شوند؛ نمی فهمیم معنی این فشار چیست. نهادهای حکومتی باید به طور جدی عمل کنند.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه دولت از همان ابتدا مشکلات را به گردن دولت قبل انداخت، بیان داشت: دولت به گونه ای برخورد می کند که گویا از حقوق های نجومی خبر ندارد. مگر می شود مدیری از فعالیت و دریافتی زیردستانش اطلاع نداشته باشد. اگر نمی دانستید؛ که یک بدبختی است و اگر می دانستید، وامصیبتا.

  سلیمی با اشاره به تبلیغات انتخاباتی روحانی گفت: آیا آن زمان که می خواهید انتخاب شوید، از میزان حقوق دریافتی تان چیزی به مردم می گویید. در آن زمان تنها ادعا دارید که نوکر مردم هستید.

  وی با بیان اینکه روحانی به افکار عموم آدرس غلط می دهد، گفت: روز گذشته رئیس جمهور به مناسبت هفته قوه قضاییه،می گوید که این قوه به دنبال مجازات عاملین سفارت عربستان است. حادثه سفارت عربستان کار اشتباهی بود، ولی آیا اولویت کشور رسیدگی به عاملین سفارت عربستان است؟ این گونه مسائل علایم بی تقوایی است.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: اختراع واژه های خنده دار همچون عبور از رکود و تورم صفر درصد مردم را دلزده می کند. انتهای فیش های حقوقی را که بررسی می کنیم کارنامه درخشانی هم از این افراد دیده نمی شد؛ بهتر نبود این هزینه ها را خرج نخبگان کشور می کردند.

  سلیمی در انتقاد به دولت گفت: این دولت کاری کرد که رهبر معظم انقلاب به جای ارائه سیاست های کلان در جلسه با هیأت دولت، از میوه روی درخت و در حوزه آموزش عالی از عدم اجرای کنسرت در دانشگاه ها صحبت کند و خودشان ریز به ریز وارد عمل شوند.

  وی با بیان اینکه برخی در تبلیغ اقتصاد ریاضتی خباثت به خرج می دهند، گفت: راه برون رفت مسائل کشور شفافیت است؛ نباید مسئولی جرات کند که بالاتر از حدی دریافت کند. زندگی لوکس برای مسئولان تراز اول حرام است؛ گفتن این نکات بردن آبروی کسی نیست، بلکه حق مردم است.

  دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خطاب به دولت گفت: فهم غلط خود را از اقتصاد مقاومتی اصلاح کنید. نهادهای قانونی کشور باید در حوزه مسائل جدی عمل کنند. مگر می شود در جمهوری اسلامی پرونده کلانی در عالی ترین سطوح کشور فاسد باشد و بعد بگوییم به ما فشار آوردند؛ این مرگ جمهوری اسلامی است.

  سلیمی با اشاره به اظهارات روز گذشته سراج مبنی بر فشار حسین فریدون و نقش آن در منصوب کردن مدیر بانک رفاه گفت: این خبر به گردن کسانی هم هست که باعث و بانی این گونه مسائل هستند؛ مگر آن زمان رسانه و محاکم قضایی را از شما گرفته بودند که به دلیل فشار؛ افراد مفسد را بر سر کار آوردید. این گونه موارد امنیت فکری مردم را می گیرد. خدا با جمهوری اسلامی عقد اخوت نبسته است. این نمی شود که در قالب نظام اسلامی اقدامات لیبرالی انجام دهیم، قطعا با سر به زمین خواهیم خورد. حال فرق ما با حکومت طاغوت چیست؟ اگر مسئولین به هزینه کردن از آبروی نظام عادت کنند، آینده خطرناکی در پیش روی کشورمان خواهد بود.

  حسین زینلیان، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در این نشست گفت: اقتصاد مسئله مهمی است و برخی همواره تلاش کردند که این مسئله را به حاشیه ببرند در صورتی که مقام معظم رهبری همواره با گنجاندن این موضوع در شعار سال بر اهمیت آن تاکید داشتند.

  وی افزود: ما در جمهوری اسلامی ایران شاهد گروهی هستیم که به خاطر انقلاب می‌خواهند از مردم انتقام بگیرند و اگر از این زاویه به ماجرا نگاه کنید شاید بسیاری از رانت‌ها و حقوق‌های نجومی طبیعی به نظر بیاید.

  زینلیان ادامه داد: متاسفانه وقتی به سراغ برخی از مسئولان می‌رویم تا از آنها بخواهیم که در رابطه با حقوق‌های خود شفاف سازی کنند می‌گویند که این حرکت توده‌ای هاست و شما توده‌ای عمل می‌کنید.

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: امروز مردم و مخصوصا حاشیه نشینان از مسئولان سوال دارند آنها می‌خواهند بدانند که چرا یک مسئول صبح به خاطر تخلفی که کرده برکنار می‌شود ولی شب همان روز در یک پست دیگر مسئول می‌شود. با این رفتارها ما باید به مردم حق بدهیم که گلایه کنند.

  زینلیان تاکید کرد: امیدواریم مسئولان در این شبهای ماه رمضان به جای رفتن به مراسم‌ بالای شهر سری به حاشیه شهرها و مردم پایین شهر بزنند و ببیند که آنها با چه مشکلاتی زندگی می‌کنند.

  وی اظهار داشت: مسئولی که به عنوان وزیر، معاون یا مدیرکل دولتی بوده فردای بعد از مسئولیتش می‌بینیم که یک شرکت خصوصی را راه اندازی می‌کند. کجای دنیا به کسی که این همه رانت اقتصادی و اطلاعاتی دارد اجازه فعالیت این چنینی داده می‌شود.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان یادآور شد: همین روند است که باعث می‌شود کارگران یک معدن شلاق بخورند و مسئولان نسبت به حل مشکلات آنها بی تفاوت باشند و حتی به جنبش دانشجویی هم ایراد می‌گیرند که چرا وارد این مسائل می‌شوید.

  وی گفت: وقتی از کارگری که در منطقه محروم فعالیت می‌کند شغلش گرفته شود چگونه می‌تواند شکم فرزندانش را سیر کند.‌آقایانی که با ماشین‌های لوکس خارجی در بالای شهر دور می‌زنند باید جواب بدهند.

  زینلیان تصریح کرد: وقتی به فلان آقا می‌گوییم چرا یک مدیر ۲۰۰ میلیون در ماه حقوق می‌گیرد می‌گوید او در جمهوری اسلامی کار می‌کند ولی ‌آیا آن کارگر شلاق خورده در این نظام کار نمی‌کرد؟ متاسفانه ما امروز شاهد ظهور یک جریان امپریالیستی از نوع جمهوری اسلامی هستیم.

  این فعال دانشجویی ادامه داد: متاسفانه دولتی این حقوق‌های نجومی را می‌دهد که می‌گوید صندوق ذخیره ارزی‌اش خالی است حال اگر صندوق پر بود معلوم نبود وضعیت اشرافیت و پرداخت حقوق‌های نجومی چه می‌شود.

  وی اضافه کرد: کسانی که می‌گفتند فلانی و فلانی اختلاس گر است چرا در رابطه با حقوق‌های نجومی سکوت کردند.

  زینلیان اضافه کرد: مردم شریف ایران امروز احساس ناامیدی مطلق نمی‌کنند و هنوز می‌دانند که رهبری دارند که شب مشکلات مردم را مرور و صبح آن را به مسئولان گوشزد می‌کند و ما انتظار داریم آن دسته از مسئولانی که هنوز خود را در دایره انقلاب تعریف می‌کنند بیایند و از مردم دفاع کنند.

  دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: مسئولان امر در برخی حوزه‌ها می‌توانند مشکلات مردم را رفع کنند ولی متاسفانه به خاطر برخی چشم پوشی‌ها، بی تفاوتی‌ها و شاید حرف‌ها و فشارها سکوت کردند.

  زینلیان خاطرنشان کرد: حقوق‌های نجومی طبق یک دستورالعمل خاص و با امضای دو نفر از مسئولان بانکی و بیمه‌ای پرداخت شده است این نشان می‌دهد دولت از روند پرداخت‌ها کاملا اطلاع داشته است و به همین دلیل نمی‌تواند دیگران را مقصر نشان دهد.

  وی تصریح کرد: مسئله‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از این مطالبه‌ها در رابطه با این است که فقط با کسانی که این حقوق‌های نجومی را دریافت کرده‌اند برخورد شود در صورتی که باید با کسانی که دستورالعمل پرداخت این حقوق‌ها را امضا کرده‌اند نیز برخورد جدی شود.

  وی گفت: با آزادی برخی مفسدین اقتصادی و سیاسی متاسفانه آنها به قهرمان تبدیل می‌شوند و این خطری را ایجاد می‌کند که باید به این مسئله نیز پرداخت.

  وی در خاتمه از رسانه‌هایی که در کنار جنبش دانشجویی به مسئله تخلفات اقتصادی و مشکلات مردم پرداختند قدردانی کرد.

   

  سید مهدی فاطمی ابهری، نماینده دفتر تحکیم وحدت در این نشست گفت: اکثر وزرای دولت یازدهم سرمایه‌ داران کهنه‌ کاری هستند که سرمایه‌ های آنها از طریق رانت ‌ها و پورسانت‌ ها و قراردادهای خارجی به دست آمده است.

   

  وی تصریح کرد: در حدود این سی و چند سالی که از انقلاب می‌ گذرد تمام تصمیمات این افراد به ‌نفع سرمایه‌ های خودشان و شرکت‌ های تحت ‌حمایت ‌شان بوده است و حتی حاضر شدند به‌ خاطر منافع خود، نفت را به پایین ‌ترین قیمت بفروشند.

   

  فاطمی ابهری با بیان اینکه سرمایه گذاران حاضرند به خاطر سرمایه‌ های محرمانه شان از منافع ملت بگذرند، اظهار داشت: این افراد برای رسیدن به اهداف خودشان برخی مسائل را تئوریزه می‌ کنند و منافع کشور را فدای منافع خودشان، مدیران و آقازاده‌ ها می‌ کنند.

   

  نماینده دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه از سیستم مدیریتی سالخورده انتظاری نمی رود، گفت: از چنین سیستمی توقع ارزش برای سرمایه های مردم نمی رود؛ حال چه برسد به اینکه بخواهند از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی حمایت کنند.

   

  وی ادامه داد: وقتی مسئول یک سازمان می‌ گوید بنزین کشور غیراستاندارد است، برای مسئله محیط‌ زیست نیست و حتما پای منافع شخصی در میان است.

   

  سید مهدی فاطمی ابهری ادامه داد: انتظار ما از دولت یازدهم برای اجرای اقتصاد مقاومتی، همچون شیردادن گاونر می باشد.
  عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با اشاره به انتشار فیش های حقوقی گفت: عیدی ها، ریخت و پاش ها و حقوق ها نجومی تنها برخی از ثمرات دولت یازدهم است و این یک مسئله تازه نیست. دولت روحانی ادامه‌ دهنده یک شیوه رایج غلط بوده و در پی آن تغییر فرهنگ عمومی و سبک زندگی را دنبال می ‌کند.

   

  وی با بیان اینکه تنها با دادن دستور مختصری موضوع بررسی فیش های نجومی حل نخواهد شد، گفت: پدیده فیش های نجومی یک ساله به وجود نیامده؛ برخی ها در ابتدای این دولت از اختلاس ها صحبت می کردند و امروز در برابر حقوق های نجومی سکوت می کنند.

   

  نماینده دفتر تحکیم وحدت با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مسئله حقوق های نجومی حمله به ارزش هاست و این حقوق ها غیرشرعی است، گفت:  بهترین راهکار برای جلوگیری از این پدیده وارد عمل شدن دولت و قوه قضاییه و مجلس برای بررسی حقوق های نجومی است، چرا که اگر نقصی در قانون وجود دارد، اصلاح شود.

   

  وی ادامه داد:  مجلس باید اولویت اولش همین باشد، دولت نیز باید اجراکننده این قانون باشد و البته باید شفافیت اقتصادی داشته باشیم.

   

  وی ادامه داد: چیزی که جنبش دانشجویی را آزار می‌ دهد این است که برخی مدیران از تمام مزایا و رانت‌ های دولتی برخوردارند و امروز با جیب‌ های پر، از انحطاط ارزش‌ های انقلاب دم می ‌زنند، در صورتی ‌که خود‌ آنها باعث ایجاد چنین مشکلاتی شده ‌اند.

   

  مصطفی میرآخوری، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران گفت: با توجه به وضعیت بومی و عدم رفع تحریم های کشورمان، اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای خروج از معضلات ایران است.

  وی تصریح کرد: دولت در طول سه سال گذشته صرفا راهکار مذاکره را پیش گرفته و همین طور که شاهدیم از آب خوردن تا تهیه نان را به این موضوع گره زده است؛ یعنی مذاکرات را خط اصلی خود برای پیشرفت کشور در نظر گرفته است.

  میرآخوری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست، گفت: رهبر معظم انقلاب چندین بار پیرامون این موضوع تاکید کردند که برخی از تئوریسین های مغرض قصد جا اندازی اقتصاد ریاضتی را به جای اقتصاد مقاومتی دارند؛ علت رواج این تفکر این است که اقتصاد مقاومتی با ریخت و پاش ها مخالف است.

  وی افزود: دریافت حقوق های نجومی، سمینارها، خرج های بی مورد و خرید هواپیماها همه مواردی است که در دولت یازدهم صورت می گیرد. این دولت به جای تمرکز بر موضوع حمل و نقل جاده ای قصد خرید ایرباس هایی را دارد. امیدواریم سکوت وزیر راه دولت یازدهم صرفا از روی شرم شان باشد!

  دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران بیان داشت: دولت به جای توجه به طبقه ضعیف جامعه تنها به فکر منافع بچه مایه دارها، بالانشین ها و آقازاده هاست. آنها می خواهند تلخی مذاکرات را با موارد شیکی همچون خرید هواپیما به کام ملت شیرین کنند. حال باید پرسید که مستضعفین در خرید هواپیما  و وام های ۳۰۰ میلیون چه جایگاهی دارند؟

  وی با بیان اینکه دولت برای عدم اجرای اقتصاد مقاومتی قصد جا انداختن اقتصاد ریاضتی را دارد، اظهار داشت: خیلی ها می گویند در صورت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دور کشور حصار کشیده می شود، این در صورتی است که مبانی فکری این مقوله این چنین نیست.

  میرآخوری ادامه داد: اقتصاد مقاومتی در درونش یک مفهومی به نام دیپلماسی اقتصادی دارد و معتقد است که در کشورهایی سرمایه گذاری کنید که احساس کنید ارتباط بیشتر با آنها موجب سود شما می شود. کاری که کشور چین انجام داد موجب شد با همکاری و ارتباط با همسایه هایش امروز به یک غول اقتصادی تبدیل شده است.

  وی با اشاره به رفت و آمد سرمایه گذاران غربی به کشورمان گفت: این هیأت ها قصد سرمایه گذاری در کشورمان را ندارند و تنها خواهان فروش کالاهای خود در ایرانند؛ برای مثال این دولت می خواهد بار دیگر پژو را احیا کند. امروز شرکت های داخلی تولید دارو موفق عمل می کند، ولی متاسفانه از آرژانتین دارو وارد می کنیم.

  دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با بیان اینکه دولت یازدهم نسبت به اقتصاد مقاومتی یک نگاه ضعیف دارد، گفت: در رویکرد روحانی عدم اعتقاد جدی به بحث اقتصاد مقاومتی به چشم می خورد. در دولت های گوناگون فسادهای مختلفی وجود داشت که دریافت حقوق های نجومی، اختلاس، انعقاد قراردادهای نفتی بدون ضابطه و ریخت و پاش ها از جمله این موارد است.

  وی با اشاره به سه نهاد مهمی که در جنگ اقتصادی ایران دخیل بودند، گفت: سازمان سیا، وزارت خارجه آمریکا و وزارت خزانه داری سه نهادی بودند که در این جنگ نقش اساسی داشتند. دولت تمام هم و غم خود را برای راهکار مذاکره با غرب گذاشت. در این نوع نگاه هیچ گونه پیش بینی نسبت به آینده وجود ندارد و در واقع دیگر دولت یازدهم راهکاری هم نخواهد داشت.

  میرآخوری ادامه داد: در دولت های قبل اعلام کردند که قرار است بنزین تحریم شود، خودروهای خود را گازسوز کردیم و توانستیم امروز در بحث بنزین خودکفا شویم ولی به دلیل رانت خواری ها افرادی به دنبال وارد کردن بنزین برای پر کردن کیسه هایشان هستند.

  وی با اشاره به نظریه گافمن مبنی بر اینکه همه انسان ها عاشق دوست داشتن و دیده شدن هستند، گفت: روحانی عاشق قهرمان بازی است و می خواهد ادای سوپرمن بازی را دربیاورد. روسیه ها را بزرگ می کند و دانشجویان را با یکدیگر درگیر می کند و در آخر مشخص می شود یک تخلفی بیش نبوده و در پی آن جوانی در کاشان خودکشی می کند؛ آیا پسر آقای صدقی هم خودکشی می کند؟ چه طور می شود که پسران آقایان تابعیت خارجی دارند و امروز هیچ کس عین خیالش نیست.

  دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: در سال ۳۷ قانونی با عنوان از کجا آوردید می خواست تصویب شود که تصویب نشد. امروز متاسفانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام قانونی تصویب می شود که افشای اموال مسئولین جرم است؛ این تشخیص مصلحت کدام نظام است؟ کشورهای خارجی در این موضوع شفاف تر عمل می کنند.

  برچسب ها :

  نظرات