آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57819
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یادداشت مخاطبین
 •   

  یادداشت یک خبرنگار پیشکسوت اندر احوالات شورا و شهرداری محمودآباد

  توهین شهرداری و شورای شهر محمودآباد به فرهیختگان/ در محمودآباد مرغ همسایه غاز است

  پس از خانه تکانی‌های پیاپی در سکان شهرداری محمودآباد انتظار میرفت با روی کار آمدن شهرداری که سال‌ها مدیریت این شهر را تجربه کرده بود از تجربه و توانمندی‌ها و پتانسیل نیروهای بومی که هم از دانش روز بهره‌مند هستند و هم از ارق بیشتری برای شتاب‌بخشی به توسعه و پیشرفت شهر برخوردار هستند کمک گرفته شود.

  آوای شمال/ پس از خانه تکانی‌های پیاپی در سکان شهرداری محمودآباد انتظار میرفت همه ظرفیت‌های بومی شهر برای کمک به عقب افتادگی‌ها موجود در تمامی حوزه‌ها بسیج شود. انتظار میرفت با روی کار آمدن شهرداری که سال‌ها مدیریت این شهر را تجربه کرده بود در بازه زمانی کمی که از عمر این شورا باقی مانده بود از تجربه و توانمندی‌ها و پتانسیل نیروهای بومی که هم از دانش روز بهره‌مند هستند و هم از ارق بیشتری برای شتاب‌بخشی به توسعه و پیشرفت شهر برخوردار هستند کمک گرفته شود.
  شهر محمودآباد بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۶۰% آن را جوانان تشکیل میدهد و بهره‌مندی از ۹ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و فضاهای فرهنگی و سرمایه‌های اجتماعی موجب شده است که این شهر جوانان برومندی در حوزه علمی و فرهنگی و هنری تحویل جامعه دهد و از شهرهای سرآمد استان در حوزه تربیت هنرمندان و فعالان فرهنگی بشمار رود.
  توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ارتقاء جایگاه هنر و هنرمند همواره از دغدغه‌های این نسل بشمار میرفت و تلاش برای اجرای جشنواره‌ها و همایش‌های متعدد خود گواه بر این مدعاست .
  از این رو انتظار میرفت شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر محمودآباد نگاه جدی‌تری به حوزه فرهنگ و هنر داشته و با بهره‌مندی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهر از جمله نیروهای بومی فرهیخته در این حوزه استفاده نموده تا بتوانند به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و هنری انسجام و نظم بیشتری ببخشند و شاهد رویدادهای مناسب فرهنگی باشیم.
  در شهری که از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های هنرمندان و فعالان فرهنگی آنها در شهرهای دیگر استان بهره‌مند میگردند ، متاسفانه مدیران شهری محمودآباد چشم هایشان را برویشان بسته‌اند و انگار خلاقیت و توانمندی و هنرهایشان را نمی‌بینند و انتصاب فردی غیربومی در این حوزه به عنوان مشاور شهردار که با اقلیم و جغرافیای فرهنگی شهر محمودآباد آشنائیت چندانی ندارد کمتر از توهین به فعالان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر نیست و برای همه یاد آور ضرب المثل معروف مرغ همسایه غاز است می باشد.

   

  ابراهیم ناطقی لاریجانی- خبرنگار پیشکسوت


  نظرات