آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57804
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر, ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تسبیح، ماده مخدری جدید

  هر آنچه بايد درباره ماده مخدر تسبيح بدانيد.

  آوای شمال/ پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی مازندران درباره وجود ماده مخدر تسبیح به خانواده ها هشدار داد.

  بر اساس مطلبی که پلیس مبارزه با مواد مخدر به رسانه ها اعلام کرده است ماده مخدر تسبیح، از دانه های گرد که به وسیله رشته های از جنس خود به هم پیوسته درست شده است و مخلوطی از آمفتامین و شیشه که با ۲ یا ۳ اسید بسیار خطرناک ترکیب شده است و به شکل تسبیح مانند در آمده است.

  این ماده مخدر که تسبیح نام دارد، همان آمفتامین است که در ساخت دیگر مواد شیمیایی مخدر مثل شیشه استفاده می شود، تسبیح اثرات مخرب و سنگینی در جسم و روح افراد می گذارد و تاثیری بسیار قوی و آنی برروی مغز دارد.

  ترکیبات و شکل ظاهری:

  ماده مخدر تسبیح از دانه های گرد که بوسیله رشته های از جنس خود بهم پیوسته درست شده و مخلوطی از آمفتامین و شیشه است که با ۲ یا ۳ اسید بسیار خطرناک ترکیب شده و به شکل تسبیح مانند در آمده است.

  نحوه پیدایش:

  فرآیند ورود این ماده مخدر با نام و شکل جدید دقیقا” در ادامه همان تغییر نام شیشه به نام ((تینا)) و ((مت)) است که یکی از راهکارهای به کار گرفته شده از سوی قاچاقچیان برای فروش بیشتر محصولات خود است.

  تولید کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر که در پی راه های جدید برای وارد کردن محصولات خود به بازار مصرف و کسب سود هستند، ماده مخدر تسبیح را تولید و عرضه کرده اند.

  نحوه مصرف:

  این ماده مخدر به شکل دهانی و کشیدنی مصرف می شود که استفاده دهانی آن موجب تاثیر فوری بر مغز شده و باعث سکته مغزی می شود.

  عوارض مصرف:

  این ماده مخدر تاثیر آنی و فوری بر مغز دارد که به دنبال مصرف مداوم موجب سکته مغزی می شود، ماده مخدر تسبیح باعث می شود که مصرف کننده در یک حالت فراموشی قرار گیرد و وقتی گرفتار آن شد راه برگشتی برایش وجود نخواهد نداشت، کاهش شدید نور چشم و از بین رفتن حس چشایی عارضه دیگری است که مصرف ماده مخدر تسبیح در پی دارد، از بین رفتن حس بویایی از دیگر عوارض مصرف مواد مخدر تسبیح است، بهم خوردن تعادل روحی و روانی.

  نخ و برنز

  برنز و نخ دو ماده‌ای هستند که اخیرا وارد ایران شده‌اند و با ساختمانی ناشناخته به‌ طور مستقیم به مغز و اعصاب اثر می‌گذارند.

  نحوه مصرف:

  برنز را روی یخ می‌گذارند و تبخیر می‌شود و سپس آن را استشمام می‌کنند، نخ نیز باید روی خراشیدگی‌های بدن قرار گیرد که در این صورت عمقی به عرض یک الی ۲ سانتی متر و طول ۶ الی ۷ سانتی متر در بدن ایجاد می‌کند.

  شکل ظاهری ماده مخدر نخ شبیه « برنج خوراکی سوخته» است‏،تکه‌های بزرگ ماده مخدر نخ با پیچیدن دور سیگار نیز توسط معتادان استعمال می‌شود‏.‏

  خروج از هوشیاری، اختلال در شناسایی، نزدیک دیدن بلندی‌ها و فاصله‌های دور یعنی کوتاه دیدن ارتفاعات و تشخیص ندادن خانواده از دیگران از ابتدایی‌ترین آثار این دو ماده هستند.

  برچسب ها :

  نظرات