آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57753
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سردار رمضان شریف در نشست خبری مطرح کرد؛

  برگزاری مراسم روز قدس در ۸۵۰ شهر کشور/ آغاز راهپیمایی در تهران ۱۰/۳۰ / پوشش مراسم با حضور ۳ هزار و ۵۰۰ خبرنگار

  رئیس ستاد مرکزی انتفاضه قدس گفت: راهپیمایی روز قدس در تهران از ساعت 10:30 آغاز می شود.

  آوای شمال/ سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه و رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در نشست خبری که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: روز جهانی قدس اقتدار هوشمندانه و انقلابی معمار کبیر انقلاب اسلامی امام (ره) بود، برای انسجام امت اسلامی پیرامون مسئله فلسطین که در طول ۷۰ ساله گذشته که از اشغال فلسطین می‌گذرد مطرح و ماندگار شد.
  وی افزود: این روز توسط یک عالم دینی که رهبری انقلاب اسلامی را به عهده داشت به جهانیان عرضه شد تا مسئله تعیین‌کننده‌ای برای حمایت از مردم فلسطین در مقابل تجاوز و اشغالگری این رژیم بر علیه مردم بی‌دفاع فلسطین به جهانیان معرفی شود.
  رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تصریح کرد: روز جهانی قدس فرصتی است تا پرونده اشغال این سرزمین مقدس مورد بازبینی قرار بگیرد و جهانیان در جریان ظلم و ستم مداوم، طولانی، خشن و بی‌منطق رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان و غضب‌ سرزمین‌های آنان با شهرک‌سازی قرار بگیرند. این روز فرصتی را فراهم می‌کند که افکار عمومی جهان بر عدم تمکین رژیم صهیونیستی به مقررات جهانی و بین‌المللی قرار گرفته ، ما در چند سال اخیر مشاهده کردیم که چندین قطعنامه برای رژیم اشغالگر صادر شده که توسط کشورهایی همچون آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی وتو شده است.
  وی افزود: در چند سال گذشته پس از رویارویی حزب‌الله لبنان با این رژیم و همچنین مردم غزه در جنگ ۵۱ روزه با رژیم صهیونیستی وحشتی عمیق در دل صهیونیست‌ها افتاد و آنها تلاش کردند با خلق چالش‌های جدید در دنیا و منطقه حاشیه امنی برای این رژیم فراهم کند و افکار عمومی را نسبت به مسئله فلسطین مخدوش کنند.
  سردار رمضان شریف ادامه داد: انرژی و پتانسیلی که می‌توانیم برای مبارزه با این رژیم به کار گرفته شود با جهالت و خیانت برخی حکام منطقه گرفته شد و موجب گردید نگاه‌ها از مسئله فلسطین به درگیری‌های منطقه معطوف شود.
  رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس افزود: مردم فلسطین راه خودشان را پیدا کردند و ما شاهد یک پدیده مبارک و منحصر به فرد در مبارزه با مردم فلسطین علیه رژیم اشغالگر قدس هستیم.

  وی افزود: پدیده انتفاضه سوم که بر دوش جوانان نسل سوم و چهارم فلسطینی می‌چرخد بیانگر جریان جدیدی در مبارزات آنها بر علیه رژیم غاصب صهیونیستی است و تفاوت‌های بسیاری در تاکتیک و مواجهه با خشونت‌های این رژیم در مقابل گروه‌های سنتی فلسطینی دارد.

  سردار رمضان شریف ادامه داد: فلسطینیان توانستند با پدیده انتفاضه سوم معادلات را معکوس کنند و در مبارزات تفاوت بسیاری با مبارزات گروه‌های سنتی فلسطینی داشتند. گروه‌های فلسطینی سبک مبارزاتشان راه‌های شناخته‌ شده‌ای است اما انتفاضه سوم با اراده کسانی می‌چرخد که نوع جدیدی از مبارزات را ادامه می‌دهند.

  وی با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که مصادف با روز جهانی قدس است خاطر نشان کرد: ما افتخار داریم در ۳۷ سال گذشته در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و با پشت سرگذاشتن شب‌های لیالی قدر برای حضور گسترده میدانی بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده شویم.

  رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود: امسال در بیش از ۸۵۰ شهر کشور مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس را از مساجد بزرگ و میادین اصلی شهر به سمت میعادگاه اصلی شهرها برگزار می‌کنیم و برای شهرهای بزرگ کشور سخنرانانی پیش بینی کرده که تحولات منطقه و اقدامات شنیع رژیم صهیونیستی را برای مردم بیان کنند.

  سردار رمضان شریف در مورد شایعات کنارگیری ایران در حمایت از فلسطین و لبنان تصریح کرد: حمایت از محور مقاومت جز استراتژی‌های ایران است و در طول ۳۷ سال گذشته کشورمان این راه را طی کرده است. دشمنان جهان اسلام می‌خواهند برای افزایش فشارها این اقدامات را انجام دهند و با شایعه افکنی بین کشورهای مقاومت اختلاف بیاندازند. همه دنیا و حتی رهبران اعراب رهبر حزب‌الله را قبول دارند چون او اولین کسی بود که در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاد.

  وی ادامه داد: آنها این مسائل را مطرح می‌کنند تا بتوانند امنیت اسرائیل را حفظ کنند و بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی سرپوش بگذارند.

  رئیس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به تعویض سخنان روز جهانی قدس افزود: مکانیزم انتخاب سخنرانان یک مکانیزم خاصی است که توسط ستاد برگزاری نماز جمعه انتخاب می‌شود. معیار انتخاب سخنران یک مقدار به اتفاقات منطقه مربوط می‌شود و مواردی از این دست است که منجر به انتخاب سخنرانان روز جهانی قدس می‌گردند.

  سردار رمضان شریف در مورد ساعت آغاز مراسم راهپیمایی روز قدس و همچنین سخنران نماز جمعه تصریح کرد: مراسم در تهران رأس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز شده و مردم پس از طی مسیرها برای اقامه نماز جمعه به دانشگاه تهران مراجعه خواهند کرد و آیت‌الله خاتمی به عنوان امام جمعه موقت تهران به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و سردار سلامی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی خواهند کرد و آخرین تحولات منطقه را بازگو خواهند کرد.
  وی افزود: در سال‌های گذشته همه شاهد بودند که دشمن قصد داشت با حربه ایجاد اختلاف میان اهل تشیع و اهل تسنن اتحاد آنها و امنیت کشور را بر هم بزند اما مراسمی مانند روز قدس باعث می‌شود تا تمامی نقشه‌های آنان نقش بر‌ آب شوند.
  رئیس ستاد انتفاضه و قدس درباره برگزاری مراسم در سایر نقاط جهان نیز بیان داشت: راهپیمایی روز قدس در بیش از ۸۰ کشور به صورت باشکوه برگزار خواهد شد. حتی در کشوری مثل نیجریه که طی سال‌های گذشته راهپیمایی روز قدس به رهبری زکزاکی با حضور بیش از ۸۰۰ هزار نفر از مردم نیجریه برگزار می‌شد امسال نیز با همین باشکوهی برگزار خواهد شد. اما متأسفانه امسال ما شیخ زکزاکی را در این روز باشکوه نداریم چرا که رژیم صهیونیستی از حضور وی به وحشت افتاده بود و نقشه شهادت ایشان را کشید.
  سردار رمضان شریف ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۵۰ گزارش و تحلیل در رسانه‌های معتبر دنیا پخش شد. در حال حاضر در فلسطین اشغالی انتفاضه سوم در حال وقوع است که انشاالله با همت و وحدت مردم فلسطین این انتفاضه به پیروزی می‌رسد و رژیم صهیونیستی از روزگار محو می‌شود.

  رئیس ستاد انتفاضه و قدس افزود: شعار امسال روز جهانی قدس وحدت امت اسلامی ، حمایت از انتفاضه، بیزاری از رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری نامیده شده است.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: برای پوشش رسانه‌‌ای مراسم روز جهانی قدس امسال حدود ۳۵۰۰ خبرنگار، تصویربردار و عکاس داخلی و خارجی و در تهران بیش از ۷۵۰ نفر خبرنگار، تصویربردار و عکاس داخلی و خارجی برای پوشش این مراسم حضور خواهند داشت

  برچسب ها :

  نظرات