آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57751
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد خبر داد

  برپایی نمایشگاه ملّی گل و گیاه در محمودآباد

  فرماندار شهرستان محمودآباد از برپایی نمایشگاه ملّی گل و گیاه در محمودآباد خبر داد و گفت: محمودآباد به عنوان پایتخت گل و گیاه شمال کشور معرفی شود.

  آوای شمال/ جلسه کارگروه آب و خاک و کشاورزی شهرستان محمودآباد شامگاه سه‌شنبه به ریاست یحیی یوسف‌پور فرماندار شهرستان محمودآباد و معاون فرماندار و بخشداران مرکزی و سرخرود و سایر اعضای این کارگروه در محل فرمانداری محمودآباد تشکیل شد.

  یحیی یوسف‌پور فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه گفت: در راستای نمایش ظرفیت‌های شهرستان محمودآباد در حوزه گل و گیاه در نظر است در نیمه دوم شهریور ماه سال‌جاری نمایشگاه ملّی گل و گیاه در شهرستان محمودآباد برپا شود.

  وی افزود: این نمایشگاه با هدف ایجاد یک فرصت گردشگری به منظور معرفی شهرستان محمودآباد و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان و مسافران و آشنایی آنها با انواع گل و گیاه پرورش یافته در استان مازندران و به ویژه شهرستان محمودآباد و همچنین ایجاد بستری برای تبادل زمینه های آموزش و فناوری‌های مرتبط در حوزه کشت و نگهداشت گل و گیاه برگزار می‌شود.

  فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت: کشت گل و گیاه یکی از حرفه‌های پرسود کشاورزی به‌شمار می‌رود که درآمدهای میلیاردی را برای بیش از ۸۰ کشور دنیا که در این حوزه فعال هستند با خود به همراه دارد.

  نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه بیش از ۷۸ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محمودآباد زیر کشت گل و گیاه رفته است، گفت: بیش از ۶۲۲ نفر در محمودآباد در این بخش در حال فعالیت هستند.

  یوسف‌پور اظهار کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته سال گذشته شهرستان محمودآباد در سال گذشته رتبه نخست استان در حوزه تولید و عرضه گل و انواع گیاه را به خود اختصاص داده و درصدد آن هستیم محمودآباد را به عنوان پایتخت گل و گیاه شمال کشور مطرح کنیم.

  وی در پایان گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ۲۱ شهریور ماه سال‌جاری آغاز و تا ۲۶ شهریور ماه ادامه دارد و در این نمایشگاه انواع گل زینی شامل گل‌های زینتی، آپارتمانی و ساختمانی با مشارکت کلیه فعالان عرصه گل و گیاه در استان مازندران برپا خواهد شد.

   


  نظرات