آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57712
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  مهدوی کیا، کریمی و دیگران هم لژیونر شدند؛

  اشتباهاتی که طارمی و رضاییان کردند/ چرا هیچ هواداری خوشحال نیست؟

  آوای شمال/ پس از کش و قوس های فراوان و البته خبرهای ضد و نقیضی که در مورد سرنوشت مهدی طارمی و رامین رضاییان منتشر شد، بالاخره این دو بازیکن سه‌شنبه شب قراردادشان را به طور رسمی با تیم چایکور ریزه اسپور ترکیه امضا کردند. پس از این اتفاق و البته کمی قبل از آن […]

  آوای شمال/ پس از کش و قوس های فراوان و البته خبرهای ضد و نقیضی که در مورد سرنوشت مهدی طارمی و رامین رضاییان منتشر شد، بالاخره این دو بازیکن سه‌شنبه شب قراردادشان را به طور رسمی با تیم چایکور ریزه اسپور ترکیه امضا کردند.

  پس از این اتفاق و البته کمی قبل از آن هواداران متعصب پرسپولیس واکنش های تندی را نسبت به این دو بازیکن داشتند و از اینکه آنها با این شکل غیرحرفه ای به تیم ترکیه ای پیوسته بودند انتقاد کردند. طبیعی است که هواداران انتظار داشتند دو بازیکن تاثیرگذار فصل گذشته برای لیگ شانزدهم هم پیراهن پرسپولیس را بر تن کنند اما این اتفاق رخ نداد و طارمی و رضاییان قراردادشان را با تیم ترکیه ای امضا کردند.

  حالا پرسش این است که چرا هواداران پرسپولیس از این انتقال ناراحت و عصبانی هستند؟ مگر قبل از این باشگاه پرسپولیس بازیکنان بزرگ تر از اینها را به تیم های خارجی ترانسفر نکرده بود؟ پس چرا آن زمان هواداران نه تنها ناراحت نشدند بلکه به این انتقال ها افتخار هم کردند اما حالا هیچ هواداری خوشحال نیست؟

  مگر مهدی مهدوی کیا، علی دایی، علی کریمی، جواد کاظمیان، رضا ترابیان، رضا شاهرودی، بهنام طاهرزاده، علیرضا امامی فر، مهرداد میناوند و … از پرسپولیس به تیم های اروپایی و آسیایی نرفتند؟ چرا آن زمان کسی ناراحت نشد اما حالا به خاطر این دو بازیکن که خیلی هم پرسپولیسی نیستند این مسائل بوجود آمده است؟

  برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها باید چند نکته را مرور کنیم:

  اول: مهدی طارمی و رامین رضاییان رفتار صادقانه و حرفه ای با باشگاه پرسپولیس و هواداران نداشتند و نتوانستند از حق طبیعی خودشان که رفتن به تیم دیگری است به درستی استفاده کنند و بدون ناراحت کردن دیگران بروند.

  طارمی با وجود اینکه اعلام کرده بود فصل بعد در پرسپولیس حضور نخواهد داشت اما پس از نشست با یک هوادار متمول و گرفتن قول رقمی قابل توجه به باشگاه پرسپولیس رفت و به مسئولان وعده داد که در این تیم بماند. به همین خاطر هواداران انتظار نداشتند او پس از حضور در که در باشگاه داشت راهی تیم ترکیه ای شود.

  رامین رضاییان اما شرایط بدتری دارد. او نه تنها اعلام نکرده بود که فصل بعد در پرسپولیس نیست بلکه تماس های باشگاه را هم چندین و چند روز بی پاسخ گذاشت و در نهایت سر از ترکیه درآورد.

  دوم: رضاییان و طارمی مثل اکثر فوتبالیست های ایرانی هنوز رفتار حرفه ای را نیاموخته اند و نمی دانند در مواجه با چنین مواردی باید چگونه رفتار کنند. شاید به همین خاطر است که روش جدایی از تیم فصل گذشته را به اشتباه انتخاب کردند و باعث ناراحتی هواداران شدند.

  سوم: دو بازیکن فصل پیش تیم فوتبال پرسپولیس مثل خیلی دیگر از فوتبالیست ها مشاوران خوبی برای خود انتخاب نکردند. به همین خاطر رفتارهایشان و تصمیماتشان غیرحرفه ای و غیراصولی بود و در نهایت منجر به این شد که آنها با وجود کار درستی که انجام داده اند اما مورد انتقاد هواداران قرار گرفتند.

  چهارم: این دو بازیکن از احساسات هواداران پرسپولیس سوء استفاده کردند و سیاست نه سیخ بسوزد نه کباب را در پیش گرفتند و قصد داشتند هم به تیم ترکیه ای بروند هم طوری رفتار کنند که هواداران از دست آنها ناراحت نشوند. به همین خاطر با دست پس می زدند و با پا پیش می کشیدند.

  پنجم: صداقت یکی از بهترین و قابل احترام ترین خصوصیات هر انسانی است که این دو بازیکن می توانستند در مواجه با این موضوع در پیش بگیرند و با هواداران با صداقت برخورد کنند اما این اتفاق هم رخ نداد.

  ششم: باشگاه پرسپولیس به عنوان مسئول این دو بازیکن باید عملکرد بهتر و شفاف تری داشت و افرادی را مسئول پیگیری این کار می کرد که ناچار نشود اطلاعات خارج از واقع را به هواداران منتقل کند. معاون اقتصادی این باشگاه عصر سه شنبه اعلام کرد طارمی به تهران برمی گردد و قراردادش را با پرسپولیس امضا می کند اما ساعاتی بعد این بازیکن با تیم ترکیه ای قرارداد بست.

  به نظر می رسد رفتاری که طارمی و رضاییان با هواداران و باشگاه پرسپولیس کردند باعث کدورت بین طرفین شده است که طبیعتا بیشتر این ناراحتی برای هواداران است. این دو بازیکن طبیعتا به ترکیه می روند و با دریافت رقمی خوب به فوتبالشان ادامه خواهند داد اما هواداران پرسپولیس …

  برچسب ها :

  نظرات