آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57709
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  از ترور شخصیت‌های ملی و مذهبی تا بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی؛

  وقتی جنایات آمریکا علیه ایران به چشم برخی نمی‌آید/ عده‌ای که رویای «حقوق بشر آمریکایی» را در سر دارند!

  حتی جان شهروندان آمریکایی نیز برای سران این کشور اهمیت ندارد، تا جایی که به تازگی رییس‌جمهور آمریکا انتشار اسناد دخالت سعودی‌ها در حادثه 11 سپتامبر را ممنوع و به خانواده‌های قربانیان آن حادثه نیز اجازه شکایت داده نشد.

  با نگاهی به تاریخ و مناسبت‌های تیرماه، به وضوح نقض حقوق بشر و دشمنی آشکار آمریکایی‌ها را علیه ملت ایران می‌توان مشاهده کرد.

  از ترور شخصیت‌های ملی و مذهبی تا بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مسئولان شد، بخشی از جنایت‌های فراموش نشدنی رژیم منحوس آمریکاست.

  اهمیت پرداختن به موضوع دشمنی استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار به حدی بالاست که مقام معظم رهبری بارها و بارها در جمع‌های مختلف، مسئولان را به این نکته گوشزد کرده‌اند.

  حال سوال این است که کشوری با چنین پرونده کثیف و آلوده، چگونه می‌تواند پرچم ادعای حقوق بشر را در دست بگیرد؟

  کتاب قطور جنایات ضد بشری آمریکا!

  رهبر حکیم انقلاب اسلامی بر اساس همین واقعیات غیرقابل خدشه می‌فرمایند: «من تعجب می‌کنم آمریکایی‌ها خجالت نمی‌کشند اسم حقوق بشر را می‌آورند. هر کس دیگری در دنیا ادعا بکند طرفدار حقوق بشر است، دولت مردان آمریکا نباید این ادعا را بکنند. با این همه فضاحتی که در کارنامه آنها نسبت به حقوق بشر هست. از صد رقم حرکت خلاف حقوق بشر آنها شاید نود رقم آن را مردم نمی‌دانند. همان ده رقمی که می‌دانند یک کتاب قطور سیاه است.»

  طبیعتاً بازخوانی یک هزارم از مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا نیز در این مجال کوتاه نخواهد گنجید و عملی کردن آن، نیازمند تدوین کتاب‌هایی مفصل است. با این حال، هنوز هم افراد و جریاناتی در داخل کشور ما هستند که رویای حقوق بشر و جامعه مدنی آمریکا را در سر دارند. یا به قول امام(ره)، خواب آمریکا را می‌بینند!

  قدمت ارتباط رسمی سیاسی میان ایران و آمریکا به کمتر از ۱۷۰ سال قبل بازمی‌گردد. عدم وجود ارتباط سیاسی میان این کشور و ایران نه فقط به این سبب بود که آمریکا از ایران فوق‌العاده دور بود، بلکه اصولاً هزاران سال قبل که ایران سرزمینی نظام یافته و دارای ملتی یکپارچه و خداپرست بود، مملکتی به اسم ایالات متحده آمریکا، وجود خارجی نداشت.

  کشوری که آمریکا نام گرفت با قتل عام آمریکاییان بومی از طریق جنگ و بیماری‌های واگیردار متولد شده، همین کشوری که نقض حقوق بشری در آن آشکار است، در رفتاری دوگانه و فریب‌کارانه به برخی کشورها به‌ویژه ایران اسلامی تهمت نقض حقوق بشری می‌زند.

  حقوق بشری که فقط منافع غرب را تأمین می‌کند!

  نجیب‌الله تاری کارشناس ارشد علوم سیاسی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: عمق کینه آمریکا با دین اسلام است و دشمنی دشمنان ما به خاطر این است که ایران اسلامی حدود الهی را اجرا می‌کند.

  وی افزود: می‌گویند در نظام لیبرالی غرب، احترام به فرد ملاک است و اگر دولتی هم هست برای امنیت فرد به‌وجود آمده است ولا غیر. آن وقت جنایات رژیم جعلی اسرائیل(این زاینده ناجور آمریکا) در کشتار مردم بی دفاع فلسطین و مورد دیگر از اقدامات شنیع سلفی‌های تکفیری در جهان اسلام مورد حمایت و پشتیبانی آمریکاست.

  این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: چرا امروز رژیم سفاک وهابی و سعودی عربستان از لیست سیاه ناقضان حقوق بشر خارج می‌شود و دبیرکل سازمان ملل آن را رسانه‌ای می‌کند؟! آن وقت این حقوق بشر است؟ حقوق بشری که فقط منافع غرب را تأمین می‌کند و سیطره بر جهان را.

  تاری با اشاره به جنایات ۶۰ ساله آمریکا و عوامل آن علیه ملت ایران، خاطرنشان کرد: تهاجمات، کودتاها، توطئه‌های امنیتی و سیاسی، ترور شخصیت‌های انقلابی، ترور دانشمندان هسته‌ای، تحریم‌ها، صدور قطعنامه‌های شورای امنیت با تحریک آمریکا هرکدام مصادیق بسیاری دارند و شرح هر یک سطوری را می‌طلبد.

  وی ادامه داد: هجوم نظامی مستقیم به ایران در صحرای طبس، کودتای نوژه برای براندازی ایران اسلامی، حمایت از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلی، حمله به کشتی‌ها و سکوهای نفتی ایران، حمایت از سازمان منافقین، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه ملت ایران، ساخت فیلم‌های ضد ایرانی و ضد اسلامی، تهدید ملت ایران به حمله نظامی، حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی به‌ویژه در مرزهای ایران و حمایت از فتنه و اغتشاش در سال‌های ۷۸، ۸۲ و ۸۸ از جمله اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا علیه ایران است.

  این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا به دیگر کشورها به ویژه ممالک اسلامی با راه‌اندازی یک هژمونی و با بهره‌گیری از ابزارهای رسانه‌ای، خود را متولی ایفای حقوق بشر در دنیا معرفی می‌کند، تاکید کرد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به حقوق بشر اعتقادی ندارند.

  تاری در پایان گفت: ملت ایران به عنوان اُمّ‌القرای جهان اسلام، هوشیار است و حماسه قیام کربلا و حضرت سیدالشهداء الگوی رفتاری و عملی هر ایرانی غیرتمند است و همواره با پیروی از مراجع مذهبی و سیاسی خود، یکپارچه و متحد در برابر نظام سلطه به ویژه آمریکا، محکم و استوار قدم برمی‌دارند.

  کشوری که حتی برای شهروندانش اهمیتی قائل نیست!

  مرتضی محسنی کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل طی گفت‌وگویی اظهار کرد: امروز رسوایی حقوق بشر آمریکا واضح است و همه از آن مطلع شده‌اند که این کشور از مساله حقوق بشر تنها حرف آن را می‌زند.

  وی افزود: البته باید تعریف حقوق بشر را نیز فهمید، تعریفی که از دیدگاه حکام آمریکا و همپیمانانش کشتار کودکان بی‌پناه یمن و مردم مظلوم فلسطین است.

  این کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل تصریح کرد: امروز حتی جان شهروندان آمریکایی نیز برای سران این کشور اهمیت ندارد، تا جایی که به تازگی رییس‌جمهور آمریکا انتشار اسناد دخالت سعودی‌ها در حادثه ۱۱ سپتامبر را ممنوع و به خانواده‌های قربانیان آن حادثه نیز اجازه شکایت داده نشد.

  محسنی دلیل این اقدام حکام آمریکا را تهدید سعودی‌ها در خارج کردن پول‌های‌شان از بانک‌های این کشور عنوان و خاطرنشان کرد: در واقع رییس‌جمهور آمریکا نشان داد که دلارهای سعودی برایش از جان شهروندانش ارزش و اعتبار بیشتری دارد.

  وی بیان کرد: سران کشورهای استکباری در حالی ایران را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که اقدامات جنایتکارانه آنها و حمایت آشکارشان از ریختن خون بی‌گناهان برای هر انسان منصفی اثبات شده است.

  این کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل ادامه داد: اگر در ایران فرد جنایتکاری اعدام شود، آمریکا و همپیمانانش آه و فریاد سر داده و ایران را ناقض حقوق بشر می‌خوانند، اما وقتی که صدها کودک بی‌پناه و مظلوم توسط رژیم صهیونیستی و سعودی به خون خود می‌غلطند، دم فرو بسته و حتی حمایت نیز می‌کنند.

  محسنی در پایان گفت: برگ برگ جنایتی که آمریکا طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب علیه کشورمان مرتکب شده موجود است و آنها هرگز از این رسوایی نمی‌توانند فرار کنند.

  سخن آخر

  سوالی که در آخر پیش می‌آید این است که آیا تحریم‌های اعمالی علیه مردم ایران نقض آشکار حقوق بشر نیست؟ آیا تحریم دارو و اقلام دیگر، خود ناقض حقوق اساسی مردم ایران نیست؟ مرور وقایع سال‌های اول انقلاب و مهم‌ترین آنها بمب‌گذاری ساختمان حزب جمهوری اسلامی و شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، به وضوح نشان‌دهنده نقض حقوق بشر توسط آمریکا است. قطعا آمریکا که در دنیا داعیه دفاع از حقوق بشر را دارد، خود اولین ناقض حقوق بشر در جهان است.

  برچسب ها :

  نظرات