آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57696
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ترور نافرجام ‌آیت‌الله خامنه‌ای مصداق بارز حقوق بشر آمریکایی+عکس‌خبر

  6 تیر 1360 یادآور حادثه تلخ ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است، شخصیت برجسته‌ای که زندگی و عمر شریفشان را در خدمت اسلام و انقلاب صرف کردند، ایادی استکبار در این روز سعی کردند تا وی را از مسیر پرفروز انقلاب بردارند که به لطف خدا و عنایت امام زمان علیه السلام ناکام ماندند.

  آوای شمال/ ۶ تیر ۱۳۶۰ یادآور حادثه تلخ ترور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است، شخصیت برجسته‌ای که زندگی و عمر شریفشان را در خدمت اسلام و انقلاب صرف کردند، ایادی استکبار در این روز سعی کردند تا وی را از مسیر پرفروز انقلاب بردارند که به لطف خدا و عنایت امام زمان علیه السلام ناکام ماندند. امام خمینی(ره) نیز پیامی را نسبت به این حادثه صادر کردند که  به شرح زیر است:

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

  جناب حجت‌الاسلام آقاى حاج سید‌على خامنه ‏اى- دامت افاضاته.

  خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروه‌ها و اشخاص احمق قرار داده است، و خداوند را شکر که از ابتداى انقلاب شکوهمند اسلامى هر نقشه که کشیدند و هر توطئه که چیدند و هر سخنرانى که کردند ملت فداکار را منسجم‌تر و پیوندها را مستحکم‌‏تر نمود و مصداق «لا زال یُؤیّدُ هذا الدّین بالرجل الفاجر» تحقق پیدا کرد. اینان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر کردند و هر چه مقاله نوشتند ملت را بیدارتر نمودند و هر چه شخصیت‌ها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند.

  اکنون دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم و خاندان حسین‌بن‌على هستید و جرمى جز خدمت به اسلام و کشور اسلامى ندارید و سربازى فداکار در جبهه جنگ و معلمى آموزنده در محراب و خطیبى توانا در جمعه و جماعات و راهنمایى دلسوز در صحنه انقلاب مى‌باشید، میزان تفکر سیاسى خود و طرفدارى از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اینان با سوء‌قصد به شما عواطف میلیون‌ها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه‌‏دار نمودند. اینان آن قدر از بینش سیاسى بى‏‌نصیبند که بى‌درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پیشگاه ملت به این جنایات دست زدند، و به کسى سوء‌قصد کردند که آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین‌انداز است.

  اینان در این عمل غیر انسانى به جاى برانگیختن و رعب، عزم میلیون‌ها مسلمان را مصمم‌‏تر و صفوف آنان را فشرده‌‏تر نمودند. آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است که جوانان عزیز فریب خورده از دام خیانت اینان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فداى امیال جنایتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنایات آنان بر حذر دارند؟ آیا نمى‌دانند که دست‌زدن به این جنایات، جوانان آنان را به تباهى کشیده و جان آنان به دنبال خودخواهى مشتى تبهکار از دست مى‌‏رود؟

  ما در پیشگاه خداوند متعال و ولى بر حق او حضرت بقیه اللَّه- ارواحنا فداه- افتخار مى‌کنیم به سربازانى در جبهه و در پشت جبهه که شب‌ها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالى به سر مى‌برند. من به شما خامنه‌‏اى عزیز، تبریک مى‌گویم که در جبهه‌‏هاى نبرد با لباس سربازى و در پشت جبهه با لباس روحانى به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالى سلامت شما را براى ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم. و السلام علیکم و رحمه اللَّه و برکاته.

  روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

  ۷تیر ۱۳۶۰
  منبع : صحیفه امام، ج‏۱۴، ص: ۵۰۳ و ۵۰۴

  برچسب ها :

  نظرات