آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ , Monday 18 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5766
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  تخلف عراق؛ عبدالزهرا غیرقانونی بازی کرد

  آوای شمال/ در پی افشای این خبر که تخلف هافبک سابق تیم تراکتورسازی در نمونه گیری آژانس مبارزه با دوپینگ محرز شده است، رامین طباطبایی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این زمینه توضیحات کاملی دارد. او می‌ گوید بارها به فیفا نامه رسمی زده شده که این بازیکن به دلیل ارتکاب […]

  آوای شمال/ در پی افشای این خبر که تخلف هافبک سابق تیم تراکتورسازی در نمونه گیری آژانس مبارزه با دوپینگ محرز شده است، رامین طباطبایی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این زمینه توضیحات کاملی دارد. او می‌ گوید بارها به فیفا نامه رسمی زده شده که این بازیکن به دلیل ارتکاب به دوپینگ حق بازی در این مسابقات را نداشته است.

  وی گفت: علا عبدالزهرا زمانی که در باشگاه تراکتورسازی بازی می‌ کرد، تست دوپینگش مثبت شد اما چون همان زمان ایران را ترک کرد ما نمونه آزمایش او را به فیفا فرستادیم و از آنها خواستیم که این بازیکن را محروم کنند. آقای نصرالله سجادی رئیس کمیته مبارزه با دوپینگ ایران اصرار داشتند که فیفا را از تخلف این بازیکن آگاه کنند.

  او ادامه داد: زمانی که جام‌ملت‌ها‌ شروع شد ما دیدیم که علا عبدالزهرا بدون هیچ مشکلی دارد برای تیم‌ملی عراق بازی می‌ کند. در آن زمان ما دوباره به فیفا نامه زدیم تا حکم او اجرا شود. وقتی که دیدیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام‌ملت‌ها‌ی آسیا مقابل عراق قرار گرفته روز چهارشنبه دوباره نامه خود را ارسال کردیم. بازیکن عراق به صورت غیرقانونی برای تیم‌ملی این کشور بازی کرده است چون صددرصد فیفا این حکم را به فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرده است.

  طباطبایی در پاسخ به این سوال که چه حکمی در انتظار تیم‌ملی عراق است هم گفت: من نمی‌ دانم دقیقا چه حکمی برای علا عبدالزهرا و همچنین تیم‌ملی عراق صادر می‌ شود. اما یک چیز واضح است و آن هم این است که احتمالا فدراسیون فوتبال عراق این حکم را اجرا نکرده که این یک کار غیرقانونی است.

  برچسب ها :