آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5756
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سردار سپاه هدف اصلی حمله اسرائیل بود/ اسرائیلی‌ها از طریق شنود موبایل سردار سپاه را ردیابی کردند

  آوای شمال/ سردار سرتیپ محمدعلی الله دادی فرمانده ارشد سپاه در حمله اخیر ارتش اسرائیل به استان قنیطره سوریه به شهادت رسید. او در کاروانی از اعضای نظامی حزب الله لبنان حضور داشت. در این حمله علاوه بر فرمانده ارشد سپاه پاسداران، شماری از اعضای مهم نظامی حزب الله لبنان نیز به شهادت رسیدند. روزنامه […]

  آوای شمال/ سردار سرتیپ محمدعلی الله دادی فرمانده ارشد سپاه در حمله اخیر ارتش اسرائیل به استان قنیطره سوریه به شهادت رسید. او در کاروانی از اعضای نظامی حزب الله لبنان حضور داشت. در این حمله علاوه بر فرمانده ارشد سپاه پاسداران، شماری از اعضای مهم نظامی حزب الله لبنان نیز به شهادت رسیدند.

  روزنامه الرای چاپ کویت به نقل از منابع آگاه اضافه کرد: اسرائیل از طریق خط موبایل شرکت ارتباطات سوریه در اختیار محمدعلی الله دادی فرمانده ارشد سپاه پاسداران، وی را ردیابی و مورد هدف قرار داد.

  منابع آگاه توضیح دادند: محمدعلی الله‌دادی در اواخر سال گذشته میلادی برای برعهده گرفتن ماموریت خود در سوریه و لبنان به منطقه آمد. وی بر عملیات نظامی در سوریه نظارت می کرد و به همراه خود خط موبایل سوریه داشت و همین عامل، باعث ردیابی و هدف قرار گرفتن وی توسط ارتش اسرائیل شد.

  روزنامه الرای ادامه داد: بعد از این حمله اسرائیلی ها حال تلاش کردند از مسؤولیت خود در برابر هدف قراردادن سردار الله دادی فرار کنند. یک ژنرال ارتش اسرائیل بدون اینکه نامش منتشر شود به رویترز گفته بود تل آویو از حضور فرمانده ارشد سپاه در کاروان حزب الله لبنان خبر نداشته است.

  با این حال منابع اگاه می گویند اسرائیلی ها نه تنها از وجود این فرمانده ارشد سپاه در کاروان خودرویی حزب الله لبنان خبر داشتند بلکه اتفاقا او هدف اصلی این حمله ارتش اسرائیل بود.

  منابع آگاه اضافه کردند: اسرائیلی ها از طریق شنود مکالمات موبایل دقیقا می دانستند چه کسانی در این کاروان حضور دارند. علاوه بر این هدف از این عملیات نه “جهاد عماد معنیه” عضو معروف حزب الله لبنان که در گارد حفاظت و حراست از شخصیت ها فعالیت می کرد بلکه هدف اصلی همین فرمانده سپاه بود.

  اسرائیلی ها به این موضوع پی بردند که فرمانده ارشد در نیروی قدس سپاه قصد دارد از دمشق به سمت منطقه قنیطره سوریه واقع در نزدیکی مرز اسرائیل حرکت کند. این مدت، یک و نیم ساعت طول می کشید این مدت زمان باعث شد کمیته امنیتی اسرائیل از این موضوع آگاه شود و مجوز حمله را صادر کند.

  برچسب ها :

  نظرات