آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57370
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  با حضور قاریان و حافظان نابینای مازندران

  محفل انسی با قرآن نابینایان در محمودآباد برگزار شد

  محفل اُنسی با قرآن از سوی موسسه قرآنی روح‌الامین ویژه نابینایان و کم‌بینایان محمودآباد در تالار ایرانیان محمودآباد برگزار شد.

  آوا شمال/ محمدتقی شکری مسئول کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان محمودآباد در مصاحبه‌ای با خبرنگار ما گفت:  به‌منظور ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم، محفل نورانی انسی با قرآن کریم با حضور ۳۵۰ نفر از قاریان نابینا و کم‌بینای استان مازندران در تالار ایرانیان محمودآباد برگزار شد.
  وی افزود: در این محفل ابتدا گروه تواشیح محمد رسول‌الله صلوات‌الله‌علیه و سپس آقایان فلاح و رمضانی به اجرای تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخته و سپس جانبازی مدیر عامل موسسه قرآنی استان مازندران نیز در باره اهداف این موسسه مطالبی را ارائه کرد.
  شکری ادامه داد: در این مراسم فرماندار، رییس و کارشناس اداره تبلیغات اسلامی، رییس اداره بهزیستی و اعضای شورای شهر، محسنی رییس موسسه محمودآباد حضور داشته و به این مراسم مبالغی را اهداء کردند.

   

  همچنین فرماندار محمودآباد در این مراسم با بیان اینکه تلاوت قرآن از قرآئت قرآن به دلیل داشتن تدبر در قرآن بالاتر است، اظهار کرد: ما در مقابل قرآن ۹ وظیفه داریم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها عمل به قرآن محسوب می‌شود.
  یوسف‌پور گفت: ارتقای فرهنگ قرآنی در میان جامعه هدف و آشنایی جامعه با ظرفیت‌های موجود و تشویق و ترغیب جامعه هدف در راستای برقراری تعاملات و ارتباطات از اهداف عمده  این محافل انس با قرآن است.
  وی در پایان اظهار داشت: در دنیا ۴۴ میلیون و در ایران ۱۲۳ هزار نفر نابینا وجود دارد که الحمدلله در ایران ما در حوزه فرهنگ دین و قرآن کارهای چشمگیری اتفاق افتاده است.

   

  به گزارش آوای‌شمال، در این محفل نورانی، خانواده های نابینایان و کم بینایان نیز ضیافت افطاری را مهمان موسسه قرآنی روح‌الامین محمودآباد بودند. در پایان این مراسم به گروه تواشیح و قاریان و به تعداد ۸ نفر از برندگان مسابقه حضوری جوایزی اهداء شد.


  نظرات