آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57369
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  رئيس روابط عمومي وزارت ارتباطات :

  اصلاح تعرفه هزینه های ارتباطی در مجموع به نفع مشترکان است

  دكتر فرنقي زاد اظهار كرد: اصلاح تعرفه هزينه هاي ارتباطي هم راستا با تغيير رويكرد مشتركان به سمت استفاده از ديتا است و در مجموع به نفع مشترکان است.

  آوای شمال/ دکتر محمدرضا فرنقی زاد، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت در ارتباط با اصلاح تعرفه هزینه های ارتباطی بیان کرد: با بررسی های انجام شده و اقدامات کارشناسی صورت گرفته در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعرفه های ارتباطی اصلاح شده به نحوی که در مجموع نه تنها سبد هزینه خانوارها افزایش نمی‌یابد بلکه سهم ارتباطات در این سبد با کاهش نیز روبرو خواهد شد.

  دکتر فرنقی زاد با اشاره به تغییر رویکرد مردم در استفاده از فناوری های ارتباطی در برقراری تماس های صوتی خاطرنشان کرد: امروز استفاده از اینترنت افزایش پیدا کرده است، به نحوی که کاربران برای تماس های صوتی نیز از نرم افزارهای اینترنتی استفاده می کنند.

  وی همچنین با بیان این که همزمان با تغییر تعرفه تلفن ثابت، تعرفه اینترنت ADSL برای کاربران نهایی با توجه به سطح مصرف بین ۱۶ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد اظهار کرد: با توجه به تغییر رویکرد مردم در برقراری تماس صوتی، کاهش قیمت اینترنت تأثیر بیشتری نسبت به افزایش ۱۵ ریالی تعرفه تلفن ثابت دارد.

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات متذکر شد: پس از اجرای هم کدسازی در کشور در سال ۹۳ که منجر به کاهش زیاد هزینه تلفن ثابت داخل استانی و بین استانی شد و در حال حاضر قرار است از ۳۰ به  ۴۵ ریال تبدیل شود.

  وی خاطرنشان کرد: حتی با تعرفه ۴۵ ریال هم ۷۰ درصد کاهش هزینه تلفن ثابت نسبت به قبل از هم کدسازی در سال ۹۳ صورت گرفته، بنابراین در دولت یازدهم هزینه ارتباطات تلفن ثابت نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته است.

  دکتر فرنقی زاد در پایان گفت: از طرفی سقف تعرفه دیتای تلفن همراه نیز ۲۰ درصد پایین آمده و از ۰٫۵ به ۰٫۴ ریال به ازای هر کیلو بایت کاهش یافته است، به نظر می رسد، با توجه به روند رو به رشد استفاده از اینترنت و تغییر رویکرد مردم در این حوزه برای استفاده از  ابزارهای ارتباطی، این اصلاح تعرفه ها در مجموع به نفع مشترکان خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات