آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  شکایتی که آقای رئیس پلیس انکار کرد/ با همه دوستیم!

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: برابر مصوبه هیئت وزیران، پلیس ملزم به شماره‌گذاری خودروهایی است که تأییدیه سازمان استاندارد و محیط‌ زیست را دارند.

  آوای شمال/ سردار تقی‌ مهری، رئیس پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص ماجرای شکایت راهور به دیوان عدالت اداری برای ابطال مصوبه هیئت وزیران که بر اساس آن راهور برای شماره‌گذاری خودروها باید تأییدیه دو سازمان را داشته باشد، اظهار داشت: این موضوع مربوط به ۲ سال گذشته است که پلیس با حمایت دولت شماره‌گذاری خودروها را منوط به داشتن ایربگ(کیسه هوا) و ترمز ABS کرد و سازمان استاندارد برای خودروهایی که این دو مؤلفه را داشته باشند تأییدیه و مجوز لازم را صادر می‌کند و پس از تأییدیه محیط‌ زیست، پلیس ملزم به شماره‌گذاری است.
  وی افزود: البته پلیس انتظار دارد که در کنار ترمز ABS و ایربگ، تجهیزات و امکانات دیگری از جمله دارا بودن بخاری برقی برای خودروها و کپسول آتش‌نشانی برای وسائل نقلیه عمومی را به منظور اخذ تأییدیه لحاظ کند.
  رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: ما مشکلی با سازمان استاندارد و محیط‌ زیست نداریم و پلیس در چارچوب وظایف قانونی خود و بر اساس مصوبه هیئت وزیران وسایل نقلیه‌ای که تأییدیه این دو سازمان را داشته باشند شماره‌گذاری می‌کند.
  شایان ذکر است؛ در حالی که رئیس پلیس راهور ناجا موضوع شکایت پلیس را رد کرده اما در ماه گذشته خبر شکایت پلیس به دیوان عدالت اداری در سایت‌های خبری منتشر شد و در متن این شکایت آمده بود که به موجب تبصره یک ماده ۲ کانون ارتقاء کیفی خودرو منوط به اخذ تأییدیه از سازمان ملی استاندارد برای شماره‌گذاری خودرو است و هیئت دولت با اضافه کردن اخذ تأییدیه سازمان محیط‌ زیست علاوه بر تأییدیه مؤسسه استاندارد، فراتر از حکم قانون‌گذار عمل کرده و این اقدام مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی است.

  برچسب ها :

  نظرات