آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 5726
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دشمنی آمریکا با نظام ما تا زمانی است که روح حاکم بر انقلاب ما نظام اسلامی باشد

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف” شهردار تهران با حضور در همایش مسئولین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستادهای دهه فجر انقلاب اسلامی سراسر کشور که صبح امروز شنبه ۴ بهمن در “ایوان شمس” برگزار شده بود، اظهار داشت: هر زمانی که به زندگی خودم نگاه می‌کنم می‌بینم که اگر انقلاب نبود و اگر خلوص، قدرت معنوی […]

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف” شهردار تهران با حضور در همایش مسئولین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستادهای دهه فجر انقلاب اسلامی سراسر کشور که صبح امروز شنبه ۴ بهمن در “ایوان شمس” برگزار شده بود، اظهار داشت: هر زمانی که به زندگی خودم نگاه می‌کنم می‌بینم که اگر انقلاب نبود و اگر خلوص، قدرت معنوی و روح ظلم‌ستیزی امام (ره) نبود و امامی که جز برای خدا نه کلامی گفت و نه گامی برداشت پیروزی انقلاب اسلامی هم نبود.

  شهردار تهران افزود: گاهی اوقات نعمت‌ها فراموشمان می‌شود اگر فراموشی نسبت به تلخی‌ها باشد نعمت است اما اگر نسبت به نعمت‌های خدا باشد این امر کفران نعمت است.

  وی ادامه داد: این که در این عصر توفیق پیدا کرده‌ایم که از یک حکومت جبار و ظالم در یک جامعه جهانی زورگو به یک نظام اسلامی و در سایه ولایت و دین زندگی کنیم نعمت بزرگ و یک توفیق بزرگ است.

  قالیباف بیان داشت: اولین وظیفه ما در شکر آن نعمت این است که آن نعمت را شکر کنیم و گسترش داده تا به نسل بعدی برسانیم.

  شهردار تهران گفت: این انقلاب در عصری آمد در عصر حاضر که زندگی می‌کنیم دو پدیده بزرگ رخ داده یکی رویداد انقلاب اسلامی و دیگری جهانی شدن آن است.

  وی تصریح کرد: این دو رویداد به دنبال این است که سیرت و صورت عالم و آدم را تغییر دهند و سرنوشت ما در این دو رویداد مهم و چگونگی برخورد با این دو رویداد تاثیر می‌گذارد.

  قالیباف اظهار داشت: انقلاب‌مان را کوچک نکنیم این دو رویداد آنقدر مهم است که تاریخ را به بعد و قبل از انقلاب تقسیم کرده‌اند و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است و باورمان شود که دنیا تشنه معناست و روندی که در غرب دنبال شده نشان می‌دهد که آن‌ها به بن‌بست رسیده‌اند و این فرصتی است که در انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

  شهردار تهران افزود: این باورمان شود که آنچیزی که امروز استکبار جهانی به دنبالش هستند و ما را به خاطر آن تحت فشار می‌‌گذارند این است که با فرهنگ و باور انقلاب ما دچار مشکل هستند زیرا در پاکستان و کشورهای دیگر نیز جمهوری اسلامی وجود دارد حتی خیلی قبل‌تر از کشور ما، پس چرا آمریکا، اسرائیل و انگلیس نسبت به آن‌ها احساس خطر نمی‌کنند؟

  وی گفت: این به آن دلیل است که روح انقلاب اسلامی و باورهای انقلابی وجود دارد و انقلاب اسلامی به دنبال آزادی، استقلال و عزت ملت‌هاست و به دنبال مبارزه با ظلم است و به دنبال این است که راه حق و باطل را شفاف و روشن کند و این مسئله را به ملت‌ها نشان دهد.

  قالیباف گفت: انقلاب اسلامی است که قدرت سلطه آمریکایی‌ها را در منطقه دچار چالش کرده است و این امر برای آمریکایی‌ها قابل قبول نیست و حتی زمانی که می‌خواستند حکومت دست نشانده خود را مثل صدام در عراق بردارند و حکومت دست نشانده دیگری بر سر کار بیاورند این انقلاب اسلامی بود که مانع این امر شد و حتی مسئله فلسطین را برای خود حل کرده بودند اما وجود انقلاب اسلامی همه چیز را برای آن‌ها به هم ریخت.

  شهردار تهران بیان داشت: حوادثی در دنیا و حتی در این اواخر در آفریفا اتفاق افتاد که میلیون‌ها انسان کشته شدند و از قضا وقتی در کشوری مثل آفریقا زمانی که آمریکا می‌خواست دولت دست نشانده خود را برپا کند هزاران انسان کشته شدند کسی از حقوق بشر صحبتی نکرد.

  وی اظهار داشت: دشمنی آمریکا با نظام اسلامی تا زمانی است که روح حاکم بر انقلاب ما نظام اسلامی باشد و اگر روح انقلاب از نظام اسلامی جدا شود آمریکایی‌ها به هدف خود رسیده‌اند و این چند سال نشان می‌دهد که آن‌ها می خواهند به شوخی و جدی با همه ظرفیت‌های خود و رسانه‌ها رژیم سابق را تجهیز کرده و از انقلاب اسلامی عیب جویی کنند.

  قالیباف افزود: این امر تنها به خاطر جوان‌های ماست که آن دوران را ندیده‌اند تا باور آن‌ها را نسبت به انقلاب و دین خدشه‌دار کنند و این حرکت را آمریکایی‌ها از روز  اول با تحریم، ترور، جنگ در مناطق مختلف ایران نشان دادند و در نهایت آن‌ها به دنبال آن هستند که ما را از درون و باورهای ما را به نظام خدشه‌دار کنند.

  شهردار تهران گفت: باید حواسمان باشد همان نقطه‌ای که دشمن بر آن تمرکز کرده همان باورهای ما به انقلاب است که باید آن را تقویت کنیم تا فرصت دشمنی را از آن‌ها بگیریم.

  وی افزود: ما برای این باورها تنها نباید شعار دهیم زیرا کافی نیست ما باید بپذیریم که قدرت و حاکمیت امروز در اختیار اسلام است و هر اتفاق خوب و بدی در کشور هر چند از طرف فرد ضعیفی مانند من انجام شود پای اسلام، انقلاب و روحانیت نوشته می‌شود.

  قالیباف بیان داشت: باز من خود را مثال می‌زنم، گاهی اوقات آنقدر بی‌انصاف هستیم که اگر کار خوبی انجام دهیم به پای خود می‌نویسیم اما اگر بد باشد به پای انقلاب و سیستم می‌گذاریم که این بی‌انصافی است.

  شهردار تهران خطاب به دلدادگان انقلاب، شهدا و امام راحل گفت: باید کارآمدی دین را در جامعه و برای جوان‌ها به اثبات برسانیم زیرا دشمن از همین جا آسیب می‌زند و باید مشکل مردم را حل و فصل کنیم زیر دشمن از نقاط ضعف ما وارد می‌شود و آمریکایی‌ها به کسی توجه ندارند و اگر امروز ۶ قدرت بزرگ دنیا بر سر میز مذاکره با ما نشسته‌اند نشان دهنده آن است که قدرت نظام انقلاب اسلامی ما را پذیرفته‌اند و دیده‌اند که چگونه منافع آن‌ها در دنیا به خطر افتاده است. 

  برچسب ها :

  نظرات