آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57203
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  یک دوربین و هزار مزیت/اجرای طرح مکنا با گذشت ۸ سال به کجا رسید؟

  موضوع تجهیز کلانتری ها به دوربین های مدار بسته از ضروریاتی است که در صورت تامین بودجه نقش بسزایی در حل مشکلا احتمالی ایفا خواهد کرد.

  آوای شمال/ چندی پیش رئیس پلیس پایتخت در جمع اعضای شورای اسلامی شهر تهران بر ضررت تجهیز کلانتری ها به دوربین های مدار بسته تاکید کرد،موضوعی که حصول آن نقش برجسته و بسزایی در حل و فصل اختلافات میان شاکی و متشاکی و همچنین حفظ حقوق شهروندان ایفا می کند.

  سردار حسین ساجدی نیا در حالی به تاثیر نافذ و تعیین کننده ایجاد معاونت اجتماعی و تجهیز کلانتری ها به دوربین در بهبود وضعیت و پیشگیری از بروز مناقشات میان مراجعه کنندگان اشاره می کند که این امر در قالب طرح((مکنا))از حدود هشت سال پیش در ناجا کلید خورده و در واقع یکی از طرح های اساسی نیروی انتظامی به شمار می رود که البته هنوز بصورت کامل اجرایی نشده است.

  چندی پیش،سردار حسین اشتری((بهمن  ماه سال ۹۴))در پاسخ به سئوال خبرنگاران و اصحاب جراید در خصوص تجهیز کلانتری ها به دوربین عنوان داشت:با تخصیص بودجه و اعتبارات،امکان تحقق این امر در سال آینده(۱۳۹۵) فراهم خواهد شد.

  آنچنان که فرمانده ناجا عنوان داشته عزم پلیس بر این امر استوار است که کلیه مراکز پلیس به چنین دوربین هایی تجهیز شوند که البته لازمه اجرایی شدن این اظهارات سردار و فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، تامین بودجه لازم برای تهیه و نصب چنین تجهیزاتی است،سردار اشتری از بیان تاریخ مشخصی برای اجرای این طرح اجتناب می کند زیرا قاعدتا حصول این دستور کار،مستلزم تامین زیرساخت های لازم است.

  *وزارت کشور در حل مشکلات ناجا پیشگام باشد

  محمد دهقان،عضو مجلس هفتم،هشتم،نهم و دهم شورای اسلامی در گفتگویی با رسانه ها با اشاره به نقش بسیار تاثیر گذار ناجا در برخی از دستورکارهای وزارت کشور عنوان می کند:با عنایت به این نقش آفرینی می طلبد وزارت کشور در رفع و حل و فصل مشکلات ناجا پیشگام شود.

  *وقتی همه چیز معطل بودجه واعتبارات می شود

  علیرغم اینکه چندی پیش سخنگوی ناجا از تسریع امر تجهیز کلانتری ها به دوربین مدار بسته سخن گفته بود اما به هر تقدیر موضوع محدودیت های اعتباراتی در این عرصه نیز همچون بسیاری از بخش های دیگر از دغدغه هایی است که می تواند از سرعت اجرای این طرح سازنده بِکاهد.

  اهمیت این طرح به میزانی است که حتی سخنگوی قوه قضائیه نیز پیشتر به دستگاه های انتظامی و ناجا توصیه کرده با عنایت به نتایج پیش گیرانه این تجهیزات،نسبت به آن اقدام شود.

  مرتضی طلایی،عضو فعلی شورای اسلامی شهر تهران که سوابق نظامی و انتظامی وی در نوع خود قابل توجه و موفق بوده است نیز به اهمیت لزوم و ضرورت اجرای این طرح با سرعت زمانی هر چه بیشتر تاکید می ورزد و معتقد است هر آنچه شتاب بیشتری در این طرح اعمال شود،منافع و مزایای آن به سود ناجا و نیروی انتظامی نیز خواهد بود.

  امید آن می رود دستگاه ها و نهادهای ذیربط با در اولویت قرار دادن اجرای این طرح،بودجه و اعتبارات مورد نیاز را تامین کنند و نسبت به تخصیص آن مبادرت ورزند که بدون تردید ثمرات برجسته آن بسیار ملموس و برجسته خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات