آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 57094
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اتهام‌زنی به ایران؛ این بار توسط ناتو در افغانستان

  در ادامه اتهام‌زنی‌های ضد ایرانی غربی‌ها، این بار مقامات ناتو می‌گویند به دلیل اقدام ایران در جذب نیرو در افغانستان جهت اعزام به سوریه، ارتش افغانستان با کمبود نیرو مواجه است.

  آوای شمال/ در ادامه اتهام زنی‌های غرب به ایران در موضوع بحران سوریه، مقامات ناتو هم ادعاهای بی اساسی درباره ایران مطرح کردند.

  پایگاه خبری آمریکایی «استار اند استریپس» در گزارشی به نقل از مقامات ناتو از مشکل کمبود نیرو در ارتش افغانستان خبر داده و ایران را مقصر این جریان دانسته است.

  مقامات ناتو ادعا کردند که جذب  و بسیج نیرو توسط ایران از مردان افغانستانی در مناطق مجاور مرزی دو کشور برای اعزام به سوریه، سبب شده ارتش افغانستان در غرب این کشور با کمبود نیرو مواجه شود.

  بنا بر این ادعا، تعداد بسیج و جذب نیرو برای ارتش افغانستان در استان هرات و دیگر استان‌های غربی مجاور مرز ایران کاهش یافته و ارتش دچار کمبود نیرو شده است.

  «استیو لاتسکی» معاون فرمانده فرماندهی کمک، مشاوره و آموزش ارتش آمریکا در افغانستان در این باره گفته که «اگر افغانستان نتواند سرعت خود را برای بکارگیری نیرو حفظ کند، این مساله مشکل و دردسر ایجاد خواهد کرد».

  او با اتهام زنی به ایران گفت: «ما معتقدیم که آنها(ایرانی‌ها) در حال جذب نیرو از میان مردان افغانستانی برای جنگ با داعش در سوریه هستند که این یک دلیل کم بودن افراد برای جذب نیرو در این مناطق است».

  این مقام ارشد نظامی ناتو و امریکا در ادامه ادعایش تصریح کرد: «ایران بهتر از ارتش افغانستان پول می‌دهد و همچنین آنها(افغانستانی‌ها در سوریه) احتمالا مجبور نیستند که با اعضای خانواده‌شان بجنگند».

  یک مقام ارشد نظامی ایتالیا به نام «روبرتو ویگلتا» که در قالب نیروهای ناتو در افغانستان مستقر است، با تکرار ادعاها علیه ایران گفته که «در منطقه مشکلات زیادی در قبال ایران وجود دارد».

   

  برچسب ها :

  نظرات