آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ , Monday 27 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 56930
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  با حضور ۸۰ خوشنویس برجسته مازندران

  دهمین همایش استانی کتابت وحی در محمودآباد برگزار شد/ استقبال ارزنده مردم از این همایش

  دهمین همایش استانی کتابت وحی با حضور 80 خوشنویس برتر مازندران در روستای آزادمون محمودآباد برگزار شد.

  آوای شمال/ دهمین همایش استانی کتابت وحی با حضور ۸۰ خوشنویس برتر مازندران در روستای آزادمون محمودآباد برگزار شد.

  در این مراسم معاون فرهنگی هنری ستاد عالی مساجد کشور، مدیرکل فرهنگی هنری کانون مساجد کشور، مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد، مدیر اجرایی و بازرس انجمن خوشنویسان ایران، مدیرکل و معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه محمودآباد و دیگر مسؤولان شهرستانی حضور داشتند.

  *خلق آثار توسط ۸۰ خوشنویس برتر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم با یاد و خاطره شهدا به‌ویژه ۱۳ شهید روستای آزادمون و یاد و خاطره شهدای مدافع حرم اسماعیل خانزاده، گفت: امیدوارم این‌گونه برنامه‌ها در سراسر استان تداوم داشته باشد.

  احد جاودانی با اشاره به اینکه در این همایش حدود ۸۰ نفر از بزرگان خوشنویسی برتر استان آثار را خلق کردند، اظهار کرد: این یک حرکت بسیار زیبا و پسندیده‎ای است که می‎تواند منشأ خیر و برکت در حوزه فرهنگ و هنر و توسعه باورها باشد.

  وی تصریح کرد: تولید این‌گونه آثار که برگرفته از قرآن کریم و آیات الهی است قطعا می‌تواند پیوند بین فرهنگ، هنر و معنویت را تعمیق بیشتری ببخشد.

  علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با اعلام اینکه همه کارهای ما باید فقط برای رضای خدا باشد، گفت: قرآن کتاب زندگی و راه نجات انسان‌هاست و فرهنگ قرآنی باید بیشتر در جامعه نهادینه شود.

  *نقش ویژه هنرمندان در توسعه فرهنگ قرآنی

  فرماندار محمودآباد نیز بیان کرد: قرآن و آیه‌های آن از فطرت انسانی کاملاً عجین است و بر روی انسان‌ها و به‌ویژه هنرمندان بسیار اثرگذار است.

  یوسف یوسف‌پور خاطرنشان کرد: هنرمندان آیات قرآن را در قالب هنر عرضه می‌کنند و در توسعه فرهنگ قرآنی نقش ویژه‌ای دارند.

  وی گفت: به‌دلیل اینکه برگزاری این همایش و کتابت وحی ملموس‌تر است اثرگذاری آن بیشتر و مردم بیشتر آن را احساس می‌کنند و در بسط فرهنگ قرآنی ارتباط‌گیری مردم با آیات قرآن در قالب خوشنویسی بیشتر است و آثاری که نتیجه سال‌ها زحمات هنرمندان است زینت‌بخش کتابخانه‌ها و نمایشگاه‌های مختلف دنیاست.

  در این مراسم از جانباز مدافع حرم فرشید عزیزی و خوشنویس اثر شهید محمد نیک‌بخش و شهید مدافع حرم اسماعیل خانزاده تجلیل شد.

  در پایان خوشنویسان شرکت‌کننده با اهدا تندیس همایش و هدیه تجلیل شدند.

   


  نظرات